11. 9. 2021 | Tomáš Sochor

Dorostenci nestačili v důležitém zápasu na Techniku Brno

Havlíčkobrodští dorostenci se utkali v důležitém zápase s Technikou Brno, jejímž hlavním cílem je, stejně jako u Bruslařů, zachovat si příslušnost v nejvyšší dorostenecké lize. Do vedení se dostali jako první domácí, kteří skórovali na začátku druhé třetiny. Hosté však vzápětí srovnali a ve třetí části dokonce převrátili skóre ve svůj prospěch. Svěřenci Jiřího Čelanského již odpověď nenašli, a ztratili tak první body v této sezoně.

Úvodní část zápasu nabídla spíše opatrnější hokej. Na kotouči se víc drželo domácí mužstvo, nedařilo se mu však dostat do nebezpečného zakončení. První šanci na vážné ohrožení brány soupeře měli Bruslaři v jedenácté minutě, kdy se Technika provinila faulem. Hosté však dobře bránili modrou čáru, a havlíčkobrodským dorostencům se tak nepodařilo plně zaujmout pozice. O čtyři minuty později si zahrálo přesilovou hru Brno, ale ani jemu se nedařilo trvaleji se zabydlet v útočném pásmu. Nejnadějnější akce pak přišla při další powerplay domácích. Patrik Mrtka našel u tyče volného Alexandra Gutsu, který však z velké blízkosti nastřelil pouze betony Patrika Rygla.

Druhá třetina byla na velké šance i na góly bohatší. Vše začal Tadeáš Koubek, jenž se v přesilové hře dostal do samostatného úniku. Patrik Rygl ale předvedl výborný zákrok a nataženým betonem zlikvidoval bekhendový blafák. V následujících minutách měli mírnou převahu hosté, byli to ale domácí, kteří se dostali do vedení. Patrik Bakus obkroužil brněnskou bránu a po chvilce váhání z velice ostrého úhlu vystřelil. Rygl zde neměl úplně čisté svědomí, jelikož mu kotouč propadl mezi nohama a o levý beton se odrazil do brány.

Technika na obdrženou branku reagovala zvýšeným úsilím. Gergó Szemmeltroth přihrál před bránu Matěji Vildomcovi, jenž si ještě vylepšoval pozici bekhendovou kličkou. Jakub Bělohlávek se ale stihl včas přesunout a zatím největší šanci Techniky zlikvidovat. Hosté následně nejprve přežili oslabení a poté sami využili vlastní početní výhodu. Nadýchané nahození od modré čáry z hole Adama Barčáka šikovnou tečí poslal za Bělohlávkova záda Gergó Szemmelroth. Jen o devět sekund později měli brněnští dorostenci další přesilovku. V ní si ale velkou šanci vypracovali Bruslaři. Do přečíslení se dostali Josef Teplý s Arturem Prchalem. První jmenovaný našel na druhé straně si najíždějícího Prchala, tomu však šel kotouč na dlouhou hokejku a v těžké situaci se mu nepodařilo nasměrovat puk do brány.

Technika měla výborný vstup do třetí periody. Svojí aktivitu potvrdila vstřeleným gólem. Dominik Hamák dostal kotouč přímo před bránu domácích a nádherným zakončením pod břevno dostal svůj tým do vedení. V následujících minutách měli hosté ze hry více, Bruslaře však dobrými zákroky držel ve hře Jakub Bělohlávek. Závěr zápasu se nesl v marném dobývaní brněnské brány. Pevná obrana hostů a možná trochu přemíra snahy domácích zapříčinila, že se skóre neměnilo. V poslední minutě ještě Bruslaři zkoušeli hrát bez brankáře a Jiří Čelanský si vzal oddechový čas. Havlíčkobrodským dorostencům se ale vyrovnat nepodařilo, a ztrácí tak důležité tři body do tabulky.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 30. Bakus (Teplý) – 36. Szemmelroth (Barčák, Vildomec), 44. Hamák (Szemmelroth). Rozhodčí: Marek Honza – Lukáš Rampír, Patrik Augusta. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 30:21 (11:3, 10:12, 9:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Bělohlávek (Jirák) – Vaněček (C), Štrbáň, P. Mrtka, Ondruš, Adam, R. Mrtka – Koubek, Bernard, Gutsu, Petržílek, Smetánka, Kozlík, Prchal, Fiala (A), Teplý (A), Bakus