29. 12. 2021 | Tomáš Sochor

Drama až do konce! Bruslaři otočili zápas s nepříjemným Chebem

V posledním utkání v kalendářním roce 2021 přivítali Bruslaři na domácím ledě Cheb. Havlíčkův Brod se dostal do vedení, jenže Stadion na začátku druhé třetiny otočil skóre ve svůj prospěch. Domácí následně srovnali, hostům se ale podařil vstup i do třetí dvacetiminutovky, kdy se dostal zpět do vedení. Svěřenci trenéra Michala Konečného ale ukázali charakter a v posledních deseti minutách otočili skóre zpět na svojí stranu. Broďáci tak získali tři veledůležité body do bitvy o play off.

Začátek utkání byl z obou stran opatrnější. Za podpory domácích i hostujících fanoušků se ale postupně tempo hry zvedalo. Bruslaři byli aktivnější a drželi se více na kotouči, Stadion se ale zase dostával do nebezpečných protiútoků. První polovině první třetiny ale hře dominovali brankáři. Úvodní branka zápasu padla na konci dvanácté minuty, kdy se do vedení dostal Havlíčkův Brod. Vojtěch Holenda vyslal do útoku Luboše Voříška, jenž objel bránu, následně se na levém kruhu otočil směrem k hostující svatyni a střelou k bližší tyči prostřelil Adama Horáka. Cheb měl největší šanci na vyrovnání, když David Holub v přečíslení dva na jednoho nahrál na levou tyč Davidu Troškovi, proti jehož zakončení se ale Martin Nedvěd stihl přesunout.

Cheb dostal na začátku druhé periody možnost hrát dvojnásobnou přesilovou hru, kterou nekompromisně využil. Martin Berčík našel krosovou nahrávkou Davida Holuba, jenž vyrovnal skóre. Hosté proměnili i následnou klasickou přesilovku. Výborným zakončením se prezentoval Radek Prošek. Vedení ale hostům nevydrželo dlouho. O tři minuty později Petr Kuchta šikovně tečoval střelu z hole Tomáše Mlynáře. Bruslaři ve druhé polovině druhé třetiny začali svého soupeře přehrávat. Tlak vyvrcholil ve třicáté osmé minutě, kdy si dvojnásobnou početní převahu zahráli domácí. Stadion se ale ubránil. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak bylo skóre nerozhodné 2:2.

Na začátku třetí části ale přišla pro domácí studená sprcha. Za Nedvědova záda propadla nenápadná střela zpoza obránce, kterou vyslal Petr Kořán. Bruslaři následně otevřeli hru, což ale vedlo jen k dalším šancím Chebu, kterému se ale nepodařilo svůj náskok navýšit. V polovině padesáté druhé minuty dal Havlíčkův Brod spásný gól. Petr Kuchta se natlačil před bránu, jeho zakončení Horák vyrazil jen před sebe, odkud za brankovou čáru dostrčil kotouč Marek Tecl. Napínavou koncovku zvládli lépe svěřenci Michala Konečného. Jakub Petržilka vyzval ke střele od pravého mantinelu Martina Nepokoje, jehož přesně mířený pokus rozhodl o konečné výhře Havlíčkova Brodu.

Havl. Brod - Cheb

Branky a nahrávky: 12. Voříšek (Holenda), 28. Kuchta (Mlynář, Čermák), 52. Tecl (Kuchta), 56. Nepokoj (Petržilka, Dudycha) – 24. Holub (Berčík, Troška), 25. Prošek (Vašíček, Stejskal), 42. Kořán. Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Erik Berger, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 336. Střely na branku: 47:31 (18:7, 18:12, 11:12). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Nedvěd (Chaloupek) – Kliment (A), Zvěřina, Čermák, Kerber, Nepokoj, Dudycha, J. Ludvík – Košťál, Čejka, Bulín – Holenda, Mlynář, Voříšek – Tecl, T. Ludvík (A), Kuchta (C) – Petržilka, Semirád, Vacík