14. 4. 2022 | Tomáš Sochor

Havlíčkobrodští dorostenci porazili Tábor, a slaví tak záchranu v Extralize dorostu!

Podruhé a doufejme že naposled. Havlíčkobrodští dorostenci ovládli odvetu s Táborem a díky příznivému výsledku Třebíče s Polskem slaví záchranu v Extralize dorostu! Bruslaři šli vstříc třem bodům od prvních minut, kdy si vybojovali dvoubrankové vedení, které již nepustili. Právě naopak. Domácí mužstvo nasázelo soupeři šest gólů, a zaslouženě tak slaví výhru a účast v Extralize dorostu pro příští sezonu.

Hned v prvních desítkách sekund si obě mužstva vytvořila šanci, na začátku utkání se ale pohotovými zákroky předvedli brankáři. Bruslaři pak dostali možnost vstřelit úvodní branku v přesilové hře, tu však nevyužili. O pár minut později se již ale domácí radovali. Akce začala již v obranném pásmu Havlíčkova Brodu, kde si Jan Vaněček s Ilarionem Kuprijanovem narazili kotouč, a zbavili se tak dvou protihráčů. Vaněček následně zavezl puk středem do útočného pásma a nahrál havlíčkobrodské devítce, která přesnou střelou pod břevno otevřela skóre utkání. Bruslaři následně nevyužili druhou početní výhodu, tu třetí již ale ano. Nahození od modré z hole Patrika Mrtky mimo dosah gólmana tečoval Tadeáš Koubek. Hosté mohli na konci třetiny snížit, pětiminutovou přesilovku však zahodili.

Na začátku druhé periody z nebezpečné blízkosti na první tyč zakončoval Tadeáš Koubek. Ondřej Koryťák ale tuto šanci zlikvidoval. Ve dvacáté šesté minutě mohli hosté snížit, Bělohlávek ovšem pochytal jak prvotní střelu, tak několik dorážek. Těsně před polovinou zápasu Bruslaři zvýšili své vedení. Ilarion Kuprijanov v přesilové hře nabil na levý kruh Josefu Teplému, jenž střelou z první prostřelil přesouvajícího se brankáře. O tři minuty později Jakub Bělohlávek poprvé inkasoval. Filip Šindelář vyhrál v útočném pásmu vhazování na Šimona Šímu, jenž z pravého kruhu dal první gól svého týmu v tomto zápase. Na konci třetiny Matěj Fiala dojel vyhozený kotouč, jenž se od zadního mantinelu odrazil před bránu. Ondřej Koryťák signalizoval zakázané uvolnění, střela havlíčkobrodského útočníka ho ale trefila do výstroje.

Bruslaři si hned zkraje třetí části vzali zpět tříbrankové vedení. Patrik Bakus založil rychlý útok, jenž se přes Ilariona Kuprijanova dostal až před bránu, odkud Josef Teplý nekompromisně zavěsil. Broďáci následně přidali pátý hřebíček do táborské rakve. V nepřehledné situaci před bránou se nejrychleji zorientoval Tadeáš Koubek, jenž našel volný kotouč a prostřelil Ondřeje Koryťáka. Již to vypadalo, že se zápas jen dohraje, opak byl ale pravdou.

Adam Kofroň se v padesáté třetí minutě probil až před bránu, odkud vystřelil. Bělohlávek sice jeho ránu vyrazil, na dorážku Petra Pospíchala již ale nedosáhl. Domácí šli následně do oslabení, ve kterém Kohouti rozjeli před havlíčkobrodskou bránou pořádné rodeo. Brankář však zlikvidoval jak dorážky Adama Duška, tak teč Jakuba Ondřeje. Bruslaři přežili těžké chvíle a sami trestali. Skvělou nahrávku do jízdy dostal Josef Teplý, jenž další nádhernou střelou zkompletoval hattrick. Havlíčkův Brod vyhrál 6:2 a díky příznivému výsledku Třebíče s Polskem se zachránil v Extralize dorostu.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 5. Kuprijanov (Jan Vaněček), 15. Koubek (P. Mrtka, Smetánka), 30. Teplý (Kuprijanov, Bakus), 43. Teplý (Kuprijanov, Bakus), 46. Koubek, 57. Teplý (Kuprijanov, Vaněček) – 34. Šíma (Šindelář), 53. Pospíchal (Kofroň). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Kristýna Hájková, Patrik Landsmann. Vyloučení: 3:7, navíc Nový (HBR) 5 min. + OK [VRAZ]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 24:21 (10:4, 5:10, 9:7). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Bělohlávek (Beran) – Jan Vaněček (C), Jakub Vaněček, P. Mrtka, Ondruš, Chymo, R. Mrtka, Adam – Teplý (A), Kuprijanov, Bakus – Nový, Koubek, Fiala – Prchal, Bernard, Smetánka – Novotný