7. 11. 2012 | Richard Wagner

Havlíčkův Brod na severu neuspěl, Kadaňští si s chutí zastříleli

K A D A Ň - Rebelové v předchozím utkání před domácím publikem porazili Benátky nad Jizerou a posíleni touto výhrou vyráželi na sever Čech do Kadaně. Zde sice začali dobře a díky kuriózní brance, která byla připsaná Lukášovi Endálovi, se dostali do vedení. Od té doby však padaly branky zejména do klece Jaroslava Suchana, který nahradil mezi tyčemi Daniela Dolejše, který odlétá s reprezentací do devatenácti let do Finska. V závěru ještě sice snížil Radek Novotný, ale jeho trefa byla pouze kosmetickou úpravou na zpackaném utkání. Rebelům tak premiéra před derby nevyšla a trenéři mají před sobotním duelem o čem přemýšlet.

Zápas začal v ostrém tempu, oba týmy se od začátku snažily o útočnou hru. První branka ale nepadla díky skvělé kombinační akci, nebo přesné střele. Spíše díky minele, jaká se jen tak nevidí. Domácí obránce se při signalizované výhodě rozjel za branku, srazil se s Hanuljakem a puk propadl až do branky. Branka byla připsána vyloučenému Endálovi. Domácí se v následné přeilovce snažili napravit předchozí zaváhání, ale Seman ani Szakal nepřekonali Suchana. Domácí měli i nadále optickou převahu, hosté vždy dokázali vypíchnout finální přihrávku a rozsekat akce přerušováním hry ze strany Suchana. Domácí se v první větší příležitosti ocitli v 8. minutě, když Trefného střela skončila za zády hostujícího strážce, dalšímu pokračování však zamezilo včasné zalehnutí. Na druhé straně Polodna z protiútoku nahrával před prázdnou branku, nebyl zde nikdo kdo by puk dorazil.

První třetina byla plna chyb. Jedné se dopustil hostující bek, kterého obral Seman a mohl jet sám na branku. Zakončení mu však příliš nesedlo a pálil vedle. O chvíli později si však zpravil chuť. Po urputném boji za brankou vybojoval puk, objel branku a Andres v souboji na hranici brankoviště srazil puk za brankovou čáru. Vzápětí jsme mohli být svědky obratu. Jíra vybojoval puk na červené čáře a ujel sám na branku, ale Suchanův beton byl na správném místě. V 17. minutě ujel domácí obraně Polodna, ale zakončení mu příliš nesedlo. A klišé nedáš-dostaneš se ukázalo jako pravdivé. Gajovský ujel obraně, donutil brankáře vyjet z branky, objel branku a na zlatém podnose naservíroval branku Jírovi, který si zpracoval puk a následně napálil puk do prázdné branky. Hosty branka nalomila a domácí tak mohli více než otočit skóre zápasu. Seman nahodil puk na branku a ten propadl pod Suchanovou výstrojí.

Domácí se snažili návazat tam, kde je přerušil konec první třetiny. Gajovského střelu vyrazil Suchan jen díky reflexivnímu zákroku holí. Na druhé straně v přesilové hře střílel Rytnauer do odkryté branky, ale Hanuljak se dokázal včas přesunout. Ve 24. minutě pálil Schmidt po Haffenrichterově přihrávce přes celé pásmo do protipohybu brankáře, ale těsně minul tyčku. Vzápětí nastřelil Trefný z mezikruží jen tyčku, k následné dorážce se nedostal. Branka vysela ve vzduchu a domácí příznivci se jí dočkali. Ton před brankou bojoval dlouho o kotouč, až ho dopravil k Chaouskovi, který se nerozpakoval a poslal puk z velké blízkosti pod břevno. Hosté mohli snížit po šanci Meidla, ale přestřelil branku. Ve 28. minutě jel Štěpánek sám na Hanuljaka, ale byl nedovoleně zastaven. V následné přesilové hře nastřelil Vondráček tyčku. Branky se ale znovu dočkali domácí. Díky povedenému střídání se k puku dostal Ondřej, který přihrál Semanovi a ten nedal Suchanovi šanci. Brzy po brance byl navíc vyloučen hostující hráč a domácí dostali výhodu přesilové hry. V té hostující obrana předvedla dobrý výkon a díky několika výhozům nedovolila domácímu útoku dlouhodobý tlak. V 35. minutě ujeli hostující obraně Haffenritcher s Chloubou, první jmenovaný ale nevyslal přesnou přihrávku. Dvacet sekund před koncem se Ton dostal sám před brankáře, ale jeho poks skončil jen pod betonem hostujícího strážce.

Hosté začali přesilovou hrou, ve které měl největší šanci několik vteřin před koncem Meidl, kterého zastavila přesně umístěná lapačka domácího strážce a následná Novotného střela, kterou Hanuljak neměl šanci vidět. Už to vypadalo, že se další branky nedočkáme, když přišla ukázková kombinace po ose Jíra- Gajovský - Mainer doputoval až do branky. V 46. minutě dostali hosté dvouminutovou výhodu 5 proti 3. V té mohl Endál přidat svou druhou branku v zápase, ale střela mu nesedla. Ihned po skončení dvojnásobné přesilovky dostali hosté výhodu další početní v výhody, nejdříve 5 proti 4 a následně minutu 5 proti 3. Ani tuto přesilovku nedokázali využít. Ovšem 5 proti 4 už byla nad domácí síly a Novotný po rychlé akci prolomil střeleckou smůlu hostí. V poslední třetině se na ledě přitvrdilo a v 53. minutě jsme byli svědky další hry ve třech, tentokrát výhoda 4 proti 3 pro domácí. V té se po minutě hry trefil dobrou střelou od modré čáry Pavlas. V 55. minutě dostali domácí výhodu 5 proti 3 na 17 sekund, tu sice nevyužili, ale v následné výhodě o jednoho muže v poli dokončil hattrick Seman.

Kadaň - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 13. Andres (Seman), 17. Jíra (Gajovský), 19. Seman (Kůs, Macháček), 26. Charousek (Ton, Ondřej), 29. Seman (Ondřej, Macháček), 46. Mainer (Gajovský, Jíra), 55. Pavlas (Ondřej, Jíra), 58. Seman (Kůs, Mazanec) - 3. Endál, 52. Novotný (Semorád, Štěpánek). Rozhodčí: Martin Fraňo, Daniel Pražák - Tomáš Brejcha, Libor Suchánek. Vyloučení: 11:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 210. Střely na branku: 41:20. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 8:2.