11. 1. 2019 | Milan Sochor

Juniorům dvoubrankové vedení nestačilo. Proti Kladnu vyválčili jen nadstavbový bod

HAVLÍČKŮV BROD – O záchranu bojující junioři byli v prvních dvou třetinách aktivnějším týmem a dvakrát v nich vedli, v prostřední části hry dokonce o dvě branky. Ani to ale na větší bodový přísun do tabulky nestačilo. Rytíři ještě před druhou přestávkou dokázali vyrovnat. Zlom přišel krátce po začátku třetí dvacetiminutovky, když hosté otočili vývoj utkání ve vlastním oslabení. Vítězství si pak Kladenští pojistili už jenom dvěma góly do prázdné brány. Malou útěchou může domácím být alespoň získaný bod z nadstavbového prodloužení.

Bruslaři nevstoupili do utkání dobře, když hráli oslabení. Kladno si vytvořilo tlak na branku Krále, který v čele se svoji obranou ustál horké dvě minuty. Havlíčkův Brod mohl jít v osmé minutě do vedení, ale Vaňousův pokus si našel brankář Novotný. Mladí Bruslaři přetavili svůj tlak ve vedoucí gól. Dominik Vacík našel Richarda Cachnína a ten střelou zápěstím rozvlnil síť. Rytíři mohli rychle vyrovnat, ale Bláha nedokázal trefit skákavý puk přesně. Bruslaři hráli v 16. minutě další přesilovku, ve které zahrozili, ale Novotný se vyznamenal. Rytíři vyrovnali minutu před koncem první třetiny, když Filip oslovil před brankovištěm Ondřeje Bláhu. Útočník Středočechů dokázal propasírovat kotouč mezi Královými betony.

Domácí tým mohl jít na začátku druhého dějství do vedení, ale Dudychův pokus dokázal najít brankář Rytířů. Kladno si potom vytvořilo tlak a na konci celé akce byl Husarik, ten ale našel připraveného gólmana Krále. Ve 31. minutě si domácí soubor vzal své vedení zpět, když zaúřadovala elitní formace. Cachnín našel osamoceného Marka Tecla, jenž doklepl puk do poloprázdné klece. Hosté mohli vyrovnat v přesilové hře, ale Veber ani Kvapil si na maskovaného muže Havlíčkova Brodu nepřišli. Bruslaři potom přehráli svého soupeře, když to ve 36. minutě vyjádřili gólově. Vojtěch Holenda od levého mantinelu vystřelil přesnou ranou do pravé šibenice.

Domácí výběr z Kotliny mohl udeřit ve vlastním oslabení díky Fialovi, ale toho skvělým zákrokem vychytal Novotný. Rytíři udeřili o pár sekund později. Čermák nabil na pravý kruh Pavlu Husarikovi, jenž se trefil ke vzdálenější tyči. Středočeši mohli vyrovnat z nařízeného trestného střílení, ovšem Král svoji chybu napravil, když si pohlídal zakončení Čermáka na pravou tyč. Rytíře neproměněná šance nemusela mrzet dlouho, neboť necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny dokázali vyrovnat. Zmatků před havlíčkobrodskou svatyní využil Matyáš Filip, který nejrychleji dopravil kotouč do sítě.

Zlomový moment přišel na začátku posledního dějství, když se Středočeši dostali poprvé do vedení ve vlastním oslabení. Ondřej Bláha se dostal do úniku, ačkoliv byl faulován, tak dokázal zvednout puk nad lapačku domácího gólmana. Hosté mohli zvýraznit své vedení, ale Čermák střílel až moc přesně, když zazvonil na horní tyč. Ve 49. minutě mohlo být v Kotlině vyrovnáno, jenže Kulhánkovo zakončení si našel Novotný. Domácí zkusili hru v šesti, ale ta se jim nevyplatila. Čermák přihrál na Matyáše Rendla a ten se nemýlil. Rytíři ještě jednou trestali odvážnou power play Bruslařů, když se do odkryté klece trefil Filip Štrombach. Prodloužení netrvalo moc dlouho, když se po Pejchalově nabídce trefil Richard Cachnín.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 11. Cachnín (Vacík), 31. Tecl (Cachnín, Vacík), 36. Holenda (Kerber, Švec), 62. Cachnín (Pejchal) – 19. O. Bláha (Filip, Novotný), 38. Husarik (Čermák, Bernat), 39. Filip (Štrombach, O. Bláha), 41. O. Bláha (Zich), 59. Rendla (Čermák), 60. Štrombach. Rozhodčí: Petr Lacina – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 4:5, navíc Staněk (KLA) 10 min OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 87. Střely na branku: 45:40 (17:11, 16:19, 11:10 – 1:0). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:6. Prodloužení: 1:0.

Král (Nedvěd) – Vacík, Dudycha, Nepokoj, Dvořák, Horák, Pejchal, Kerber – Kulhánek, Cachnín (C), Tecl (A) – Kopic, Vaňous, Fiala – Holenda, Hromádka, Švec – Petržilka, Pártl