17. 3. 2023 | Štěpán Ondráček, Petr Komárek

Mečboly jsou na světě! Bruslaři skolili Přerov i podruhé

PŘEROV – Havlíčkův Brod sehrál další napínavou bitvu s Přerovem. Bruslaři drželi hubené vedení po celé utkání a i přes snahu Zubrů si došli pro mečboly. Hanákům nepomohla ve třetí třetině ani snaha v osobních soubojích nebo tlak na brankovišti. Účastník baráže z minulé sezony s Litvínovem je na pokraji vyřazení. Stav série: 0:2. (Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz)

Přerov vstoupil do zápasu lépe, jenže první šanci si vytvořil Havlíčkův Brod. Hrdlička objel branku Žurka, ale kotouč za levou tyč nedokázal zasunout. Zubry mohl dostat do vedení Šilhavý, ovšem jeho ránu z prostoru kruhů zneškodnil obránce Bruslařů. Hosté z následného protiútoku slavili první gól utkání. Janko po levé straně pronikl do pásma, aby nahrávkou na druhou stranu vyzval Lukáše Přidala ke skórování. Forvard Havlíčkova Brodu pověsil puk pod horní tyč, Žurek byl bezmocný. Zubři chtěli rychle odpověď z hole Lysoňka, jenže jeho projektil skončil na masce Sigmunda. V osmé minutě mohl jít hostující celek do dvoubrankového vedení, jenže… Holendovu nahrávku nezužitkoval Koubek, na toho si přišel efektivním zákrokem Žurek. Oba výběry si hlídaly střední pásmo, a tak útočných manévrů nebylo mnoho, ale přeci jen měla hra spád.

O čtyři minuty později mohlo být v MEO aréně vyrovnáno, ale Kolaříkovu střelu vytěsnil na poslední chvíli brankář Sigmund. Zubrům se potom naskytla dlouhá přesilovka pět na tři, kterou nedokázali v prvních minutách využít. Přerovští měli problém se udržet v útočné třetině. Billovu střelu ve 14. minutě pokryl Sigmund, stejně jako pokus Lysoňka. Přerov nevyužil dvojnásobnou převahu, ale po skončení přesilovky dokázal vyrovnat. K puku se dostal Tobiáš Kuchta, který napálil puk mezi Sigmundovy betony. Havlíčkův Brod si vzal vedení zpět, a to v 16. minutě, kdy Davida Bulíka poslal do úniku Zych. Útočník z Vysočiny mířil přesně pod víko přerovské svatyně. Bruslaři na konci první třetiny hráli přesilovou hru, když Kuchtovu střelu tečoval Janko, puk skončil mimo branku. Přerov posléze v 19. minutě přečíslil obranu hostů, jenže Kolaříkovo zakončení ztečoval mimo tři tyče Sigmund.

Hanáci hráli na začátku druhé třetiny přesilovou hru, ve které mohli dorovnat jednobrankový deficit. Obrana Havlíčkova Brodu v čele s brankářem odolala. Navíc ve vlastním oslabení ujel Přidal, na toho vyzrál Žurek. Gólman Přerova si přišel i na dobře mířenou střelu Machovského. Druhé čtvrtfinále dostalo náboj v prostřední části, Bruslaři několikrát mohli navýšit vedení, ale Zubry držel ve hře spolehlivým výkonem Žurek. Ve 26. minutě byli Přerovští blízsko vyrovnání, kdy po Halíkově nahrávce střílel Lysoněk. Druhý jmenovaný poslal puk do výstroje Sigmunda. O minutu později tečoval pokus od modré těsně levé tyče Švejda, dorážka skončila na obraně hostů. Utkání mělo neskutečné tempo, kdy se oba aktéři chtěli vstřelit další branky. Přerov se snažil ze všech sil o vyrovnání, ale ani Halík nenachytal Sigmunda u levé tyče. Po tomto momentu vzplály na ledě emoce, ovšem hlavní arbitr nevylučoval. Ve 34. minutě rozehrával Sigmund kotouč po mantinelu, puk zastavil Lysoněk, který mířil do odkryté klece.

Nabídnutou příležitost nedokázal forvard Přerova využít i za přispění obranného zákroku Bezpalce. Bruslaři mohli utéct do dvoubrankového vedení, Bulíkův pokus zneškodnil Žurek. Domácí strážce svatyně musel vytáhnout další zákrok, a to ve 36. minutě. Topolovo nahození likvidoval na brankovišti. Havlíčkův Brod hrál výborně do defenzivy a Přerov musel vynamáhat veškerou snahu, aby se usadil v útočné třetině. Když už se Hanáci dostali do šance, tak obrana soupeře dokázala reagovat včas. Celek z Vysočiny sehrál na konci prostředního dějství přesilovou hru, ale kýženého efektu nedocílil, Zubři se bránili zodpovědně.

Úvodní minuty třetí třetiny patřily Přerovu, který se hnal za vyrovnáním, obrana Bruslařů byla pevná. Havlíčkův Brod trpělivou hrou se nikam nehnal a pokrýval akce Hanáků. Zubři ve 44. minutě hráli další přesilovou hru, kombinaci z prostoru kruhů zakončoval Šilhavý. Rána zápěstím byla ztečovaná do ochranné sítě. Havlíčkův Brod zahrozil rovněž v početní výhodě, ale i Kuchtova střela neměla gólové parametry. Zubři nadále šli za vyrovnávající trefou, ale ani pokus Halíka z předbrankového prostoru se neujal. S přibývajícím časem se hra přiostřila a bylo k vidění několik osobních soubojů. Ani tvrdost hry nepomohla Přerovu k zesílení tlaku nebo vstřelení branky. Naopak, Zubři pykali za faul, který ranou z pravého kruhu nepotrestal Bulík.

Hanáci zesílili tlak, byli aktivnější, měli puk pod kontrolou, ale havlíčkobrodskou hráz nedokázali překonat. Celek z Vysočiny nadále nepovoloval Přerovu útočné akce v blízkosti Sigmunda. Zubři utahovali šrouby, ale ani pokus z 57. minutě z hole Pekra nenašel volné místo za brankářem Havlíčkova Brodu. Přerov necelé tři minuty před koncem zápasu zkusil odvážnou hru bez brankáře. Tah Hanáků mohl využít Šilhavý, ten ale z bezprostřední blízkosti netrefil přesně. Zubrům nevyšel odvážný tah, když chybu v rozehrávce potrestal střelou do odkryté klece David Bulík. Přerov se nevzdal, když jiskru naděje vykřesal v čase 59:13 Tobiáš Kuchta. Útočník domácího celku trefil přesně k levé tyči Sigmundovy klece. Havlíčků Brod se trefil ještě jednou do odkryté klece Zubrů, puk nasměroval přes celé kluziště do sítě kapitán týmu Martin Zych.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 14. T. Kuchta (Hyža, Švejda), 60. T. Kuchta (Lysoněk, Brázda) – 4. Přidal (Janko), 16. Bulík (Zych, Machovský), 59. Bulík, 60. Zych (Hrdlička). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Vašíček, Radek Husák. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 289. Střely na branku: 25:28 (7:10, 10:13, 8:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.