15. 9. 2013 | Luboš Vácha, Ladislav Vácha, Richard Wagner

Mladší dorostenci udolali Žďár nad Sázavou

Mladší dorostenci sehráli své letošní první derby proti krajskému rivalovi. Na led havlíčkobrodské Kotliny zavítal soupeř SKLH Žďár nad Sázavou. Zhruba 46 minut se hrálo za vyrovnaného stavu 1:1. Poté se do jednogólového vedení dostali hosté, jenže Rebelům se pak podařil zásadní obrat, který udrželi do konce utkání a mohli se těšit ze zisku všech bodů.

První minuty po úvodním vhazování se zápas odehrával spíše ve středním pásmu a oba brankáři sledovali počínání hráčů spíše z dálky. Během šesté minuty však přišlo otevření skóre utkání, které přineslo vedení na hostující střídačku. Martin Nečas se zmocnil kotouče a mrštně s ním vybruslil až před samotného brankáře Marka, jehož přesnou ránou mezi tyče s přehledem propálil.
Vedení Žďáru nad Sázavou ale netrvalo dlouho. Po zhruba dvou minutách z úhlu napřáhl Vojtěch Holenda. Jeho rána trefila brankářskou výstroj. Odraženého kotouče si bystře všiml důrazný Josef Pilný, jenž dorazil puk za snažícího se Loubala. Další zajímavá akce první třetiny byla k vidění v 16. minutě, kdy jeden z havlíčkobrodských útočníků napálil tyč. Hostující defenzivě tak spadl obrovský balvan ze srdce.

Během druhého dějství měl spoustu práce domácí brankář, kterého důkladně prověřila kombinující dvojice Ondřej Matys a Michal Pochobradský. Jejich střelecké šance si Marek pohlídal. Řádně se však zapotil i během následujících minut. V průběhu 37. minuty se do černé gumy tvrdě opřel Ondřej Trejbal, který orazítkoval horní tyčku. Vzápětí to z kruhu zkoušel ještě Martin Nečas, avšak ani on nedokázal najít skulinku v domácí brance.

Poslední dvacetiminutovku začínali hosté v početní výhodě. Rebelové se ale s přehledem ubránili a na Marka nešla ani jedna střela. Na druhé straně pak nebezpečně zahrozil Slavomír Kadleček. Ten se najednou ocitl tváří v tvář Loubalovi, ale ránou z bezprostřední blízkosti mířil doprostřed branky a trefil jen brankářovu vestu. Posléze se znovu úřadovalo před Markem. Dělostřelec Martin Kaut vyslal od modré čáry razantní bombu, která byla ve skrumáži před brankovištěm ještě tečovaná, a puk projel jen pár centimetrů od tyčky. Snažení Žďáru nad Sázavou bylo sladce odměněno až v čase 46:14. Michal Pochobradský vzal celý útok na své triko. Několika kroky si volným prostorem vybruslil k levé straně útočné třetiny, odkud se trefil přesně nad Markovo rameno.
Rebelům se jednobrankové manko podařilo znovu dotáhnout a vyrovnat. V 53. minutě zkoušel štěstí David Michálek, který trefil Loubalovu výstroj. Stejně tak si hned po něm počínal Jiří Vlach. Vyražený kotouč zpozoroval Lukáš Beran, jemuž zbývalo dorazit kotouč do odkryté klece, což se mu povedlo.
Hotovou popravou pro hostující celek byla další branka domácího týmu, která padla pět a půl minuty před koncem utkání. Vše začalo u aktéra předchozího gólu Lukáše Berana. Ten se však potýkal se střeleckou nepřesností a trefil zadní mantinel. Odtud se touš odrazil zpět před brankoviště, kde jej za hostujícího brankáře doklepl Vojtěch Veverka. Rebelové si své vybojované vedení udrželi až do samotného závěru zápasu a mohli se těšit ze zisku všech bodů.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 8. Pilný (Holenda), 53. Beran (Vlach, Michálek), 55. Veverka (Beran, Němec) – 6. Nečas, 47. Pochobradský. Rozhodčí: Filip Honza – Jaroslav Kuřítko, Arnošt Ryšavý. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

D. Marek (Folvarský) – Lachman, Rubner, Benák, Němec, Kopic (A), Hrabaň – Pilný, Březina, Veverka, Jílek, Kadleček, Petržílek, Holenda, Vlach, Michalička, Beran, Michálek (C), Chymo, Donda