6. 10. 2013 | Luboš Vácha

Mladší dorostenci utrpěli na Slavii pětigólový debakl

Mladí Rebelové se v 7. kole ELIOD extraligy mladšího dorostu představili na ledě pražské Slavie. Hokejisté z Havlíčkova Brodu vstoupili do utkání lépe, neboť v 5. minutě otevřeli skóre. Pak se však Slávisté utrhli ze řetězu a nastříleli soupeři šest branek. Jedinou branku Rebelů si připsal Viktor Michalička.

Zápas byl navzdory jasnému výsledku pro pražský velkoklub kontumován. Důvodem bylo neoprávněné nastoupení hráče Slavie, který neměl kvůli trestu z předchozího střetnutí povoleno nastoupit. Sportovně technická komise rozhodla o kontumování ve prospěch Havlíčkova Brodu.
R. Wagner.

Průběh utkání: Slavia - Havl. Brod 6:1

Zhruba minutu po prvním vhazování se Slavia dostala do oslabení a musela zezačátku čelit silnému náporu hostů. Ti svoji početní výhodu nedokázali využít. Chuť si ale spravili v čase 4:45, kdy se Rebelové radovali z otevření skóre. Vše začalo u Jiřího Vlacha, který nastřelil kotouč na Šorfovu branku. Touš ještě stihl k pravé tyčce tečovat David Michálek. Tam se bleskově objevil Viktor Michalička a trefil se přesně do odkryté branky. Zanedlouho měli havlíčkobrodští další šanci. Po ráně Patrika Hrabáně se k puku dostal Jiří Vlach, který orazítkoval pravou spojnici.
Během osmé minuty se na světelné tabuli rozsvítil stav 1:1. Nahození Petra Meloviče dobře tečoval mimo Markův dosah Lukáš Netolický. Hra byla následně velice vyrovnaná. To se zlomilo v závěru první třetiny, kdy se Pražané dostali do vedení. Přesná nahrávka Viktora Šmerhy našla čepel dobře najetého Erica Fialu, jenž dokázal povyjetého Marka propálit.

Prostřední dějství už začalo hrát lépe do karet domácím, a to zejména v jeho druhé polovině. Za hosty se ke dvěma šancím dostal Viktor Michalička, ale na připraveného Šorfa nevyzrál. V průběhu 32. minuty se v pasti ocitl Tomáš Šmerha. Jeho jedinou možností byla střelba. Tak se taky stalo, jeho ránu se podařilo přesně mezi Markovy betony usměrnit Viktoru Martínkovi. Nutno zdůraznit, že se celá akce odehrála v početní výhodě Slavie.
Domácí tým se za chvíli dočkal další početní výhody, kterou dokázal přetavit ve svůj další gól. Dělostřelec Michal Kovář se napřáhl na modré a kotouč prosvištěl skrz houf před brankovištěm až do sítě.

Pražané se svým brankostrojem pokračovali i během poslední dvacetiminutovky. Ve 47. minutě se před havlíčkobrodskou svatyní nejlépe zorientoval Matouš Patočka, který Rebelům uštědřil již čtyřgólové manko. Domácí pak svůj náskok ještě stihli navýšit o jeden gól. V úvodu 57. minuty se do úniku po pravé straně dostal aktér předchozí branky Matouš Patočka. Chytře zvedl hlavu a přihrál najetému Davidu Šteinerovi. Šťastný střelec se prezentoval bekhendovou kličkou, kterou zakončil do prázdné klece. Domácí obrana pochybila v poslední minutě zápasu, když se jí utrhl Jiří Vlach. Brankář Šorf na jeho samostatný únik vyzrál a zabránil mu i v následné dorážce. Stav zápasu už zůstal nezměněn, a tak se ze zisku všech bodů radovala pražská Slavia.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 8. Netolický (Melovič, Hnát), 20. Fiala (Martínek, Šmerha), 32. Martínek (Šmerha, Melovič), 38. Kovář (Šmerha), 47. Patočka, 57. Šteiner (Patočka) – 5. Michalička (Michálek, Vlach). Rozhodčí: -. Vyloučení: 10:5. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 6:1.