12. 2. 2022 | Ladislav Vácha, Luboš Vácha

Náskok tří gólů nestačil, po rychlém vystřízlivění vyhrály Klatovy

Hokejisté Havlíčkova Brodu nastoupili v rámci 38. kola 2. ligy do zápasu v Klatovech skvěle, když už ve 12. minutě vedli 3:0. Klatovští na to ale dokázali hbitě zareagovat čtyřmi góly a v polovině utkání strhnout vedení na svoji stranu. Ledová sprcha donutila brodské trenéry vystřídat brankáře. Místo Ondřeje Chaloupka nastoupil do brankoviště v 32. minutě Martin Nedvěd. Bruslaři pak dokázali srovnat. Ovšem o třech bodech pro Klatovy rozhodl brankou v 57. minutě domácí dvougólový střelec David Roubal. Dvakrát se na listinu střelců zapsal také havlíčkobrodský Luboš Voříšek.

Bruslaři prožili do důležitého zápasu vstup jako z pohádky, když už za 21 sekund hry otevřeli gólový účet zápasu. Luboš Voříšek přihrál Tomáši Mlynářovi, jenž posunul puk na pravé křídlo Romanu Čermákovi. Havlíčkobrodský obránce si sjel až do kruhu a jeho svižnou ránu nedokázal brankář Polívka zkrotit. Hosté pokračovali v aktivní hře a dál bušili na zadní vrátka soupeře. A už na konci 5. minuty sklidili zasloužené ovoce, když využili přesilovku. Roman Čermák od modré čáry přihrál na pravou stranu Miroslavu Třetinovi, jenž okamžitou nahrávkou našel ve druhém kruhu připraveného Luboše Voříška, jehož dělovka z voleje zaplula přesně do odkrytého koutu brány. Zanedlouho znovu zahrozil aktivní Čermák, jeho bekhendový projektil z mezikruží gólman Polívka vykopl betonem. Na druhé straně hřiště zahrozil Uhlík, kterého však zblízka nadvakrát skvěle vychytal brankář Chaloupek. Havlíčkův Brod potom skvěle ubránil oslabení a brzy se dostal už do tříbrankového trháku. Za faul na unikajícího Bulína sudí nařídil trestné střílení, které úžasným blafákem do bekhendu proměnil Miroslav Třetina. A pro celek z Kotliny mohlo být ještě veseleji! Z bezprostřední blízkosti nebezpečně zakončovali dvakrát Voříšek a jednou Tecl, ale kotouč za brankovou čáru nedostali. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Klatovy založily rychlý protiútok, při němž Vojtěch Tulačka našel před bránou volného Davida Roubala, jenž krásnou ranou zavěsil pod víko. Při dalším oslabení hostů dostal ukázkový pas do jízdy výborně hrající Voříšek, jenže při samostatném úniku nenašel mezírku mezi Polívkovými betony.

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce byli lepší Bruslaři, v té druhé se obrázek hry úplně překlopil. Cachnínova družina totálně vypadla z role a gólman Chaloupek musel vytasit ze svého arzenálu několik parádních zákroků. Hostům však několik důrazných varování nestačilo a tak přišel zasloužený trest. Při signalizované výhodě práskl v levém kruhu do puku Filip Kovářík a trefil se přesně pod břevno. Havlíčkobrodští hokejisté byli i nadále schouleni do obranné ulity a dopředu se dostávali jen zřídka. Aktivní Klatovy byly všude dříve a ve 30. minutě slavily vyrovnání. Z osy hřiště vypálil Jakub Procházka a Ondřej Chaloupek na jeho bombu nedosáhl. Brodský trenér Richard Cachnín zareagoval a snažil se svůj tým uklidnit během time outu. Neúspěšně. Jeho svěřenci udělali obrovskou chybu při rozehrávce a před bránou se dostal ke kotouči Vojtěch Tulačka, jenž z mezikruží prokázal přesnou mušku. Kouč Cachnín se snažil mátožné Bruslaře nakopnout impulsem a do brány poslal místo Ondřeje Chaloupka jeho kolegu Martina Nedvěda. Mladý brankář se nestihl ani pořádně rozkoukat a už se musel ohánět. Dobrou ránu Ereta z okraje kruhů vyrazil před sebe a i vleže si poradil s nepříjemnými dorážkami. Hosté zahrozili až těsně před druhou sirénou, když klatovskou obranou protančil Třetina a hledal nahrávkou před brankoviště své spoluhráče. Bez úspěchu.

Rozjetí domácí naskočili aktivně i do třetí periody, ale ve 43. minutě schytali studenou sprchu. Roman Čermák lahůdkovým pasem vyslal do samostatného úniku Luboš Voříšek a prostovlasý bombarďák potvrdil svůj parádní výkon, když nechytatelnou pumelicí jako opora Bostonu David Pastrňák přišpendlil hrací předmět nechytatelně pod horní tyčku. Havlíčkobrodský soubor po vyrovnání zlepšil svůj herní projev a fanoušci sledovali vyrovnaný hokej. Strakovu souboru mohl vrátit vedení J. Roubal, jeho tvrdá střela od modré čáry však jen zacinkala na pravou Nedvědovu tyčku. Broďáci potom přečkali hodně těžké chvíle, když ustáli dvě oslabení. To třetí už ale nikoliv. Jan Heřman nabil kapitánu Davidu Roubalovi, jehož skrytá rána zapadla až za záda brankáře Nedvěda. Domácí se vzápětí dopustili faulu a museli čelit obrovskému tlaku svého soka z Vysočiny. Z prostoru mezi kruhy zakončil Tecl, gólman Polívka však pohotově zasáhl betonem. Práno nebylo ani Kabelkovi a Třetinovi při hře v šesti bez brankáře. Klatovy tak nejtěsnější náskok udržely až do závěrečné sirény a slavily zisk velmi důležitých tří bodů.

2. liga

Branky a nahrávky: 18. D. Roubal (Tulačka, Sysel), 25. Kovařík (Houdek, J. Roubal), 30. Procházka, 30. Tulačka, 57. D. Roubal (Heřman, Tulačka) – 1. Čermák (Mlynář, Voříšek), 5. Voříšek (Třetina, Čermák), 12. Třetina (TS), 43. Voříšek (Čermák, Kabelka). Rozhodčí: Pastier – Rubáš, Baxa. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 222. Střely na branku: 47:34 (11:16, 18:5, 18:13). Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Klatovy

Polívka (Jiří Brtník) – Sysel, Jan Brtník, Houdek, Kovářík, Vajner, Walter – Kaiser, Uhlík, J. Roubal – Kolda, Eret, Tulačka – Heřman, D. Roubal, Matoušek – Procházka, Kosnar, Beránek

Chaloupek (32. Nedvěd) – Benák, Dvořák, Kliment, Kabelka, Nepokoj, Krejčí, Čermák – Voříšek, Holenda, Vacík – Čejka, Bulín, Mlynář – Tecl, Ludvík, Třetina