20. 1. 2022 | Adam Náhončík

Nepovedená koncovka! Dorost doma padl s Motorem

Extraligoví dorostenci přivítali v souboji tabulkových sousedů České Budějovice. Fanoušci v Kotlině dlouho sledovali vyrovnanou bitvu, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. Mladí Bruslaři však nezvládli závěr slibně rozehraného utkání a nakonec padli 2:5. Za Havlíčkův Brod se trefili Artur Prchal a Rostislav Nosek.

Z kraje zápasu měli domácí dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ale domácí celek této příležitosti nevyužil. Největší šanci měl v přesilové hře Josef Teplý, ale do odkryté klece puk nevstřelil. Za polovinou první třetiny domácí šli do vedení díky Arturu Prchalovi, který vystřelil nepříjemnou střelu a ta prošla až za záda Cinky. Motor odpověděl po necelých dvou minutách, kdy se prosadil Štěpán Hoch, který prokličkoval celou domácí obranu a zavěsil puk nad vyrážečku domácího brankáře. Ke konci první třetiny měli šanci hráči Motoru, kdy jeden z obránců nahodil kotouč před bránu, kde dorážel jeho spoluhráč, ale kotouč těsně minul domácí branku. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny měl Motor dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužil, až šest minut před koncem druhé třetiny hosté dostali další příležitost hrát přesilovou hru, kterou využil Samuel Drančák, který si sjel na levý kruh, zamířil a trefil se přesně do protějšího rohu Ferdusovy branky. Domácí v posledních dvou minutách druhé třetiny dostali opět šanci přesilové hry 5 na 3, kterou opět využili. 20 sekund před koncem druhé třetiny Rostislav Nosek přesně z první trefil levý horní roh Cinkovy branky. Stav po druhé třetině je vyrovnaný 2:2.

Ze začátku třetí třetiny měl Motor přesilovku 5 na 3, kterou nevyužil, poté ve 47. minutě střílel domácí Kuprijanov mezi kruhy a orazítkoval brankovou konstrukci. V 50. minutě měli pěkný tlak domácí v přesilové hře, ale Teplý ani Kuprijanov nedostali kotouč za brankovou čáru. Motor šel do vedení necelých šest minut před koncem, kdy Matyáš Humeník dostal puk do jízdy, zbavil se obránců a bekhendem prostřelil Ferduse. Za 52 sekund domácí inkasovali další gól. Vojtěch Aulický střelou od modré překvapil Ferduse, kterému puk propadl mezi betony. Motor ještě zvýšil vedení, když se do prázdné brány trefil podruhé v utkání Vojtěch Aulický a Motor si po bojovném výkonu odváží všechny tři body.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 11. Prchal (Smetánka, Bernard), 40. Nosek (P. Mrtka, Koubek) – 13. Hoch (Schmidtmayer, Schuppler), 35. Drančák (Schuppler, Willmann), 55. Humeník (Hoch), 55. Aulický (Šimon), 60. Aulický (Humeník, Drančák). Rozhodčí: Jakub Karpíšek – Dominik Viskot, Kamila Smetková . Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 36:29 (19:14, 10:8, 7:7). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

Ferdus (Jirák) – Adam, Vaněček (C), P. Mrtka, Chymo, Ondruš – Teplý (A), Kuprijanov, Bakus – Nový, Bernard, Nosek – Smetánka, Koubek, Prchal.