23. 2. 2019 | Štěpán Ondráček, Vojtěch Drbohlav

Parádní obrat! Junioři v závěru skupiny porazili Mladou Boleslav!

MLADÁ BOLESLAV – Havlíčkobrodští hokejisté po úspěšném vystoupení na Kladně odehráli poslední duel nadstavby v Mladé Boleslavi. Domácí Škodovka šla v první třetině do dvoubrankového vedení. Bruslaři z Vysočiny, dokázali ve stejné fázi hry snížit, a dokonce ve druhé třetině otočili vývoj utkání na svoji stranu. Středočeši ve třetí části vyrovnali, ale parta z Kotliny dokázala v posledních minutách svému soupeři odskočit na rozdíl dvou gólů. Havlíčkobrodským hokejistům se povedla i nadstavba, když čtvrtý bod trefil v přesilové hře obránce Adam Dvořák. Do listiny střelců se z hostující střídačky zapsali Vojtěch Holenda, Tomáš Kulhánek, Štěpán Kudrna, Patrik Vacík a Marek Tecl.

Domácí měli v úvodu utkání více ze hry, což se jim podařilo gólově vyjádřit v závěru páté minuty. Bleskově se přemístili do pásma a z mezikruží srazil puk do branky kapitán Petr Foerster. Středočeši hráli následně i přesilovou hru, během ní však moc šancí neměli. Havlíčkovu Brodu se dařilo držet kotouč relativně daleko od vlastní brány.

Mladá Boleslav měla dál převahu a potvrdila ji druhou brankou. Po dlouhém tlaku domácích v pásmu se prosadil Andrej Moravčík. Škodovka hrála druhou přesilovku, jenže ani během ní se neprosadila. Naopak to byl Havlíčkův Brod, který snížil. Podařilo se to Vojtěchu Holendovi, kterému se rychle podařilo dostat do útočného pásma a překonat Matěje Kmece střelou mezi betony.

Ani třetí přesilovou hru Boleslavští nevyužili, a tak bylo na počátku druhého dějství skóre 2:1. Moc dlouho ale beze změny nevydrželo. Havlíčkovu Brodu se totiž podařilo vyrovnat poté, co si domácí nepokryli volného Tomáše Kulhánka, jenž pohledně zakončil do odkryté části mladoboleslavské brány.

V polovině zápasu hráli hosté přesilovou hru a tu dokázali využít. Tým z Vysočiny se dlouho držel v útočném pásmu a dostal Mladou Boleslav pod tlak. Během něj se z mezikruží přesnou střelou prosadil Štěpán Kudrna. Následně měla hrát Mladá Boleslav přesilovou hru pět na tři, jenže na jejím začátku nepříjemně upadl Michal Simon, který se zranil pádem na led a zlomil si klíční kost. Početní výhodu Bruslaři nevyužili a další branky ve druhém dějství už nepadly. Hokejisté tak odcházeli do kabin za stavu 3:2 pro Havlíčkův Brod.

V úvodu třetí třetiny měli domácí přesilovou hru. Tu ale nedokázali využít, jen několik málo sekund po jejím vypršení ale vyrovnali zásluhou Vladislava Houšky. Následně se mohl prosadit Andrej Moravčík, který si najel do levého kruhu, jenže Martin Nedvěd nakonec puk udržel pomocí betonů. Netrvalo však dlouho a Havlíčkův Brod opět vedl. Zasloužil se o to přesnou střelou z mezikruží Patrik Vacík.

V čase, kdy se Mladá Boleslav začínala nadechovat k závěrečnému tlaku, se Havlíčkův Brod po rychlém přečíslení usadil v pásmu, kde si vytvořil několik šancí. Poslední skončila gólem, když v pravém kruhu přesně napřáhl Marek Tecl a zakončil do pravého horního rohu. Hosté tedy ve středních Čechách získali tři body.

V nadstavbě měla Mladá Boleslav šanci rozhodnout, a to paradoxně ve vlastním oslabení. Na bránu ujížděl Petr Foerster, jenže strávil celé oslabení na ledě a byla na něm znát únava. Boleslavský útočník tak zakončil nepřesně. V 64. minutě se trefil Havlíčkův Brod, a rozhodl tak o zisku bonusového bodu. Čtvrtý bod hostům zajistil Adam Dvořák.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 5. Foerster (Vasilev, Moravčík), 13. Moravčík (Foerster, Vasilev), 43. V. Houška (M. Houška, Sýkora) – 18. Holenda (Cachnín), 27. Kulhánek (Petržilka, Kudrna), 30. Kudrna (Cachnín, Kulhánek), 50. P. Vacík (Pártl, Fiala), 56. Tecl (Petržilka, Škareda), 64. Dvořák (Tecl, Holenda). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Radek Špringl, Martin Kettner. Vyloučení: 3:7, navíc Tecl (HBR) 10. min OT [VRAŽ]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 37:31 (14:6, 14:9, 9:11 – 0:5). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5. Prodloužení: 0:1.