20. 3. 2023 | Tomáš Sochor

První domácí zápas se Bruslařům nepovedl, od Přerova dostali šestku

Havlíčkobrodští hokejisté mohli na domácím ledě využít první mečbol. Přerov však do utkání nastoupil v obrovském tempu a vytvořil si náskok, který se Bruslařům již nepodařilo zachytit. Zubři tak snížili stav série na 1:2.

Úvodní minuty utkání patřily Přerovu, jenž do utkání nastoupil s velkou vervou. Zubři si tvořili plno nadějných střeleckých pozic, jejich pokusy ale chladnokrevně likvidoval Filip Sigmund. Havlíčkobrodští hokejisté mohli skórovat díky čtyřminutové přesilové hře, část oslabení se ale hostům podařilo ubránit a poslední minutu a čtvrt se hrálo čtyři na čtyři.

Další šance obou mužstev likvidovali dobře chytající brankáři. Více ze hry měl ale stále Přerov, jenž se v 18. minutě dostal do vedení, když střela Jaroslava Pekra od modré zaplula za Filipa Sigmunda, jenž měl zakrytý výhled. O půl minuty později hosté skórovali podruhé. Rozhodčí odpískal trestné střílení, ke kterému se postavil Radim Hradil. Ten napoprvé přejel kotouč, nájezd se ale opakoval a napodruhé se Hradil již nemýlil.

Zubři zkraje druhé třetiny zvýšili svůj náskok. Michal Šilhavý ve vlastním oslabení sebral jednomu z havlíčkobrodských obránců kotouč, dostal se do samostatného úniku a krásnou střelou pod břevno zavěsil. Bruslařům se poté podařilo chytit vysoké tempo soupeře, a branka tak na sebe nenechala dlouho čekat.

Na začátku 29. minuty Žurek pouze vyrazil střelu Tadeáše Koubka. Kotouč se odrazil na hůl Jana Pilaře, jenž překonal přerovského brankáře. Domácí mohli vzápětí znovu skórovat, když se do úniku dostal David Bulík. Ten však svoji šanci nevyužil, a Přerov tak z protiútoku udeřil. Čtvrtý gól hostů vstřelil Petr Švejda.

Tím se zápas lámal. Zubři měli znovu navrch, a ještě ve druhé třetině třetině zvýšili svůj náskok na 5:1, když přesouvajícího se brankáře prostřelil Jan Hanák. Bruslaři vzápětí mohli snížit, když dostali možnost hrát minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. V ní si však domácí větší šanci nevytvořili.

Trenér Havlíčkova Brodu nechal v závěrečné části odpočinout Filipa Sigmunda, a po druhé přestávce tak do brány nastoupil Vojtěch Kukeně. Ten v úvodu třetí třetiny moc těžké práce neměl, jelikož hra byla vyrovnaná a ani jeden tým si nevytvářel velké šance.

Kukeně se pořádně zapotil tři minuty po polovině periody, kdy Přerov dostal příležitost v podobě přesilové hry. Havlíčkobrodský gólman však soupeře zastavil. Zubři se nakonec přece jen trefili pošesté, když se přesnou ránou z levého kruhu prosadil Patrik Hyža. Přerov tak nakonec vyhrál 6:1 a stáhl sérii na 1:2 na zápasy.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 29. Pilař (Koubek, Krejčí) – 18. Pekr (Hradil, Buršík), 18. Hradil (TS), 21. Šilhavý (Halík), 30. Švejda (Kolařík), 37. Hanák (Kolařík, Švejda), 57. Hyža (Hanák). Rozhodčí: Šimon Glanc – Sebastien Hradil, Erik Hlinka. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 125. Střely na branku: 27:32 (13:13, 8:8, 6:11). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Sigmund (41. Kukeně) – Zych (C), Vaněček, Topol, J. Kuchta, Kutlvašr, Jeletz, Bezpalec – Bulík, Dymák, Hrdlička – Přidal, Holenda (A), Janko – Koubek, Krejčí, Pilař – Nový, Machovský