BK Havl. Brod - První gól v áčku? Konečně mi to sedlo, těší Štěpána Dudychu
První gól v áčku? Konečně mi to sedlo, těší Štěpána Dudychu

První gól v áčku? Konečně mi to sedlo, těší Štěpána Dudychu

11.02.2019 | Ladislav Vácha

Ohlasy s obráncem Štěpánem Dudychou po výhře v Orlové

Obránce Kryštof Kulhánek dostal po zbytečném zákroku v derby Vysočiny s Plameny trest ve hře a zápas na ledě Orlové tak musel vynechat. Trenéři tak museli jeho absenci řešit a z juniorky povolali šikovného obránce Štěpána Dudychu. A byla to skvělá volba! Osmnáctiletý bek předvedl parádní výkon, který korunoval svou premiérovou trefou v A-týmu. „Třéťa tradičně vyhrál čistě buly v útočném pásmu. Puk šel přímo na mě, tak jsem hned střílel. Naštěstí mi to konečně sedlo a spadlo to do brány. Jsem za to moc rád,“ měl radost talentovaný mladík.

 

Bruslaři byli proti poslednímu týmu skupiny Východ jasným papírovým favoritem. I přesto, že trenéři své svěřence upozorňovali na důležitost dobrého vstupu do zápasu, úvodní dvacetiminutovka se celku z Kotliny vůbec nepovedla. Brzy prohrával 0:2 a hodně se trápil. „První třetina nám moc nevyšla. První čtyři minuty jsme hráli dobře, ale pak jsme si asi mysleli, že to půjde samo, ale nešlo,“ ohlédl se za nepovedeným prvním dějstvím Štěpán Dudycha.

Hlavní trenér Richard Cachnín tak musel po první siréně zvýšit hlas a hráčům promluvit do duše. Zápas totiž hodně připomínal vstup do nepodařené bitvy na ledě Nového Jičína. „Trenér nás během první přestávky seřval. Pak už jsme hráli svůj hokej a hráli jsme dobře,“ oddechl si mladý obránce.

Porada v kabině dopadla na úrodnou půdu, protože Havlíčkův Brod vyjel do prostřední části jako vyměněný. Po své trefě v první třetině dvakrát rychle udeřil Jan Milfait, zkompletoval tak čistý hattrick a otočil na 3:2. Byl to zlomový moment zápasu, protože Bruslaři skórovali do druhé sirény ještě třikrát a vedli už 6:2. „Zaplaťpánbůh, že Milfi na konci první třetiny snížil. Pák chytl slinu a napadalo mu to tam. Góly ve druhé třetině jsme se hodně zvedli a potom už jsme hráli dobře.“

Kdo čekal, že Slezany jejich velká ztráta zlomí, hodně se spletl. Stránského družina nepolevila a soupeři nedala vůbec nic zadarmo. „Orlová měla rychlé útočníky, v tom byla hodně nepříjemná. Trenér nás upozorňoval, že i když prohrává, hraje pořád stejně. Bylo vidět, že je to pravda. I když jsme vedli o hodně gólů, pořád do toho šli naplno,“ potvrdil Dudycha.

Opora juniorky nastoupila ve třetím obranném páru po boku Vojtěcha Šmída. „Spolupracovalo se mi s ním dobře. Když jsme se vrátili z ledu na střídačku, vždycky mi poradil, co mám dělat. Řekl mi, co dělám dobře, co dělám špatně a kam si mám najíždět. Rozuměli jsme si spolu,“ pochvaloval si.

Štěpán Dudycha patří k velkým oporám juniorky. Nasbíral za ni už 21 bodů (3+18)!

Parta z Kotliny se i nadále musí vyrovnávat s absencí zraněné jedničky Čeňka Nováka. Jeho mladší kolega David Marek však chytá ve velké pohodě, po skvělém výkonu proti žďárským Plamenům znovu předváděl v těžkých chvílích spolehlivé zákroky. „Dráček měl zase svůj zápas. Hodně nás podržel, chytal opravdu dobře,“ vysekl Dudycha poklonu svému spoluhráči.

Velký moment talentovaného zadáka přišel v 52. minutě, kdy vstřelil svou první branku v havlíčkobrodském A-týmu. Zvýšil tak na 7:3 a výrazně přispěl ke konečnému vítězství 8:4. „Třéťa tradičně vyhrál čistě buly v útočném pásmu. Puk šel přímo na mě, tak jsem hned střílel. Naštěstí mi to konečně sedlo a spadlo to do brány. Jsem za to moc rád,“ neskrýval spokojenost.

Související články

 
Aktuálně na webu
Konečně to tam spadlo, oddechl si Plachý. Hokejky schovával v kabině

Konečně to tam spadlo, oddechl si Plachý. Hokejky schovával v kabině

(pondělí 21.10.) Dlouho se střelecky trápil, ale svou první trefu v sezoně si schoval na ten nejvhodnější čas!...

 
Do Kotliny míří poslední Žihadla! Prodlouží Bruslaři vítěznou sérii

Do Kotliny míří poslední Žihadla! Prodlouží Bruslaři vítěznou sérii

(pondělí 21.10.) Čtyři vítězství v posledním kvartetu utkání. To je vizitka havlíčkobrodských hokejistů, kteří...

 
Hrdina Holík: Štěstí bylo na mé straně! Pomohla mu dobrá příprava

Hrdina Holík: Štěstí bylo na mé straně! Pomohla mu dobrá příprava

(pondělí 21.10.) Odvedl fantastickou práci! Připsal si 32 úspěšných zákroků, pustil za svá záda jen jeden puk a...

 
Šlágr kola pro Bruslaře! Broďáci porazili Valašské Meziříčí

Šlágr kola pro Bruslaře! Broďáci porazili Valašské Meziříčí

(sobota 19.10.) K velice důležitému utkání nastoupili hráči Havlíčkova Brodu na ledě Kotliny. Přivítali totiž...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Moravské Budějovice 2019