8. 2. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaře čeká náročná cesta do hnízda Orlové!

Havlíčkobrodští hokejisté pomalu stříhají metr do konce základní části. Svěřenci trenérů Richarda Cachnína a Martina Melouna čeká v sobotu 9. února další duel. K němu odcestují Bruslaři do daleké Orlové, kde se střetnou s místním týmem HC Orlová. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00. Neváhejte a přijeďte havlíčkobrodské hokejisty podpořit.

HC Orlová

Založení klubu: 1930
Stadion: Zimní stadion Orlová (kapacita 3 200 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hcorlova.cz
Trenér: Darek Stránský __________________________________________________________________________________

HC Orlová x BK Havlíčkův Brod

7–1–4–21 bilance 21–1–2–9
7., 27 bodů umístění 2., 67 bodů
94:156 skóre 138:94
10:0 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:0 (Orlová, doma)
2:10 (Hodonín, venku) nejvyšší porážka 0:5 (Valašské Meziříčí, doma)
Arslan Akhmetianov – 23 bodů (14+9) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 48 bodů (13+35)
Arslan Akhmetianov – 14 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 23 gólů
Jan Šmíd – 13 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 35 asistencí
Radim Štěpánek – 15 bodů (5+10) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 32 bodů (9+23)
René Svoboda 4,45 (19 zápasů)
Andreas Kubáň 5,30 (6 zápasů)
Jakub Ovčáři 4,19 (11 zápasů)
Dominik Piták 7 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,55 (24 zápasů)
Písek – Orlová 2:4

Orlová sbírala od poloviny prosince až do ledna samé porážky. Vše změnilo utkání s Pelhřimovem. Orli dokázali přetrhnout černou sérii devíti nezdarů tím nejlépším možným způsobem, jelikož proti Medvědům střelecky excelovali. Orlová do sítě Pelhřimova nasázela neuvěřitelných deset branek! Svěřenci trenéra Stránského v dalším kole narazili na favorita z Hodonína, který vyhrál jednoznačně 7:1. Orli v dalším utkání vyzráli na jihočeský Písek a připsali si cenné tři body do tabulky.

Brankový prostor Orlové střeží René Svoboda, který nastoupil do 19 utkání. Záda mu kryje Jakub Ovčaři s Andreasem Kubáněm. První zmíněný gólman má na svém kontě 11 startů a druhý šest. Defenzivu alespoň podle kanadských bodů řídí Radim Štěpánek. Dvacetiletý hráč nasbíral 15 bodů (5+10). O sedm bodů pozadu je Petr Šendera (3+5). Hlavní silou Orlové je Arslan Akhmetianov, který je nejproduktivnějším mužem svého celku. Za 32 utkání nasbíral 23 bodů (14+9). S mírným odstupem následuje Jan Šmíd. Třiadvacetiletý útočník má rovných dvacet kanadských bodů (7+13). Silný trojlístek doplňuje David Ballner, jenž má na svém kontě deset branek a devět asistencí. Do Orlové se vrátila ikona místního klubu Martin Potočný, který ve svých 45 letech bude patřit k nejstarším hráčům celé ligy. Kromě toho si bývalý hráč Havířova může zahrát po boku svého syna.

Soupiska Orlové

Derby, které pomáhá, vyhráli Bruslaři!

Havlíčkobrodští hokejisté v rámci derby Vysočiny vyzvali žďárské Plameny. Do utkání lépe vstoupili domácí hráči, kteří si rychle vydobyli tříbrankový náskok, ale soupeř brzy snížil. Bruslaři zbytek zápasu opanovali, když do klece Žďáru přidali další čtyři trefy. V derby o Vysočinu se dařilo Jakubu Matušíkovi, který zapsal pět bodů (2+3). Celý zápas se odehrál pro malou Terezku, pro kterou se vybralo neuvěřitelných 133 tisíc korun.

znak týmu 7 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Kuchta (Semrád, Chlubna), 6. Voříšek (Matušík, Milfait), 7. Voříšek (Matušík, Kulhánek), 22. Matušík (Kulhánek, Voříšek), 33. Semrád (Matušík, Vala), 51. Třetina (Šmíd), 55. Matušík (Voříšek, Třetina) – 10. Kuntsmüller (Panna, Kadlec). Rozhodčí: Jan Jaroš – Robin Horký, Michal Tasch. Vyloučení: 5:6, navíc Kulhánek 5 + TH [ÚHL] a Vala (oba HBR) 10 min. OT [NESP], Koželuh (ZDS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 218. Třetiny: 3:1, 2:0, 2:0. Střely na branku: 33:31 (15:8, 8:13, 10:10). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Nedvěd) – Semrád, Nepokoj, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík, Beran, Beneš

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Půža, Koželuh, Váňa, Lojek, Pleva (C), Hort – Kovářů, Prokš, Kuntsmüller (A), Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík (A), Panna, Wasserbauer

Útočník Jakub Matušík mohl slavit první dva góly v dresu Bruslařů, a také vítězství v derby se Žďárem

Orlová rozhodla o vítězství nad Pískem v samotném závěru!

Orli vstoupili do utkání na jihu Čech lépe, když se ve 12. minutě ujali vedení. První branku zápasu vsítil Norair Hovsepjan. Později sice vyrovnal Adam Novák, ale hosté si hned vzápětí vzali své vedení zpět. Na píseckém zimním stadionu se hrála vyrovnaná partie, kterou rozsekly poslední dvě minuty zápasu. V 58. minutě vyrovnal domácí Petr Hučko. Orli předvedli nevídaný finiš, když během minuty a čtyřiceti sekund vstřelili dvě branky. Vítěznou trefu nakonec zaznamenal Arslan Akhetianov.

znak týmu 2 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 28. Novák (V. Šuhaj, Bílek), 58. Hučko (Hauser) – 12. Hovsepyan (Cihlář, Macuh), 28. Janiczek (Hovsepyan, Cihlář), 58. Akhmetianov (Ballner, Šmíd), 60. Ballner (Akhmetianov, Amirov). Rozhodčí: Jílek – Zimmermann, Sedláček. Vyloučení: 4:6, navíc Bílek (PIS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus – Hučko, Šuhaj, Novotný, Sýbek, Rod, Koupal, Volf, Strnad, Matějka, Novák

HC Orlová: Svoboda (Křehlík) – Janiczek, Tomis, Štěpánek, Amirov, Kropka, Szturc – Ballner, Akhmetianov, Šmíd – Hovsepyan, Kovařík, Klíma – Smrčka, Macuh, Cihlář – Brodek, Pacoň

Orlová skvělým finišem obrala o body ambiciózní Písek!
(Foto: hcorlova.cz)

Bruslaři nadělili Orlům osm branek!

Havlíčkobrodští hokejisté měli pozvolný začátek, ale v rozmezí 13. – 16. minuty vstřelili tři branky. Domácí soubor posilněn výrazným vedením kontroloval hru, i když soupeř hrozil z nebezpečných brejků, ale Novák si poradil. Bruslaři v dalších částech utkání přidali pět branek a přesvědčivě vyhráli. Na výhře se podílel brankář Čeněk Novák, jenž udržel čisté konto, a útočník David Kozlík, který dal hattrick.

znak týmu 8 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Kozlík (Blinka, Kadeřávek), 15. Kopic (Třetina, Kuchta), 16. Vala (Milfait, Voříšek), 29. Kozlík (TS), 30. Třetina (Beneš, Kuchta), 43. Beneš (Semrád, Kuchta), 50. Semrád (Milfait, Voříšek), 52. Kozlík (Ludvík, Kopic). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 438. Třetiny: 3:0, 2:0, 3:0. Střely na branku: 56:26 (13:12, 23:8, 20:6). Průběh utkání: 8:0.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Semrád, V. Šmíd, Vala, Kopic, Kadeřávek – Kuchta, Třetina (C), Beneš – Milfait (A), Voříšek (A), Chlubna – Kozlík, Ludvík, Blinka

HC Orlová: Ovčaři (16. Svoboda) – Janiczek, Tomis (C), Kropka, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Blaško, J. Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Achmetianov, Hovspejan (A), Kysučan

... Bruslaři nedostali při utkáních s Orlovou branku? V přípravě vyhrál celek z Havlíčkova Brodu 5:0 a v mistrovském utkání 8:0.

... Orlová dokázala dvakrát porazit Písek, Nový Jičín a Šumperk? Při utkání s Draky dokázali Orli vyhrát 5:1 a 3:2 po nájezdech.

... útočník Jakub Matušík se na jedenáctý pokus dočkal? Forvard druhé formace při derby se Žďárem vstřelil první dvě branky v barvách Bruslařů.

... Havlíčkův Brod dostal stejný počet gólů, kolik jich Orlová dokázala vstřelit svým soupeřům?

... Bruslaři v posledních třech zápasech inkasovali jen dvě branky?

Derby Vysočiny mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou patřilo malé Terezce