9. 2. 2019 | Štěpán Ondráček, Petr Sobol

Bruslaři si poradili s Orlovou, výhru řídil útočník Milfait!

ORLOVÁ – Havlíčkobrodští hokejisté absolvovali dlouhou cestu do Orlové. První třetina patřila Orlům, kteří šli do dvoubrankového vedení. Bruslaři potom potvrdili roli favorita, když otočili vývoj utkání z 0:2 na 6:2. Svěřenci Richarda Cachnína a Martina Melouna přidali v další části hry dvě branky. V utkání se nejvíce dařilo Janu Milfaitovi (na snímku), který zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci. Do listiny střelců se z řad Havlíčkova Brodu zapsali Miroslav Třetina, Luboš Voříšek, Jiří Kopic a Štěpán Dudycha.

Havlíčkův Brod sice naposledy přejel Žďár nad Sázavou, Orli se ale svého soupeře nezalekli. Do utkání vstoupil aktivně a v patnácté minutě se zásluhou Ballnera dostali do vedení. Krátce na to navíc zvýšil Macuh a Orlová vedla už dvě branky.

Havlíčkův Brod vrátil necelou minutu před první sirénou do hry Milfait. „Škoda gólu do šatny, i když si myslím, že to na vývoj utkání nemělo takový vliv,“ uvedl po zápase domácí trenér Darek Stránský.

Zápas totiž rozhodl úvod druhé třetiny. Hned na jejím začátku totiž srovnal znovu Milfait, který o pár vteřin později proměnil trestné střílení a dovršil hattrick. Hosté se však neuspokojili a přidali další dvě rychlé branky. Jednu z nich dal znovu Milfait, jenž za stavu 2:5 vyhnal Svobodu z brány.

„Věděli jsme, že zaberou a řekli jsme si, že nás nesmí trestat. Ale stal se pravý opak. Většina těch gólů byla laciných a zbytečných, mrzelo Stránského. „Ta třetina nám uletěla a rozhodla celý zápas,“ měl jasno. Krátce před druhou přestávkou se ještě prosadil Voříšek a Havlíčkův Brod vedl o čtyři branky.

V poslední třetině se hra znovu zklidnila a oba týmy přidaly ještě po dvou brankách. „Naše hra se v posledních zápasech lepší, pomáhají nám kluci z Havířova a jsme schopni soupeře i zatlačit. O to více mě mrzí, že jsme dnes nedokázali hrát celou dobu tak, jako v první třetině. Odskočili nám po zbytečných chybách, psychika pak jde dolů a to se hraje špatně,“ komentoval trenér Orlové.

Do několika nadějných šancí se v utkání dostal i Martin Potočný, který se naposledy objevil v akci v sezoně 2012/13 v Havířově. Dnes se v jedné formaci objevil se synem Matějem a společně vymysleli několik nebezpečných šancí. „Klobouk dolů. Byl plnohodnotným členem sestavy,“ pochválil jej kouč Stránský.

Výsledky skupiny Jih + Východ (38. kolo)

Orlová - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 15. Ballner (Akhmetianov, J. Šmíd), 16. Macuh (Hovsepyan), 49. Cihlář (Macuh, Hovsepyan), 59. Ballner (Akhmetianov, Spálovský) – 20. Milfait (Voříšek, Matušík), 22. Milfait (Vala, Nepokoj), 23. Milfait (TS), 27. Třetina (Matušík), 28. Milfait (Třetina, Beran), 39. Voříšek (Milfait, Matušík), 52. Dudycha (Třetina), 52. Kopic (Matušík, Voříšek). Rozhodčí: Cabák – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 196. Střely na branku: 28:39 (11:12, 7:16, 10:11). Průběh utkání: 2:0, 2:6, 3:6, 3:8, 4:8.

Orlová

Svoboda (28. Křehlík) – Mrowiec, Janiczek, Tomis (C), Szturc, Kropka, Amirov, Spálovský, Šendera, Ballner, Smrčka, J. Šmíd (A), Macuh, Kovařík, Potočný Martin, Klíma, Cihlář, Potočný Matěj, Brodek, Akhmetianov (A), Hovsepyan

Marek (Nedvěd) – Kopic, V. Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Dudycha, Kuchta, Beran, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Matušík