14. 11. 2012 | Richard Wagner

Série porážek pokračuje, čtvrtou v řadě připravila Rebelům Třebíč

T Ř E B Í Č - Druhé derby v řadě skončilo znovu neúspěchem. Rebelům se nepovedlo pod novým koučem uspět ani na ledě v třebíčské MANN+HUMMEL aréně, kde dostali pět gólů. První třetina připomínala sobotní derby s Jihlavou, jelikož po osmi minutách vedla Horácká Slavia již 2:0. Třebíč ve druhé třetině své vedení ještě navýšila, ale tři a půl minuty před koncem zápasu snížil Lukáš Endál, jemuž nabila nová posila v havlíčkobrodském dresu Tomáš Micka. V závěrečné dvouminutovce si však Horáci vzali znovu slovo a dvěma brankami do sítě navrátilce mezi tyče Daniela Dolejše uzavřeli skóre tohoto utkání.

Aktivněji vstoupili do utkání domácí, brzy byl ale vyloučen Kaut a obraz hry se mohl změnit, Rebelové ale ani jednou nevystřelili. Přesto mohl skórovat v páté minutě Knotek, Čiliak byl ale připraven a Malena odpálil odražený kotouč do bezpečí. A pro domácí bylo ještě lépe, z protiútoku se prosadil střelou z pravého kruhu Vilém Burian. Už v čase 7:54 se opět měnilo brankové skóre. Tvrdě vypálil Dolníček a důrazem na brankovišti se propracoval k druhé brance opět Burian, když našel kotouč vyražený Dolejšem.

Havlíčkobrodský brankář se musel i nadále činit. Poradil si s ranami Šlahaře i Dolníčka. Nebezpečné bylo také nahození Maleny. Třebíči se naskytla poté výhoda o dva hráče v poli, v nabídnuté přesilové hře byla ale de facto bezzubá. Až s koncem třetiny musel Dolejš zasahovat po střele Dolníčka.

Do druhého dějství nastoupili hosté jako vyměnění, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ke gólu to ovšem nevedlo. Na Čiliakovi ztroskotali především Soldán i Štěpánek. Dolejše ohrozili postupně Nahodil, Vondráček a Káňa. Mnoho nechybělo po ráně Čuříka, se střelou Čejky si Dolejš poradil. Velmi nebezpečně tečoval aktivní Vondráček. Třetí branku Horácké Slavie přidal v tento večer produktivní Vilém Burian, když vystřelil z mezikruží nad vyrážečku havlíčkobrodského brankáře. Třebíčský forvard tak zkompletoval v čase 35:26 svůj hattrick. Čiliaka nedokázaly kotouče z hokejek Rebelů pořádně ohrozit.

Na začátku třetí periody si nepřišel na Čiliaka Endál, mířil jen do lapačky třebíčského brankáře. Dolejš si poradil se střelou Čuříka z mezikruží. Od modré čáry skóre nezměnili Protivný, ani Bilčík na straně druhé. Přesně nemířil Kaut. Rebelové ostřelovali Čiliaka při přesilové hře po vyloučení Vondráčka, marně. I v dalších minutách pak hosté dobývali třebíčskou branku, nedokázali ale obelstít třebíčský obranný val v čele s bezchybným Čiliakem. Prosadil se až Endál z mezikruží v čase 56:20, korigoval tak pro hosty velmi nepříznivý stav. Gól na hokejce měl pak Fořt, nebyl mu ale souzen střelecký úspěch.

Přesto se skóre ještě výrazně posunulo. Vilém Burian předvedl excelentní blafák a svou čtvrtou brankou v utkání zvýšil na 4:1. Jednatřicet vteřin před závěrečnou sirénou přidal pátý gól domácích po akci celého útoku Vondráček.

Třebíč - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 5. Burian (Rangl, Dolníček), 8. Burian (Káňa), 36. Burian (Káňa, Malena), 59. Burian (Káňa, Dolníček), 60. Vondráček (Kaut, Fořt) - 57. Endál (Micka, Vondráček). Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Robert Čech - Tomáš Klein, Karel Lukš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1540. Střely na branku: -. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.