Havlíčkův Brod - Rebelové nezačali utkání nejlépe a Kozlové se tlačili do šancí, leč branku Adama Chvalkovského trefit nedokázali. Pak si ale hostující obrana neuhlídala Marka Kopice, jenž otevřel skóre zápasu. Od té doby už útočil výhradně domácí celek, kterému ale scházelo potřebné štěstí v zakončení. V devětadvacáté minutě napřáhl Max Kutlvašr a překonal svého jmenovce Burdu. Pokus Středočechů o nápor byl uťat hned záhy, kdy parádní akci na jeden dotek zakončil dorážkou Dan Fiala. Hostům se pak povedlo snížit, když se v mlýnici na brankovišti prosadil Tomáš Tomek. Havlíčkobrodští si ale brzy vzali svůj náskok zpět. Svůj druhý zásah do černého si připsal Marek Kopic. Do poslední části zápasu se šlo již za rozhodnutého stavu a tak to i vypadalo. Kolín se dostal do několika šancí, ale domácí brankář si připsal několik dobrých zákroků. Rebelové své vedení dokázali navýšit, když se trefili Patrik Vacík a Filip Pártl. V samotném závěru zápasu pak ještě Kozlové dokázal korigovat, když slabou střelou z levého kruhu zaskočil Chvalkovského, jemuž prošel puk mezi betony do sítě, Radek Pilný.
Jakub Venc (HC Rebel Havlíčkův Brod): Dnešní utkání pro nás začalo divně. Dlouho jsme se hledali. Dali jsme ale gól, čímž se to zlomilo. Pak už to byla jen otázka času, kdy to tam napadá. Soupeř dnes ale předvedl solidní výkon. Bylo to rychlé utkání, hrálo se svižně, mělo to tempo. Jsem rád, že jsme vyhráli, protože jsme tak důstojně zakočili letošní rok. Po těch dvou porážkách jsem rád, že jsme vyhráli.
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.