28. 9. 2023 | Ladislav Vácha

Skvělá práce! Juniorka doma vynulovala Šumperk a bere všechny tři body!

Havlíčkobrodští junioři hostili ve čtvrtek odpoledne v domácím prostředí Šumperk. Úvodní dvacetiminutovka jim vyšla lépe, když se dostali do těsného vedení. Po bezbrankové druhé třetině vyšla Adamovým svěřencům skvěle třetí perioda, v níž soupeři nasázeli další tři branky. Mladí Bruslaři tak vyhráli přesvědčivě 4:0 a brankář Filip Sigmund (na snímku) vychytal první čisté konto v sezóně. Z havlíčkobrodského tábora se trefili Yannick Windegger, Michal Janko, David Krejčí a Hynek Peš.

Bruslaři vlétli do zápasu aktivně a vykoledovali si přesilovku. Nesehráli ji však dobře a moc nebezpečných příležitostí si nevytvořili. Na lavici hanby však potom putoval i Haas a parta z Kotliny zasypala gólmana Ondráčka vydatnou sprškou střel. Maskovaná opora Draků si však poradila na jedničku. Šumperk navíc mohl udeřit při přečíslení dvou na jednoho, ale Izák střelou z voleje prověřil jen pevnost Sigmundových betonů. V čase 6:12 otevřel Havlíčkův Brod gólový účet zápasu. Michal Janko sebral protihráči puk za šumperskou bránou, přihrál do levého kruhu Tadeáši Koubkovi, jenž se povedenými kličkami dostal z obležení protihráčů. Následně našel mezi kruhy volného Yannicka Windeggera, který rychlou střelou skóroval nad pravý beton brankáře Ondráčka.

Hosté se potom znovu provinili proti hokejovým regulím a domácí měli k dispozici další přesilovku. A dokázali při ní nebezpečně zahrozit! Peš se hezky prokličkoval z pravého křídla, kde měl dobrou rychlost, až před brankoviště, ale zblízka trefil jen Ondráčkovo rameno. Ve 14. minutě si vytvořili Adamovi svěřenci další velkou šanci. Machač nabil před odkrytou bránu Koubkovi, ale gólman Ondráček se bleskově přesunul ve svém brankovišti a podržel svůj tým. Na druhé straně hřiště nebezpečně nahrával před bránu Najman, ale havlíčkobrodská obrana si poradila. V samostatném úniku se pak ocitl aktivní brodský útočník Koubek, jenže na brankáře Ondráčka střelou zblízka nevyzrál. Po první třetině tak vedli Mladí Bruslaři nad Šumperkem 1:0.

Havlíčkobrodská družina začala prostřední část tlakem. Svírala soupeře u jeho brány a na brankáře Ondráčka pouštěla jednu ránu za druhou. Blízko vstřelení gólu byl Janko po Koubkově pasu, ale před brankoviště na přihrávku o kousek nedosáhl. Mladí Bruslaři potom zahrozili při vlastním oslabení. Po skvostné přihrávce do jízdy pelášil Janko sám na šumperskou bránu, ale zblízka hledal mezírku mezi Ondráčkovými betony marně. Utkání okořenila i menší potyčka, když se do sebe pustili brodský Vildomec a šumperský Cekr, za což oba vyfasovali dvouminutové tresty. Ve 32. minutě měl na holi vyrovnání Bařica, jenž dostal pas za brodskou obranu, ale ve finální fázi mu sjel kotouč z čepele hole. V téže minutě střílel zblízka Cekr, jenže se střelou ke své pravé tyčce si poradil brankář Sigmund lapačkou. Soubor z Kotliny potom ustál vyloučení Krejčího, který si po vypršení trestu dobře najel před bránu na Pešovu nahrávku ze strany, ale kotouč usměrnil svou holí těsně vedle tyčky.

Havlíčkův Brod měl do třetí periody naprosto raketový nástup, když už za pouhých 24 sekund šel do dvoubrankového trháku. Yannick Windegger při rychlém protiútoku z levého kruhu napálil jen gólmana Ondráčka, který vyrazil puk před sebe, a pohotový Michal Janko už měl snadnou práci doklepnout hrací předmět do zcela odkryté brány. Hosté mohli snížit při přesilovce, ale ránu Izáka z kruhu vytěsnil gólman Sigmund do ochranné sítě.

Ve 43. minutě byli Draci znovu blízko gólu. Po nahrávce Slabého pálil z dobré pozice Cekr, který si však vylámal zuby na rychlém přesunu brankáře Sigmunda. V čase 48:06 přišel důležitý moment zápasu. Po přiťuknutí Jana Kuchty nabral na levém křídle rychlost David Krejčí, nabruslil si do levého kruhu a nádhernou bombou k přední tyčce překonal brankáře Ondráčka nad rameno. Parta z Kotliny měla utkání pod kontrolou a šla si sebevědomě pro další výhru. Šestatřicet sekund před závěrečnou sirénou přiklepl razítko na havlíčkobrodský tříbodový triumf Hynek Peš, jenž v předbrankovém kruhu tečoval ze vzduchu střelu Jana Kuchty mimo Ondráčkův dosah. Havlíčkův Brod tak zaslouženě slavil přesvědčivou výhru 4:0.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 7. Windegger (Koubek, Janko), 41. Janko (Windegger, Koubek), 49. Krejčí (Kuchta, Vildomec), 60. Peš (Kuchta, Bjakov). Rozhodčí: Josef Barek – Tomáš Jiruška, Jan Topolský. Vyloučení: 9:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 4:0.

Sigmund (Novák) – Kuchta (C), Vildomec, Bjakov, Vaněček, Löffler, Chymo, Novotný – Windegger, Koubek, Janko (A) – Machač, Krejčí (A), Peš – Nový, Machovský, Jungwirth – Prchal