3. 10. 2021 | Tomáš Sochor, Daniel Tichý

Souboj brankářů pro Ústí, junioři padli po nájezdech

Ú S T Í N A D L A B E M – Havlíčkobrodští junioři se vydali v rámci sedmého kola Ligy juniorů do předposledního Ústí nad Labem. Bodový rozdíl mezi Severočechy a druhým místem však byl minimální, favorita toto utkání nemělo. Bruslaři se dostali v sedmé minutě do vedení. Domácí poté na začátku druhé třetiny srovnali. Hlavními hvězdami byli brankáři obou týmů, kteří deptali útočníky soupeřů. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů. V něm bylo šťastnější domácí mužstvo.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří už ve čtvrté minutě mohli jít do vedení, ale Tuček byl proti. Radovat se mohli už o tři minuty později, když Holenda našel přes Juřičku, který se trefil přesně do pravého rohu domácí branky. V desáté minutě se před Tučka procpal Fiala, ale našel jen lapačku domácího brankáře. Poté byla hra hodně bojovná a další šanci si vybojoval až v poslední minutě Macel, který ujížděl sám na Petržilku, ale branku netrefil – 0:1.

Druhou třetinu začali domácí nejlépe jak mohli, když se jim po třiapadesáti vteřinách podařilo vyrovnat a to zásluhou Aleše Macka, který si pěknou individuální akcí vybruslil až před Petržilku a zakončil do pravého rohu. Poté se v devětadvacáté minutě v šanci objevil Špaček, ale těsně minul branku hostů. Hosté měli ke konci třetiny ještě lehčí tlak, ale Tuček vše pochytal – 1:1.

Třetí část začali lépe hosté, kteří se po třech minutách dostali do přečíslení tři na jednoho, ale Juřička přihrál nepřesně. Pět minut před koncem zápasu dostali domácí možnost přesilové hry, ve které měli tři velké šance. Nejdřív se domácí dostal po velkém závaru v brankovišti ke třem dorážkám, ale Petržilka podržel svůj tým. Minutu na to se k teči dostal Macel a jen těsně minul branku hostů – 1:1.

Minutu po začátku prodloužení dostali hosté možnost přesilové hry a v té mohli rozhodnout, když na levé straně dostal nabito Holenda, ale Tuček se rychle přesunul a předvedl parádní zákrok. Pětačtyřicet sekund před koncem nastaveného času mohl rozhodnout Macek, ale v blízkosti branky trestuhodně přestřelil – 1:1.

V samostatných nájezdech začali dobře domácí, když Gašpar proměnil svůj nájezd hned v první sérii. Poté to bylo představení brankářů až do páté série, ve které se prosadil hostující Vacík, který tak prodloužil tento zápas. Na další trefu jsme si museli počkat až do desáté série ve které se trefil pouze Jakub Tot a rozhodl o vítězství domácích – 2:1.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 21. Macek (Macel, Hynek), rozh. náj. Tot – 7. Juřička (Holenda, Fiala). Rozhodčí: David Dyršmíd – Dominik Herles, František Pěkný. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 43:48 (13:18, 13:12, 16:12 – 1:6). Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.