18. 12. 2021 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

Střelecká převaha stačila Bruslařům na bod v souboji s Klatovy!

KLATOVY – Havlíčkobrodští hokejisté odjeli k důležitému utkání do Klatov, kde proběhla přímá bitva o čtvrtou pozici. Soubor okolo kapitána Petra Kuchty začal výborně, když si v utkání vypracoval dvoubrankový náskok. Domácí tým dokázal smazat ztrátu ve třetí části. Napínavý duel skončil nerozhodně po šedesáti minutách, a tak rozhodlo prodloužení. V nastavené čase slavily po velkém obratu Klatovy.

Bruslaři začali naprosto pohádkově a už ve 2. minutě šli do vedení. Tomáš Mlynář narýsoval ukázkový pas do jízdy Petru Kuchtovi, který rozkmital své rychlé nohy a zblízka i se štěstím propasíroval kotouč za Lokajíčkova záda. Klatovy mohly vyrovnat v přesilové hře, ale hosty podržel spolehlivými zákroky brankář Chaloupek. Potom se hrál vyrovnaný hokej, který přinášel šance na obou stranách pomyslné barikády. Domácí se hodně tlačili do střelby, ale neustále naráželi na dobře chytajícího Ondřeje Chaloupka. Havlíčkův Brod se v defenzivní činnosti trápil a měl velké problémy se zachytáváním skvěle bruslících hráčů soupeře. O vyrovnání se mohl postarat Michel, jenže zblízka netrefil zařízení. Na druhé straně pak zahrozil skvěle hrající Kuchta, jenž se po chytré Teclově přihrávce natlačil za klatovské beky a z bezprostřední blízkosti zakončil těsně vedle brány. V závěru první třetiny znovu neuspěl Michel, který střelou před brankovištěm jen vyprášil Chaloupkovy betony.

V úvodu prostřední části se Konečného družina radovala z dvoubrankového vedení. Marek Tecl přebral pas od Petra Kuchty, bleskově objel bránu a snažil se procpat puk k bližší tyčce. Brankář Lokajíček dvakrát výborně zasáhl betony, na další dorážku už však nestačil. Domácí snížili za dvě minuty při přesilové hře. Ránu Petra Ereta šikovně tečoval Jiří Uhlík a brankář Chaloupek přes zakrytý výhled neměl šanci. Hra v početní převaze se nabídla i Bruslařům a ti si vzali zpět dvoubrankový náskok. Jakub Čejka nabil do kruhu Davidu Košťálovi, jehož ránu sice brankář Lokajíček zpacifikoval, ale neudržel puk ve výstroji a důrazný Jan Klodner nadvakrát protlačil hrací předmět do sítě. A v brodském táboře mohlo být ještě veseleji! Dost času a prostoru mezi kruhy měl k dispozici po dobré kombinaci T. Ludvík, ale svým projektilem protáhl jen Lokajíčkovu lapačku. Hosté byli výrazně aktivnější a vytvořili si výraznou střeleckou převahu. Paradoxně to však byli Západočeši, kdo z ojedinělé šance udeřil. Kotouč putoval po ose Petr Eret – Jakub Procházka – Matěj Kolda a posledně jmenovaný překonal zblízka brankáře Chaloupka.

Strakovi svěřenci měli k dispozici na začátku třetí dvacetiminutovky přesilovku, ale místo vyrovnání inkasovali. Tomáš Mlynář po parádním napadání v rohu útočného pásma získal puk a přihrál Luboši Voříškovi, který už mohl střílet. Prostovlasý šikula však překvapivou zadovkou přihrál svému parťákovi a ten oku lahodící akci zakončil střelou do zcela odkryté brány. Klatovy potom ujely do přečíslení 3 na 2, zakončení z kruhu však postrádalo větší přesnost. Střelecká štěstěna i nadále nepřála Michelovi, jehož střelu do odkryté brány obětavě vyrazil maskou gólman Chaloupek. Klatováci se dočkali až při přesilovce. Vykouzlili krásnou kombinaci, na jejímž konci z mezikruží zavěsil Jiří Uhlík přesně pod víko. Odpovědět mohl Mlynář, který se po prvotřídním slalomu prokličkoval až před bránu, jenže těsně minul levou Lokajíčkovu tyčku, Zanedlouho přišel rozhodující moment zápasu. Kuchta byl v úniku faulován a sudí nařídil trestné střílení, které však brodský vousáč střelou do betonů neproměnil. Už za necelou minutu přišel krutý trest. Matěj Kolda při protiútoku uvolnil geniální nahrávkou Petra Ereta, jenž propasíroval kotouč mezi Chaloupkovy betony. Klatovy byly na koni a dál bušily do obrany opařených Bruslařů, ale Ondřej Chaloupek byl pozorný.

Utkání tak dospělo až do prodloužení, které se odehrávalo jednoznačně podle havlíčkobrodského scénáře. Hosté drželi skoro celou dobu puk a soupeři ho moc nepůjčovali. Dopustili se však chyby a Západočeši v čase 63:48 trestali. Jan Walter vysunul pasem za obranu Davida Michela, který prolomil své střelecké trápení a z bezprostřední blízkosti přesnou ranou mezi betony vystřelil svému týmu bonusový bod.

Klatovy - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 25. Uhlík (Eret), 33. Kolda (Procházka, Eret), 48. Uhlík (Procházka), 55. Eret (Kolda, Procházka), 64. Michel (Vajner) – 2. Kuchta (Mlynář, Dudycha), 23. Tecl (Kuchta), 27. Klodner (Košťál, Čejka), 41. Mlynář (Voříšek). Rozhodčí: Němec – Zimmermann, Sýkora. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 35:48 (12:14, 9:23, 13:10). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4p.