30. 10. 2021 | Štěpán Ondráček, Michael Schuster

Teplého trefy na Slavii nestačily. Dorost padl v samém závěru!

PRAHA – Dalším kolem pokračovala Extraliga dorostu, když havlíčkobrodští mladíci vycestovali na led pražské Slavie. Domácí šli do dvoubrankového vedení. Havlíčkův Brod smazal náskok soupeře a byl blízko bodů. Těsný zápas pro sebe rozhodl domácí výběr, který rozhodl necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou.

Utkání začalo ve svižném tempu. Slávisté se dostali do několika slibných šancí už v úvodu utkání, dlouho to ale vypadalo, že k první brance mají blíže hosté. Ti totiž hned třikrát rozezněli brankovou konstrukci za zády slávistického brankáře Vavřeny. Nakonec se ale přeci jen radovali jako první sešívaní. Danny Chludil posunul puk na modrou čáru na Denise Ciolka, který se napřáhl, a jeho střelu zastavila až síť v brance hostů. Necelou miutu poté se domácí radovali podruhé. Maxmilian Curran se nenechal nikým vyrušit a střelou ze středu poslal puk do branky Havlíčkova Brodu podruhé.

Druhá třetina Slavii nevyšla. Tomas sice ve spolupráci s Curranem mohli navýšit náskok sešívaných na tři branky, Ferdus ale zasáhl betonem a překazil radost domácím. Hosté se naopak radovali hned dvakrát, vždy po využité přesilové hře a v obou případech se o to postaral Josef Teplý. Obě gólové situace hostů byli hodně podobné. Vždy šlo o kombinaci po šířce celého kluziště a vždy se na jejím konci octil Josef Teplý, který v obou případech puk neomylně poslal za záda Vavřeny.

Třetí třetina vystihovala celé utkání, vyrovnaný zápas a souboj o každý kotouč. V čase 44:13 se mohli hosté dostat do vedení po samostatném úniku jednoho z hostující útočníků. Vavřena si se složitou situací věděl rady, natáhl se přes celou bránu a lapačkou puk vykryl. Další stoprocentní šanci měl havlíčkobrodský Koubek. Ten ale neseřídil svoji střelu ideálně a jeho pokus ze slibného místa letěl hodně nad bránu. Slávisté zahrozili ránou Krejčího, ale hosté na to reagovali skvělou šancí Bakuse. Žádná z těchto akcí ale gólem neskončila. O jediný gól třetí třetiny se postaral nejproduktivnější slávista sezóny Radek Tomas. Ten schoval svoji střelu a propálil hostujícího golmana necelé dvě minuty před koncem utkání.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 19. Ciolek (Chludil), 20. Curran (Skalský), 59. Tomas (Kubánek) – 34. Teplý (R. Mrtka, Prchal), 37. Teplý (Bakus, P. Mrtka). Rozhodčí: Pavel Folk – Zbyněk Karda, Tomáš Kotek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 28:33 (12:13, 6:12, 10:8). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.