28. 2. 2020 | Štěpán Ondráček

Vítězný závěr sezony: Junioři porazili o gól Žďár nad Sázavou!

REDSTONE Extraliga juniorů napsala poslední tečku v základní části. Diváci v Kotlině si nemohli přát atraktivnějšího soupeře, než kterým byl Žďár nad Sázavou. Posázavské derby nabídlo krásnou podívanou a devět branek k tomu. Mladí Bruslaři měli po většinu času více ze hry,a tak slavili těsné vítězství o jedinou trefu.

Úvodní minuty posázavského derby patřily Havlíčkovu Brodu. Domácí soubor se držel na kotouči a odstřeloval Rulfa. Gólman Žďáru nad Sázavou svůj tým podržel. Od šesté minuty se potom hrálo na obě branky a hra rázem dostala jasné barvy. Útok střídal útok, ale gólu se diváci na zimním stadionu Kotlina nedočkali. První trefa přišla ve 12. minutě, když se prosadili Bruslaři. Havel nahrál mezi čárky, odkud vystřelil z první Jaroslav Musil. Havlíčkobrodský útočník trefil puk přesně do sítě přízemním pokusem. Domácím vedení nevydrželo dlouho, neboť Plameny vyrovnaly po necelé minutě. Hassani našel před brankou Martina Štolu, který nedal z první Bieleckému šanci na úspěšný zákrok. Oba týmy se nadále předháněly v útočných manévrech, ale gól nepadl.

Druhá třetinu mohl gólově odstartovat Pártl, ten ale nedokázal překonat Rulfa. Oba týmy potom hrály ve čtyřech, když se prosadili domácí. Jaroslav Musil byl faulovaný a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil faulovaný hráč, jenž prostřelil gólmana Plamenů mezi betony. V Kotlině padlo za necelé dvě minuty tři branky. Nejprve vyrovnali hosté, když důraz před brankou uplatnil Ahmad Hassani. Bruslaři odpověděli hned záhy. Marián Havel byl ve správný čas, na správném místě, když uklidil puk do poloprázdné klece. Za další střídání rozradostnil domácí publikum Richard Cachnín. Šikovný útočník využil střílené přihrávky od Pejchala. Ve zbytku druhé části se blýskl krásným zákrokem Bielecký, jenž uhájil své brankoviště.

Poslední část posázavského derby nabídla tři branky. Už ve 43. minutě těžil z dobré práce Holendy Richard Cachnín. Mladičký útočník nedal přesouvajícímu se Rulfovi šanci. Plameny korigovaly stav zápasu o tři minuty později. Ahmad Hassani překonal Bieleckého podruhé v utkání. Žďár nakopla třetí branka, když po několika střídání byl rozdíl ve skóre jen o jednu trefu. Hassani narýsoval nahrávku před branku na osamoceného Filipa Brůžka, a ten se nemýlil. V závěru si oba týmy vytvořily několik šancí, ale z těsného vítězství se radovali hráči Havlíčkova Brodu.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 12. Musil (Havel, Škareda), 27. Musil (TS), 35. Havel (Košťál, Machovský), 35. Cachnín (Pejchal, Musil), 44. Cachín (Holenda, Škareda) – 13. Štola (Hassani), 34. Hassani (Štola, Malenovský), 46. Hassani, 49. Brůžek (Hassani). Rozhodčí: Josef Barek – Ondřej Bohuněk, Kristýna Hájková. Vyloučení: 3:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 41:23 (13:7, 18:8, 10:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.

Bielecký (Nedvěd) – Křišta, Škareda (C), Trupl, Kerber, Endl, Kratochvíl, Sapík – Pejchal, Cachnín (C), Musil – Pártl, Vacík, Pokorný – Holenda, Machovský, Košťál – Havel