7. 12. 2013 | Jaroslav Svoboda, Pavel Buňat

Závěr patřil domácím, Rebel se ze Šumperku vrací s prázdnou

Š U M P E R K - Pětkrát za sebou přivezli Rebelové výhru z venkovního prostředí. Skvělá série ale končí, protože svěřenci trenérů Mičky a Cachnína nestačili na Šumperk. Proti Drakům vedli po využité přesilovce 5 na 3 z hole Drtiny, pak ale inkasovali důležitý gól vteřinu před první přestávkou. Šumperští šli následně do vedení, na což stačil ještě zareagovat Havel, na tlak v závěru třetí části už ale byli Rebelové krátcí. Domácí z něj vytěžili dvě branky a připsali si zaslouženou výhru.

Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, již v první minutě těsně minul Plášek, ve čtvrté měl obrovskou šanci na holi Půhoný, který zkoušel propálit Šindeláře mezi betony, vítkovický gólman ve službách Havlíčkova Brodu si ale skulinu ve výstroji pohlídal. V následné přesilovce si vypracoval střeleckou pozici Žálčík, ale ani on neuspěl.

Havlíčkův Brod tak počáteční tlak domácích přežil a po zbytek třetiny byl střelecky aktivnějším mužstvem. Přitom první svůj pokus si připsal až v sedmé minutě zásluhou Stacha. Nejvíce příležitostí na straně Rebelů si vypracovávala první formace, s Polodnou na centru. V desáté minutě zahrozila však křídla elitního útoku hostů, to produktivní Havel nachystal šanci Čípovi, toho však Štůrala vychytal.

Další pokus Maliníka skryl opět brankář domácích, tentokrát do lapačky, rostoucí aktivita hostů pramenila ve fauly svěřenců Radka Kučery. A tak v šestnácté minutě musel Šumperk do tří a Rebel se poprvé prosadil. Po souhře Polodny s Havlem dostal přihrávku na modrou Drtina a jeho rána otevřela skóre duelu. V sedmnácté minutě pak draci nevyužili přečíslení třech proti jednomu, přesto srovnali. A to doslova za vteřinu dvacet. Při své přesilovce napálil od modré přesně Martin Dudáš.

Gól do kabin Šumperk jasně nakopl, Bruncova teč ještě v síti neskončila, neuspěl ani Langr z otočky, pak ale uhodilo. Vysoko odražený kotouč spadl na kruh přímo před Karla Pláška, ten nejprve naznačil ránu příklepem, pak však zadovkou pohotovně našel najíždějícího Haase, který za povyjetého Šindeláře nekompromisně skóroval. Ve 27. minutě zahrál chytře Žálčík, který si tvrdou ránou ze středního pásma přihrál o hrazení do jízdy, Šindelář jej však vychytal. Obrovskou šanci pak nedal Brunec, kterému překazil ideální pozici zadák Zítka, rostoucí tlak Šumperku vyústil v přesilovku.

V ní draci pálili ze všech stran, jenže hosté v čele se Šindelářem oslabení ubránili a sami pak naopak hráli přesilovku. V ní byli oproti Šumperku podstatně méně nebezpeční, naopak draci drželi hru dlouho mimo své pásmo, přesto nakonec Rebel početní výhodu využil. Lukáš Havel prokázal roli ofenzivního tahouna Rebelů a po Polodnově pohotové příhře propálil Štůralu.

Draky gól nezlomil, dál pokračovali v nátlaku, vrátit vedení jim mohl Moskal, ale on, ani následně Dudáš na Šindeláře nevyzráli. I v dalším oslabení pak navíc zahrozilo duo Tesařík - Červenka, prvně jmenovaný místo přihrávky volil střelu, ale minul.

Vše si pak Tesařík vynahradil ve třetí třetině. V ní byl Šumperk jasně lepším týmem, hned od úvodu se tlačil do útoku. Jenže proti nastartovaným domácím stál jistý Šindelář, který kryl Půhoného pokus, vychytal i Žálčíka, který mohl potrestat hrubku Drtiny. Pozadu nebyl ani mladý Langr, na druhé straně naopak stále hrozila první formace, tentokrát však Číp Štůralu nepřekonal. Hosté mohli zlomit zápas ve svůj prospěch ve 48. minutě, kdy Stach v obrovské šanci nedal, ani následné snad tři dorážky Rebelů přes hromadu těl doslova ležících na brankovišti draků v síti neskončily.

Pak se obě mužstva střídala v útočných výpadech, až osud na svou čepel vzal sváteční střelec, obránce Jan Tesařík. Ten dostal přihrávku Zdeňka Okála a tvrdou bombou vymetl pavučinu Šindelářovy branky. Hned vzápětí mohl dorazit hosty Plášek, který dostal přihrávku na modrou, povodil si obránce, položil si Šindeláře, jenže v koncovce trefil pouze boční síť. Zatímco brankový čárový rozsvítil na vteřinu červené světlo, fanoušci už slavili další gól, nicméně tentokrát tahoun draků v koncovce neuspěl.

Zápas tak zůstával dál otevřený, hosté zahrozili Korímem, do jeho rány se však položil Martin Novotný a puk srazil do rohu kluziště. Další bomba Maliníka skončila těsně nad. Pak domácí vyhodili kotouč, který mířil na zakázané uvolnění. Podél hrazení se však prohnal Staněk, pár centimetrů před brankovou čárou zachytil puk, za brankou jej společně s Moskalem udrželi na čepelích, a po Moskalově nahození před branku Tomáš Brunec definitivně rozlouskl tajenku dramatického večera.

Duel, ve kterém byli nejlepšími hráči vyhlášeni domácí Marek Haas a hostující Lukáš Havel, skončil zaslouženou výhrou draků v poměru 4:2. Zatímco Havlíčkův Brod bezpečně v tabulce drží čtvrté místo, Šumperk odrazil nápor soupeřů a zůstává osmý. A v příštím kole jej navíc čeká v Třebíči přímý souboj o sedmé místo.

Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 20. Dudáš (Moskal, Staněk), 24. Haas (Plášek, Sedlák), 55. Tesařík (Okál), 59. Brunec (Moskal, Staněk) – 16. Drtina (Havel, Polodna), 36. Havel (Polodna). Rozhodčí: Blecha – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 862. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.