15. 9. 2013 | Luboš Vácha, Ladislav Vácha, Richard Wagner

Mladší dorostenci udolali Žďár nad Sázavou

Mladší dorostenci sehráli své letošní první derby proti krajskému rivalovi. Na led havlíčkobrodské Kotliny zavítal soupeř SKLH Žďár nad Sázavou. Zhruba 46 minut se hrálo za vyrovnaného stavu 1:1. Poté se do jednogólového vedení dostali hosté, jenže Rebelům se pak podařil zásadní obrat, který udrželi do konce utkání a mohli se těšit ze zisku všech bodů.

První minuty po úvodním vhazování se zápas odehrával spíše ve středním pásmu a oba brankáři sledovali počínání hráčů spíše z dálky. Během šesté minuty však přišlo otevření skóre utkání, které přineslo vedení na hostující střídačku. Martin Nečas se zmocnil kotouče a mrštně s ním vybruslil až před samotného brankáře Marka, jehož přesnou ránou mezi tyče s přehledem propálil.
Vedení Žďáru nad Sázavou ale netrvalo dlouho. Po zhruba dvou minutách z úhlu napřáhl Vojtěch Holenda. Jeho rána trefila brankářskou výstroj. Odraženého kotouče si bystře všiml důrazný Josef Pilný, jenž dorazil puk za snažícího se Loubala. Další zajímavá akce první třetiny byla k vidění v 16. minutě, kdy jeden z havlíčkobrodských útočníků napálil tyč. Hostující defenzivě tak spadl obrovský balvan ze srdce.

Během druhého dějství měl spoustu práce domácí brankář, kterého důkladně prověřila kombinující dvojice Ondřej Matys a Michal Pochobradský. Jejich střelecké šance si Marek pohlídal. Řádně se však zapotil i během následujících minut. V průběhu 37. minuty se do černé gumy tvrdě opřel Ondřej Trejbal, který orazítkoval horní tyčku. Vzápětí to z kruhu zkoušel ještě Martin Nečas, avšak ani on nedokázal najít skulinku v domácí brance.

Poslední dvacetiminutovku začínali hosté v početní výhodě. Rebelové se ale s přehledem ubránili a na Marka nešla ani jedna střela. Na druhé straně pak nebezpečně zahrozil Slavomír Kadleček. Ten se najednou ocitl tváří v tvář Loubalovi, ale ránou z bezprostřední blízkosti mířil doprostřed branky a trefil jen brankářovu vestu. Posléze se znovu úřadovalo před Markem. Dělostřelec Martin Kaut vyslal od modré čáry razantní bombu, která byla ve skrumáži před brankovištěm ještě tečovaná, a puk projel jen pár centimetrů od tyčky. Snažení Žďáru nad Sázavou bylo sladce odměněno až v čase 46:14. Michal Pochobradský vzal celý útok na své triko. Několika kroky si volným prostorem vybruslil k levé straně útočné třetiny, odkud se trefil přesně nad Markovo rameno.
Rebelům se jednobrankové manko podařilo znovu dotáhnout a vyrovnat. V 53. minutě zkoušel štěstí David Michálek, který trefil Loubalovu výstroj. Stejně tak si hned po něm počínal Jiří Vlach. Vyražený kotouč zpozoroval Lukáš Beran, jemuž zbývalo dorazit kotouč do odkryté klece, což se mu povedlo.
Hotovou popravou pro hostující celek byla další branka domácího týmu, která padla pět a půl minuty před koncem utkání. Vše začalo u aktéra předchozího gólu Lukáše Berana. Ten se však potýkal se střeleckou nepřesností a trefil zadní mantinel. Odtud se touš odrazil zpět před brankoviště, kde jej za hostujícího brankáře doklepl Vojtěch Veverka. Rebelové si své vybojované vedení udrželi až do samotného závěru zápasu a mohli se těšit ze zisku všech bodů.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benák 0 0 0 0 0
Lukáš Beran 1 1 2 1 0
Mirek Březina 0 0 0 1 0
David Donda 0 0 0 0 0
Vojtěch Holenda 0 1 1 1 0
Patrik Hrabaň 0 0 0 0 0
Filip Chymo 0 0 0 1 2
Jiří Jílek 0 0 0 0 0
Slavomír Kadleček 0 0 0 1 0
Jiří Kopic 0 0 0 0 2
Tomáš Lachman 0 0 0 1 0
David Michálek 0 1 1 1 2
Viktor Michalička 0 0 0 0 2
Michal Němec 0 1 1 1 0
Jan Petržílek 0 0 0 0 0
Josef Pilný 1 0 1 1 2
Jakub Rubner 0 0 0 0 0
Vojtěch Veverka 1 0 1 0 2
Jiří Vlach 0 1 1 1 6

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
David Marek 60 46 2 44 95,65 0 0

Ohlasy k utkání

3. kolo, neděle 15.9.2013 od 10:00
3:2
(1:1, 0:0, 2:1)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou
ELIOD extraliga mladšího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Pilný (Holenda), 53. Beran (Vlach, Michálek), 55. Veverka (Beran, Němec) – 6. Nečas, 47. Pochobradský. Rozhodčí: Filip Honza – Jaroslav Kuřítko, Arnošt Ryšavý. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Sestavy

Havl. Brod

D. Marek (Folvarský) – Lachman, Rubner, Benák, Němec, Kopic (A), Hrabaň – Pilný, Březina, Veverka, Jílek, Kadleček, Petržílek, Holenda, Vlach, Michalička, Beran, Michálek (C), Chymo, Donda

Žďár n. Sázavou

Loubal (Neubauer) – Jančařík, P. Marek, Trejbal, Brejcha, Jirčík, Švanda, Jankovský – Nečas, Srnský, Macek, Štefka, Zahradník, Macky, Kaut, Nový, Havránek, Matys, Geba, Pochobradský

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu