27. 2. 2014 | Richard Wagner, Michal Martoch

Fantazie! Rebelové odvrátili hrozbu v podobě vyřazení z play-off! V hlavní roli Kacetl s Maliníkem!

Třebíč - Mnoho pochvalných slov a superlativů dalo by se nalézt po dnešním střetnutí v MANN+HUMMEL aréně. Havlíčkobrodští prolomili hned dvě nepříznivé série. Tou první byla šňůra táhnoucí se již třetí sezonu. Rebelové nedovolili Horácké Slavii zakulatit počet střetnutí bez vyhraného zápasu v rámci play-off. Před dnešním dnem to činilo devět zápasů. Další pro havlíčkobrodské hokejisty špatnou sérií byla linie táhnoucí se od základní části až právě přes vyřazovací boje. Svěřenci Jiřího Mičky totiž do této doby nepoznali již šest utkání v řadě radost z výhry. Teď je vše ale minulost. Borci z Kotliny díky famóznímu Ondrovi Kacetlovi a střelci dvou branek Romanu Maliníkovi (na obrázku) vrací sérii zpět do Kotliny.

Hned po třiatřiceti vteřinách hry byl vyloučen Ondráček, když podrazil Dočekala. Třebíč přesilovou hru nevyužila, neboť Fořtova teč mířila mimo a mezi tři tyče se netrefil ani Bilčík. Jenže bezprostředně po návratu havlíčkobrodského hráče z trestné musel na lavici hanby pro změnu Drtina a Bílým hvězdám stačilo pouhých dvanáct vteřin ke vstřelení branky. Bilčíkovu střelu Kacetl vyrazil jen před sebe, kde stál Tomáš Fořt, který dokázal zvednout kotouč nad beton hostujícího brankáře.

Záhy přišel další závar před brankovištěm hostí, volný puk ale hosté vyhodili do bezpečí. Při přečíslení dva na jednoho volil Dolníček střelu, ale trefil jen masku Kacetla. Skóre nezměnil ani Fořt. Pak byl vyloučen za zdržování hry Pohl, Čuřík v nabídnuté výhodě trefil z mezikruží připraveného brankáře Rebelů. I po skončení přesilové hry se hosté ne a ne dostat k nějaké brankové příležitosti. Naopak domácí diktovali tempo hry a vytvářeli si šance. Z úhlu vyzkoušel Kacetlovu pozornost Laš, Dolníček nabídl teč Dočekalovi, ale ani on nevyzrál na brankáře z Kotliny. Do čtyř museli i domácí, Kolafovo nahození ale nemohlo Faltera ohrozit a ani další pokus od modré čáry neslavil úspěch. Semrád branku netrefil, Pohlova nabídka na teč skončila také mimo. Na další dvě minuty byl vyloučen Drtina, Třebíčští ale s nabídnutou výhodou nenaložili dobře.

V úvodu druhé třetiny se dostal do šance Čuřík, přečíslení hostů zhatila špatná přihrávka. Nahodil z úhlu neuspěl. Po vyloučení Laše Havlíčkův Brod Třebíč zatlačil, Ondráček se dostal ke střele na prázdnou branku Třebíče, proti byl ale domácí obránce. Jenže třebíčská obrana si sama s koncem oslabení vstřelila nakonec branku, ta byla připsána Romanu Maliníkovi. Hosté ožili, Falter si však bravurně poradil s těžkou střelou a poté i dorážkou Kadlece, který mířil do odkryté klece. Úspěch neslavila ani teč Ondráčka, ani dorážka Polodny. Bilčíkovo vyloučení hosté nezužitkovali, neboť jim přesilová hra hrubě nevyšla. Nahodil mířil z mezikruží pouze do Kacetla, Trojan volný prostor v brance netrefil. Šaurovu střelu schoval hostující brankář do lapačky. Nerozhodný stav nezměnil ani Čuřík. Stachův pokus Falter vyrazil.

Třebíčský brankář si poradil také se střelou Bergera. Pak se především bojovalo ve středním pásmu. Vážnější příležitost přišla až na konci šestačtyřicáté minuty, kdy se dostali do přečíslení Nahodil s Fořtem, prvně jmenovaný volil střelu, hostující branku ale minul. Čtyřminutový trest za hru vysokou holí obdržel Dvořáček, Lašovi se ale vstřelit branku nepodařilo a podobně se dařilo i Malenovi, Čuříkovi nebo Nahodilovi. Tentýž hráč pak z mezikruží minul. Rána Bilčíka trefila Kacetla do helmy. Další Dolníčkovu střelu při přečíslení havlíčkobrodský brankář zneškodnil.

I počtvrté se tak muselo prodlužovat, ale prodloužení velice rychle skončilo, neboť po střele Kolafy trefil ze vzduchu puk Roman Maliník.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Marek Drtina 0 0 0 0 4
David Dvořáček 0 0 0 1 4
Ladislav Gengel 0 0 0 0 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 0
Jakub Kadlec 0 0 0 0 0
Tomáš Kolafa 0 1 1 1 0
Kristian Kučera 0 0 0 0 0
Roman Maliník 2 0 2 2 0
Jan Milfait 0 0 0 0 0
Radek Novotný 0 0 0 0 0
Martin Ondráček 0 0 0 0 2
Jan Pohl 0 0 0 1 2
Petr Polodna 0 0 0 0 0
Tomáš Semrád 0 0 0 1 0
David Stach 0 0 0 2 0
Ondřej Stehlík 0 0 0 0 0
Martin Vágner 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 62 44 1 43 97,73 0 0

Ohlasy k utkání

ČF4, čtvrtek 27.2.2014 od 17:30
1:2p
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Třebíč - Havl. Brod
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 3. Fořt (Bilčík, Čuřík) – 26. Maliník, 62. Maliník (Kolafa). Rozhodčí: Roman Svoboda, Michal Škrobák - Tomáš Klein, Jan Toman. Delegát ČSLH: Alexander Fedročko Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1970. Střely na branku: 44:33 (19:6, 14:18, 9:6 - 2:3). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Sestavy

Třebíč

Falter (Dusík) – Bilčík, Malena, Šaur, Dietz, Přibyl, Peroutka – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Trojan, Kesner, Čech – Juráň.

Havl. Brod

Kacetl (Novák) – Kolafa, Drtina, Semrád, Vágner, Novotný, Pohl – Gengel, Polodna, Ondráček – Kučera, Kadlec, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait – Šesták, Š. Štěpánek.

Tabulka

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner