6. 11. 2010 | Ladislav Vácha

Kouzlo nedobytné tvrze v Kotlině zapůsobilo také na Benátky nad Jizerou

Havlíčkobrodští Rebelové naposledy v Kotlině zdolali tehdejšího prvoligového lídra z Dukly Jihlava a po derby Vysočiny si určitě chtěli smlsnout také n a Benátkách nad Jizerou. Ty přijeli do nedobytné tvrze v Kotlině v roli týmu, kterému se na kluzištích soupeřů příliš nedaří. První body v této sezoně si Středočeši od řeky Jizery přivezli domů z Třebíče, kde v minulém kole přehráli domácí celek 4:3 po samostatných nájezdech. Do souboje s Rebely měli hosté přímo katastrofální nástup, když už po šestnácti sekundách hry prohrávali, ale z této studené sprchy se vzchopili a brzy srovnali se svým soupeřem krok. Poslední slovo ale patřilo bojovníkům z Kotliny, kteří se ještě před první sirénou chopili dvoubrankového vedení. Benátky nad Jizerou utkání ještě zdramatizovali snížením na 2:3, havlíčkobrodská družina si však utéct body ani tentokrát nenechala a po třech dalších gólech zvítězila 5:2.

Rebelové naskočili do utkání jako uragán a už za pouhých 16 sekund hry se radovali z vedení. Po vyhraném vhazování adresoval Michal Kempný nahrávku Václavu Meidlovi, jenž nabral ve středním pásmu rychlost, najel si mezi kruhy a mezi protihráči prostřelil gólmana Stejskala, od jehož betonu se puk odrazil až za brankovou čáru – 1:0. Rebelové byli rázem při chuti a pokračovali v útočném snažení, jenže v útočném pásmu přišli o puk a hosté založili rychlý brejk, na jehož konci se ocitl úplně sám před brodskou svatyní Nevyhoštěný, ale ztroskotal na Suchanově lapačce.

Domácí hráči se ale nenechali svým soupeřem zahanbit a odpověděli stejnou mincí. V průběhu 3. minuty tandem Meidl – Třetina pořádně provětral benáteckou obranu, když prvně jmenovaný přihrávkou zpoza branky vybídl svého parťáka ke skórování, jenže ten místo odkrytého koutu branky trefil přesouvajícího se brankáře Stejskala. Třetina se snažil ještě překonat strážce benátecké svatyně z dalších střel, ale zakončoval ve všech případech do nastavených betonů.

Havlíčkobrodští hokejisté stále dirigovali tempo hry a vydatně tloukli do obranného valu svého soupeře, jenž se provinil v úvodu 5. minuty útočným faulem Skořepy. Kdo očekával drtivý nápor bojovníků z Kotliny, musel být nemile překvapen, protože oslabení hosté překvapivě vyrovnali. V závěru 5. minuty gólman Suchan nejdříve vyrazil máchnutím lapačky tvrdou ránu Michala Bárty do prostoru před sebou, kde číhal Petr Kica a z bezprostřední blízkosti vyrovnal – 1:1. Jejich radost ale měla jepičí život. Rebelové se po chvíli marného dobývání přesilovkových pozic přece jen nastěhovali do útočného pásma, kde puk putoval po ose Martin Ondráček - Ladislav Rytnauer – Jan Pavlík a posledně jmenovaný po mohutném nápřahu tvrdou dělovkou našel mezeru mezi Stejskalovými betony – 2:1.

Havlíčkobrodská družina byla v euforii a nadýchla se po získání kotouče k rychlému protiútoku, při němž J. Ondráček našel krásnou křížnou nahrávkou v levém kruhu volného Meidla, jehož následná rána z mezikruží zaduněla na Stejskalovy betony. Po odpískání putoval na lavici hanby Klimt a jeho dvouminutový trest se stal velkou vodou na havlíčkobrodský mlýn. Rebelové totiž opět rozvinuli v útočném pásmu svůj úderný kolotoč, v němž Václav Meidl přihrál Vojtěchu Němcovi, jenž z úhlu vystřelil a nedal gólmanu Stejskalovi u bližší tyčky žádnou šanci – 3:1.

Středočeši mohli bleskově odpovědět při nabídnuté přesilovce, ale na aktivně bránícího soupeře nenašli účinný recept. Největší šanci si vypracovali až při hře s plným počtem hráčů na ledě, když vytvořili kolem brodské branky pořádný závar, na jehož konci stál z ideální palebné pozice mezi kruhy zakončující Jech, jehož rána mířící do horní poloviny brány skončila v Suchanově lapačce, jíž brodský gólman vymrštil vzhůru a zabránil pohromě. Svěřenci trenéra Petra Nováka poté dirigovali tempo hry a ze své útočné snahy vytěžili dvě přesilovky, jenže ani jednu z nich nevyužili ve svůj prospěch, přičemž velkou část té druhé v pořadí si přenesli po první siréně do další dvacetiminutovky.

Do prostřední části vstoupil lépe rovněž Havlíčkův Brod, jenž se mohl těšit z nabídnuté přesilovky, ale v té trestuhodně zaspal a paradoxně sám inkasoval. Už podruhé v utkání. Havlíčkobrodští hokejisté ve 23. minutě neuvěřitelně zaváhali ve středním pásmu a darovali kotouč Tomáši Urbanovi, jenž nabral rychlost, v samostatném úniku si položil brankáře Suchana na led a poslal puk po ledě do pravého dolního koutu branky – 3:2.

Rebelové se nenechali druhou zbytečnou brankou v jejich síti zdeptat a pokračovali v útočném hokeji, když opět tahali za delší konec pomyslného provazu. Vytvářeli si celou řadu slibných příležitostí, jenže nesměli zapomínat ani na zadní vrátka, protože hokejisté od řeky Jizery číhali na sebemenší možnost k nebezpečnému ohrožení brankáře Suchana. Zhruba v půlce zápasu rozjetý Kica obdržel nahrávku ze středního pásma a okamžitě hledal z levého kruhu najetého Steinera, jenže domácí se vrátili včas a jeho nahrávku zblokovali. Neobešlo se to ale bez nedovoleného zákroku, po němž byl vykázán za katr obránce Šenkeřík.

Středočeši v nabídnuté přesilovce doslova hýřili nebezpečím a z jejich útočného snažení vzešla obrovská šance na vyrovnání. Překvapivou nahrávku obdržel do pravého kruhu osamocený Jech a bez přípravy tvrdě vypálil, ale gólman Suchan se rychle přesunul a betony zmařil jeho nebezpečný projektil. Bojovníci z Kotliny se ale nemínili na dlouhou dobu vzdát svého dvoubrankového náskoku a udeřili na svého soka jeho vlastní zbraní, gólem z oslabení. Hosté tlačili i na konci přesilovky Rebely v hloubi jejich obranného pásma, jenže ti založili rychlý protiútok, při němž sice přišli o puk, ale po zaváhání Středočechů se ho znovu ujal Vojtěch Němec, úplně sám před brankou si položil gólmana Stejskala na led a po ledě skóroval – 4:2. Obrázek hry se v dalším průběhu druhé dvacetiminutovky neměnil, fanoušci v Kotlině stále sledovali především iniciativu Rebelů, ale hosté nepřestávali hrozit z nepříjemných výpadů. Po 2 třetinách se šlo do kabin za stavu 4:2 pro domácí hráče.

V závěrečném dějství sledovali fanoušci v ochozech Kotliny vyrovnaný hokej, při němž se probíjely přes soupeřovu obranu do zakončení oba tábory. Poslední třetina se nesla především ve znamení častých vyloučení, která však s sebou gólový efekt ani na jedné straně barikády nepřinášela. Rebelové si pečlivě hlídali svůj dvoubrankový náskok na Středočechy, ale zároveň se snažili odvděčit svým fanouškům za podporu neustávajícím útočením a snahou o vsítění další branky, jíž se dočkali brodští příznivci v průběhu 53. minuty. Střelu Vojtěcha Němce vyrazil gólman Stejskal jen do prostoru vedle sebe, kam dojel Václav Meidl a kotouč ležící na hranici brankoviště pohotově doklepl do sítě – 5:2.

Středočeši předčasně neskládali zbraně s nažili se o zdramatizování zápasu. V cestě jim ale stála obětavá havlíčkobrodská obrana vedená gólmanem Suchanem, jenž po celou dobu potvrzoval, že se nachází ve skvělém rozpoložení. Předváděl spolehlivé zákroky, jimiž často přiváděl benátecké střelce doslova k šílenství. Havlíčkobrodská družina náramně rozehraný zápas již nepustila ze svých rukou a po závěrečném hvizdu se mohla společně se svými fanoušky radovat ze skalpu dalšího prvoligového soupeře, který se vydal domů z Kotliny bez bodového zisku.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jonáš Fiedler 0 0 0 0 2
Michal Hlinka 0 0 0 -1 0
Aleš Jelínek 0 0 0 0 0
Michal Kempný 0 2 2 0 0
Václav Meidl 2 1 3 1 0
Marian Morava 0 0 0 0 0
Vojtěch Němec 2 1 3 2 0
Martin Ondráček 0 1 1 0 2
Jiří Ondráček 0 0 0 0 0
Jan Pavlík 1 0 1 1 2
Ladislav Rytnauer 0 1 1 0 0
Přemysl Sedlák 0 0 0 -1 0
Jan Soldán 0 0 0 0 2
Aleš Sova 0 0 0 1 2
Jakub Stromko 0 0 0 0 0
Petr Šenkeřík 0 1 1 0 2
Miroslav Třetina 0 0 0 1 0
Petr Vošmik 0 0 0 1 0
Martin Zábranský 0 0 0 0 0
Hynek Zohorna 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Suchan 60 0 2 33 0 0

Ohlasy k utkání

16. kolo, sobota 6.11.2010 od 17:00
Havl. Brod
5:2
(3:1, 1:1, 1:0)
Havl. Brod - Benátky n/J
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky:1. Meidl (Kempný), 6. Pavlík (Rytnauer, M. Ondráček), 9. Voj. Němec (Meidl, Kempný), 33. Voj. Němec, 53. Meidl (Voj. Němec) - 5. Kica (Bárta), 23. Urban. . Rozhodčí: Petr Lacina – Tomáš Klein, Přemysl Skopal.. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Sestavy

Havl. Brod

Suchan (Neruda) – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Pavlík, A. Jelínek, Vošmik, Soldán – Meidl, Třetina "A", Voj. Němec "A", M. Ondráček, Fiedler, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, J. Ondráček, M. Hlinka, Stromko, Zohorna.

Benátky n/J

Stejskal (Nedvídek) – Pavlů, Kolmann, Kajínek, Mrkvička, Vála "C", Tondr, Drábek – Klimt "A", Urban, Krejčík, Kica, Steiner, Bárta, Jech, Skořepa "A", Nevyhoštěný, Kopic, Pabiška, Weiss, Divíšek.

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 40 33 2 4 1 107
2 Vyškov 40 24 4 3 9 83
3 Opava 39 18 5 3 13 67
4 Hodonín 40 15 8 2 15 63
5 Nový Jičín 40 17 3 2 18 59
6 Havlíčkův Brod 40 17 2 1 20 56
7 Kopřivnice 40 11 6 6 17 51
8 Šumperk 40 11 6 6 17 51
9 Žďár nad Sázavou 39 15 1 3 20 50
10 Technika 40 14 1 2 23 46
11 Velké Meziříčí 40 12 2 3 23 43
12 Valašské Meziříčí 40 9 3 8 20 41

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu