13. 11. 2010 | Ladislav Vácha

Nedobytná tvrz v Kotlině po bitvě s Olomoucí padla

Havlíčkův Brod po porážce na ledě Písku, z níž vytěžil alespoň bod do prvoligové tabulky, si chtěl spravit chuť v domácím prostředí zimního stadionu v Kotlině, kde se mu od začátku sezony skvěle daří. Soupeři si odsud odváželi bodovou kořist pouze v jednom případě, když hned v prvním kole vyhrál právě Písek v Havlíčkově Brodě 2:1 po prodloužení. Na Českomoravskou vrchovinu zavítali Hanáci z Olomouce, kteří se sice v bitvě s rebely dlouho trápili a tahali za kratší konec provazu, ale nakonec se vzchopili a svého soka udolali v poměru 6:3. Domácím barvám se stala osudnou slabší chvilka v průběhu druhé s´třetiny, kdy dali Kohouti tři branky v krátkém časovém sledu a vybudovali si dvoubrankový náskok.

Rebelové na svého soupeře doslova vlétli a výrazně jim v útočné snaze pomohl útočný faul útočníka Kucharczyka z konce 2. minuty zápasu. V první přesilové hře sevřeli domácí asvého soka do pevného objetí a vydatně bušili do jeho obranných pozic, z čehož vyprodukovali celou řadu nebezpečných střel. Olomoucký gólman Žigárdy mohutný nápor na svou osobu nakonec ustál, ale při hře s plným počtem hráčů na ledové ploše musel opět čelit havlíčkobrodským střelcům a tentokrát kapituloval.

Ve 4. minutě se kotouče ujal Martin Zábranský a v bezprostřední blízkosti se nedokázal prosadit, vytvořil ale vhodnou situaci pro číhajícího TOMÁŠE MICKU, jenž si dojel pro ležící puk a bekhendem ho z hranice brankoviště uklidil do levého horního rohu brány – 1:0. Olomouc se snažila bleskově odpovědět a vynutila si chvilkový tlak, jenže nebezpečí větších rozměrů z něj nevyprodukovala. Hra se následně vyrovnala, přičemž Rebelové jednou přivábili náklonost paní Štěstěny a hned z toho vzešla obrovská šance.

Obránce Morava svedl na vrcholu levého kruhu souboj s protihráčem, puk se odtud odrazil na modrou čáru k osamocenému Mickovi, jenž si sjel blíže k olomoucké brance a ostrou ranou zápěstím nastřelil betony gólmana Žigárdyho. Důrazní Rebelové neuspěli ani z následných dorážek. Olomouc se začínala s přibývajícími minutami čím dál více osmělovat a gólman Suchan měl rázem spoustu práce. Na přelomu první a druhé půlky úvodní dvacetiminutovky se naskytla Hanákům výhoda přesilové hry, jenže na Stromkovo vyloučení odpověděl za pouhých 5 sekund stejnou mincí Haluza.

Pokračovalo se tak ve hře čtyř proti čtyřem, díky čemuž se objevilo na ledové ploše více prostoru, ani jeden ze soupeřů toho ale nedokázal využít ve svůj prospěch. V 15. minutě se Moravané přece jen dočkali vytoužené hry v početní převaze, v níž se na začátku proti zformované brodské obraně spíše trápili, ovšem nakonec nekompromisně udeřili a srovnali s bojovníky z Kotliny krok. V 17. minutě kotouč putoval po ose Michal Černý – Martin Vyrůbalík – JAKUB BARTOŇ, přičemž posledně jmenovaný se ujal puku mezi kruhy, rychle si ho zpracoval a zblízka nedal brankáři Suchanovi žádnou šanci – 1:1. Kohouti byli rázem na koni, svou psychickou výhodu využili k zisku iniciativy a několika náznaků nebezpečných šancí, z čehož profitovali v podobě přesilové hry. V ní se však hodně trápili s aktivní brodskou obranou. Po 1. třetině platil v Kotlině stav 1:1.

Do druhého dějství naskakovali Olomoučtí se zbytkem přesilovky, v níž sice několikrát nebezpečně zaměstnali gólmana Suchana, ale vstřelené branky se nedočkali. Navíc se brzy sami provinili proti hokejovým pravidlům, když fauloval jejich forvard Ministr, a sami se museli bránit v oslabeném počtu. Také Hanáci ale ukázali, že i proti soupeřově přesile se dokáží zdárně ubránit. Pokračovalo se ve vyrovnaném hokeji, ovšem otěže utkání začínali pozvolna přebírat do svých rukou Kohouti. Domácí Rebelové se naopak dostávali k ohrožení brankáře Žigárdyho z bleskových protiútoků a sázka na tuto z taktiku jim dokonale vyšla.

V půlce zápasu vyhození gólmana Jaroslava Suchana zachytil rozjetý JONÁŠ FIEDLER, sjel si až do předbrankového prostoru a odtud dotlačil po nepřehledné situaci puk za záda gólmana Žigárdyho, čímž vrátil svému týmu těsné vedení – 2:1. Havlíčkobrodská družina jako kdyby se s tímto gólem předčasně spokojila a výrazně polevila, což s sebou pro ni vzápětí přineslo hororový scénář. Nejdříve Olomouc bleskově odpověděla na brodskou trefu. Po souboji u levého mantinelu si vybruslil s pukem na holi až před gólmana Suchana Michal Černý a krásnou zadovkou našel u tyčky volného PETRA HALUZU, který zblízka propasíroval puk do odkryté brány – 2:2.

Proti pasivním Rebelům tahali hosté stále za delší kone pomyslného provazu a zanedlouho to vyjádřili na podob skóre. Po nahrávce Milana Ministra v pravém kruhu napřáhl ke střele TOMÁŠ ZBOŘIL a jeho projektil zapadl přesně k bližší tyčce, když gólman Suchan měl zcela zakrytý výhled – 2:3. Bojovníci z Kotliny se z této rány nemohli vzpamatovat a vzápětí se snesla k jejich brance další pohroma. V nadějném přečíslení Tomáš Zbořil poslal přesnou křížnou nahrávku na hůl volného MICHALA ČERNÉHO, který zblízka zasunul puk do prázdné branky – 2:4. Všechny tři góly Olomouce od sebe dělily pouze dvě minuty a 36 sekund. Zaskočení Rebelové se z této studené sprchy horko těžko sbírali, ale postupem času přece jen získali pevnější půdu pod nohama a začali tlouct do obranných šiků Olomouce. Vysokou překážkou jim ale představoval výborně chytající gólman Žigárdy.

V závěrečném dějství hýřili havlíčkobrodští hráči aktivitou, snaha o korekci nepříznivého stavu utkání na jejich herním projevu byla jasně patrná. Olomouc si pečlivě hlídala svůj dvoubrankový náskok, ale také nezapomínala svého soupeře potrápit. Hrála v o poznání větší pohodě a mohla se radovat z dalšího puku za zády brodského gólmana Suchana. Ve 47. minutě se hosté nastěhovali do útočného pásma, Milan Ministr nahrál MATĚJI PEKROVI, který nikým neatakován obkroužil bránu, povyjel si do dobré palebné pozice a zblízka osamocený skóroval nad Suchanovu lapačku – 2:5. S blížící se závěrečnou sirénou se Rebelové stále více tlačili do zakončení v Žigárdyho blízkosti, naopak Hanáci se už nikam nehrnuli a s tříbrankovým náskokem v zádech spíše vyčkávali na to, co vymyslí jejich soupeř.

V 58. minutě Havlíčkův Brod sáhl k dlouhé power-play, v níž chtěl zkorigovat nepříznivý stav a ještě trochu zdramatizovat utkání, ale Moravané s chutí přidali další gól a rozšířili svou dosavadní sbírku. V 59. minutě vybojovali puk, kterého se po Martinu Vyrůbalíkovi zmocnil MILAN MINISTR, dojel si s ním až před prázdnou branku a zblízka skóroval – 2:6. Domácí hráči chtěli alespoň částečně potěšit své fanoušky v ochozech prochladlé Kotliny a nakonec se dočkali snížení v přesilové hře. Na sklonku předposlední minuty Tomáš Micka adresoval přesnou nahrávku volným prostorem až ke vzdálenější tyčce, kde číhal Jiří Ondráček a zblízka nepropasíroval puk za brankovou čáru, ale kotouč dojel MARTIN ONDRÁČEK a dopravil ho do olomoucké sítě – 3:6. To bylo ale vše a po závěrečném hvizdu se Olomouc mohla radovat ze zaslouženého triumfu a zisku cenných bodů.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jonáš Fiedler 1 0 1 0 0
Martin Hadrava 0 0 0 0 0
Michal Kempný 0 0 0 0 0
Václav Meidl 0 0 0 -2 0
Tomáš Micka 1 1 2 -2 0
Marian Morava 0 0 0 -2 0
Vojtěch Němec 0 0 0 -1 0
Jiří Ondráček 0 1 1 -1 2
Martin Ondráček 1 0 1 -1 0
Jan Pavlík 0 0 0 0 0
Vladimír Roth 0 0 0 0 0
Ladislav Rytnauer 0 0 0 -2 0
Jan Soldán 0 0 0 -1 0
Jakub Stromko 0 0 0 -1 4
Ondřej Švaňhal 0 0 0 1 0
Miroslav Třetina 0 0 0 -2 0
Petr Vošmik 0 0 0 -1 0
Martin Zábranský 0 1 1 -1 0
Hynek Zohorna 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Suchan 59 0 5 35 1 0

Ohlasy k utkání

18. kolo, sobota 13.11.2010 od 17:00
Havl. Brod
3:6
(1:1, 1:3, 1:2)
Havl. Brod - Olomouc
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Micka (Zábranský), 30. Fiedler (Suchan), 59. M. Ondráček (J. Ondráček, Micka) - 17. Bartoň (Vyrůbalík, Černý), 31. Haluza (Černý), 32. Zbořil (Ministr), 33. Černý (Zbořil, Szturc), 47. Pekr (Ministr, Řípa), 59. Ministr (Vyrůbalík, Haluza). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda - Jan Bertlík, Radek Koskuba.. Vyloučení: 4:6.. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1300. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6.

Sestavy

Havl. Brod

Suchan (Neruda) - Kempný, Roth, Vošmik, Morava "C", Pavlík, Soldán, Zítka - Meidl, Třetina "A", Voj. Němec "A", Micka, Zábranský, Ondráček, Stromko, Rytnauer, Švaňhal, Fiedler, Zohorna, Hadrava.

Olomouc

Žigárdy (Sedlář) - Bořuta, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík "A", Koma, Nedbálek, Bartoň - Ministr "A", Smejkal, Polodna, Černý, Brančík "C", Řípa, J. Svoboda, Zbořil, Haluza, Domin, Szturc, Pekr, Kucharczyk.

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 44 36 2 4 2 116
2 Vyškov 44 27 4 3 10 92
3 Hodonín 44 18 9 2 15 74
4 Opava 44 19 6 3 16 72
5 Havlíčkův Brod 44 20 2 1 21 65
6 Nový Jičín 44 17 3 2 22 59
7 Kopřivnice 44 13 6 7 18 58
8 Žďár nad Sázavou 44 17 2 3 22 58
9 Šumperk 44 13 6 6 19 57
10 Valašské Meziříčí 44 11 3 10 20 49
11 Technika 44 15 1 2 26 49
12 Velké Meziříčí 44 12 2 3 27 43

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu