8. 10. 2016 | Adam Karas

Endál sestřelil hattrickem v Kotlině Nymburk a Bruslaři jsou v čele!

Po týdnu si Bruslaři opět zahráli na domácím ledě, v 6. kole přivítali tým ze Středočeského kraje, NED Hockey Nymburk, a chtěli prodloužit vítěznou sérii na tři zápasy. Pořádný hokej začal až od druhé třetiny, v přesilové hře otevřel skóre Petr Pýcha a tento gól do té doby nudné utkání opravdu rozhýbal. Do šancí se tlačil především domácí celek, čehož nakonec využil Lukáš Endál a srovnal stav. Kanonýr domácích byl i nadále při chuti a ve třetí třetině dokázal zkompletovat hattrick. S tímto husarským kouskem mu výrazně pomohl kapitán Miroslav Třetina a společnými silami dotlačili Havlíčkův Brod na první místo v tabulce skupiny Střed!

Utkání začalo pěkně zostra, hned v úvodních pěti minutách si domácí dvakrát vyzkoušeli přesilovku 5 na 4, avšak Matouška nedokázali ničím překvapit. První polovina úvodní třetiny nabídla spíše nezáživný hokej bez nějakých větších šancí, což by se dalo říci i o celém jejím průběhu. Ke slovu se poprvé hosté dostali ve vlastní početní převaze, ale brankář Novák si byl jistý v kramflecích a veškerou snahu hostů o vedení svými zákroky zhatil. Konec první třetiny patřil jednoznačně Nymburku, pevná obrana Bruslařů však bezgólový výsledek udržela.

Do prostřední části hry vstoupil tým z Kotliny bez jednoho hráče, svůj dvouminutový trest si přenesl David Bušek. Hosté se okamžitě snažili navázat na povedený konec první třetiny, se dvěma pokusy Ondřeje Kříže si domácí obrana opět dokázala bez větších potíží poradit. Zanedlouho poté Bruslaři doplatili na vyloučení a Nymburku se podařilo po střele Tomáše Dyrynka a následné dorážce Petra Pýchy dostat se do vedení.

Vstřelený gól, do té doby vcelku nudný, zápas velice rozproudil. Hráčům z Havlíčkova Brodu se pochopitelně výsledek moc nezamlouval a David Michálek společně s Tomášem Ludvíkem zasypali Matouška sprškou střel. Hostující maskovaný muž se však na tento zápas dobře připravil a všechny střely i dorážky pokryl. Po tomto tlaku Bruslařů se hra opět uklidnila a zdálo se, že stav 0:1 vydrží až do konce druhé třetiny. To by ale domácí nesměli mít v týmu obávané duo Miroslav Třetina - Lukáš Endál. První jmenovaný vybídl toho druhého nádhernou nahrávkou do brejku a muž s velkým písmenem A na dresu již věděl, co v takové situaci dělat – 1:1. Vstřelená branka domácí opět nabudila a do konce prostřední části hry byli jasně lepší, převahu však v další gól přetavit nedokázali.

Třetí třetina navázala svým průběhem na tu druhou, před Matouškem bylo opět velice rušno. Až do 49. minuty zápasu svůj tým dokázal brankář Nymburka podržet, ale přesně v této minutě kapituloval podruhé a o branku se nepostaral nikdo jiný než autor prvního gólu! Luboš Voříšek poslal kotouč za bránu na Třetinu, který bleskově objel bránu a přihrál Lukáši Endálovi, který bez přípravy napálil puk za záda Romana Matouška. Lukáš Endál se na dnešní zápas evidentně výborně vyspal, jelikož zaznamenal i třetí branku svého týmu po asistenci koho jiného než Miroslava Třetiny! Svou chvilku slávy si vybral i výborně chytající Čeněk Novák, který vyrazil betonem dělovku Petra Pýchy a vychytal i dorážku Daniela Arnošta z bezprostřední blízkosti. Nymburk pak již nic nedokázal se zápasem udělat a Havlíčkův Brod se tak zaslouženě posouvá na první místo ve skupině Střed.

Havl. Brod - Nymburk

Branky a nahrávky: 37. Endál (Třetina, Semrád), 49. Endál (Třetina, Voříšek), 54. Endál (Třetina, Lacina) – 24. Pýcha (Dyrynk). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Michal Tasch, Jan Pechánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 41:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Č. Novák (Panec) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík.