12. 3. 2017 | Štěpán Ondráček

Prokletí zlomeno! Bruslaři na popáté dokázali porazit Žďár!

HAVLÍČKŮV BROD - Čtvrtfinále play-off druhé ligy svedlo k sobě domácí Bruslaře proti žďárským Plamenům. Žďár vyhrál všechny vzájemné souboje v letošním ročníku, ale vyřazovací boje mažou veškeré prognózy. První čtvrtfinálové utkání začali lépe Bruslaři, hosté ovšem jejich náskok dvěma slepenými góly na začátku třetí části rychle smazali. Svěřence Romana Kaňkovského s Ladislavem Fixou tato skutečnost ovšem nesrazila a domácí se vrátili do vedení, které v závěru potvrdili gólem do prázdné brány. Havlíčkobrodští poprvé v sezóně porazili Žďár nad Sázavou po zásazích Tomáše Ludvíka, Miroslava Třetiny, Davida Michálka a Patrika Přidala.

Posázavské derby začalo ceremoniálem, při kterém obě mužstva na led přivedli žáčci Bruslařů. Úvodní buly zápasu vyhrál Žďár, který si vytvořil první šanci, s níž si brankář Novák poradil. Po odehrané minutě měli Bruslaři přesilovou hru, ve které si vytvořili pár šancí, ale stav zápasu se neměnil. Ve slibné šanci byl Patrik Přidal, ale v rozhodující fázi ho fauloval Pleva a bylo nařízeno trestné střílení. Přidal z nájezdu mířil mezi betony, ale jeho střela našla jen připravenou hůl Řehoře! Soubor z Kotliny byl lepší, ale ukazatel skóre se nepohnul. Několikrát zahrozily i Plameny, ale jejich střely nenašly přesný cíl. V polovině zápasu unikl Endál, který byl podražen, a bylo nařízeno druhé trestné střílení pro domácí. Endál si položil Řehoře, ale přestřelil zcela odkrytou branku. Oba dva mančafty měly poté několik šancí překlopit vedení na svoji stranu, ale oba dva maskovaní muži drželi své týmy.

Začátek druhé třetiny byl jako z pohádky, když se po 49 sekundách prosadil v oslabení Tomáš Ludvík, který našel mezírku mezi Řehořovými betony. Plameny chtěly rychle vyrovnat, ale proti byli pozorní obránci Bruslařů. Gólový účet se dlouho nehýbal, neboť nebezpečné šance obou týmů likvidovali vynikající brankáři. Až ke konci periody se prosadila první lajna, jmenovitě Miroslav Třetina, který využil nádherné přihrávky od Endála. Za pár vteřinek mohl navýšit skóre Kulhánek, ale v konečné fázi netrefil branku Řehoře. Žďárští hokejisté mohli kontrovat z přesilové hry, ale všechny pokusy vychytal vynikající Novák.

Žďár ve třetí třetině pokračoval v přesilovce a dokonce si ji zdvojnásobil, neboť byl vyloučen nejzkušenější obránce Bruslařů Duben. Žďárští hokejisté zamkli Bruslaře a krásnou kombinací snížili. Na konci celé akce byl Michal Kaňka. Ovšem to od týmu, který se nachází na řece Sázavě, to nebylo vše, jelikož za pár vteřin vyrovnal skóre zápasu Pavel Staněk. Hosté po vyrovnání byli daleko aktivnější a Bruslaři měli plné nohy práce, aby udrželi nastavené tempo. Hezkou šancí se prezentoval David Kozlík, jenž projel celé kluziště, ale k dosažení branky mu stál v cestě vynikající gólman Řehoř. Ani Novák nechtěl zůstat pozadu a několika vynikajícími zákroky podržel svůj tým. Plameny hrály většinu času na puku, ale nakonec to byli Bruslaři, kteří si vzali vedení zpět. Kulhánek vystřelil z levého kruhu, ale puk vyrazil Řehoř před sebe a nejrychleji ho našel David Michálek. Konec utkání byl vyhrocený a nejvíce ho neunesli hráči Žďáru nad Sázavou, kteří nebezpečně faulovali domácí hráče. Vyhrocený závěr zápasu zvládli lépe Bruslaři, když pojistku do prázdné brány zajistil Patrik Přidal .

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 0 0 1 2
Lukáš Endál 0 1 1 1 2
Tomáš Chlubna 0 1 1 1 0
David Kozlík 0 1 1 1 2
Petr Kuchta 0 0 0 0 0
Kryštof Kulhánek 0 1 1 2 4
Jakub Lacina 0 1 1 1 2
Tomáš Ludvík 1 0 1 1 0
David Michálek 1 0 1 1 0
Filip Navrátil 0 0 0 1 0
Patrik Přidal 1 1 2 2 4
Tomáš Semrád 0 0 0 1 0
Michal Semrád 0 0 0 1 6
Miroslav Třetina 1 1 2 2 0
David Vala 0 1 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 2 29 0 0

Ohlasy k utkání

ČF1 kolo, neděle 12.3.2017 od 17:00
ZS Kotlina
4:2
(0:0, 2:0, 2:2)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 21. Ludvík (Lacina, Chlubna), 38. Třetina (Endál, Přidal), 54. Michálek (Kulhánek, Kozlík), 60. Přidal (Vala, Třetina) – 43. Kaňka (Střecha), 43. Staněk (Jícha, Rašner). Rozhodčí: Libor Veinfurter, Tomáš Veselý – Michal Laczko, Jan Pechánek . Vyloučení: 11:8, navíc Kuřítko (ZDS) 5 + OK [VRAZ]. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1809. Střely na branku: 36:31 (15:6, 9:11, 12:14). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Michálek, Kozlík, Navrátil – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Beneš, Křížek, Teplý

Žďár n. Sázavou

Řehoř (Sláma) – Pleva "C", Beneš, M. Vítek, Smejkal, Staněk "A", Rašner, Kolda, Hort – Červenka, Kunstmüller "A", D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň, Jícha

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři