4. 12. 2010 | Ladislav Vácha

Divokou přestřelku nakonec ovládli Rebelové a prolomili sérii porážek

Havlíčkův Brod se nacházel v hluboké krizi, když kráčel od porážky k porážce, což ještě provázel výrazný bodový půst. Rebelové proto před sebou měli jasný úkol: zdolat v domácím prostředí nepříjemný Hradec Králové. Tento cíl zpočátku vypadal velice snadno, protože Havlíčkův Brod se po první třetině ujal vedení 3:0, jenže soupeře vrátil zpět do hry a ten vývoj utkání dokonale otočil ve svůj prospěch. Zaskočená havlíčkobrodská družina ale zvedla zbraně a pomyslné misky vah opět překlopila na svou stranu. Po divoké přestřelce nakonec zvítězili Rebelové 6:4.

Havlíčkobrodská družina nevkročila do zápasu vůbec dobře, když už po 22 sekundách hry musel z jejich řad zamířit na lavici hanby faulující útočník Meidl. Východočeši se sice usilovně tlačili do přesilovkových pozic a k následnému zakončení, což vyústilo v několik povedených zákroků gólmana Nerudy, jenže po rychlém a smrtícím protiútoku sami inkasovali. V průběhu 2. minuty Rebelové zachytili na obranné modré čáře puk, přes rozhozenou hradeckou obranu ujeli do rychlého protiútoku, při němž JAKUB STROMKO našel krásnou křížnou nahrávkou z levého kruhu volného Miroslava Třetinu, jenž zblízka vyprášil jen Luňákův beton, ale prvně jmenovaný z dorážky uklidil puk do volné sítě – 1:0.

Rebelové stále tahali za delší konec provazu a s psychickou výhodou v zádech, jíž získali po vstřelení prvního gólu utkání, důkladně prověřovali pozornost gólmana Luňáka. Výsledek v podobě dvou slibných šancí na sebe nenechal dlouho čekat. Nejdříve po zisku kotouče v útočném pásmu tvrdě pálil z levého kruhu Fiedler, jenže těsně minul vzdálenější tyčku Luňákovy svatyně. Poté Hlinka z levé strany netrefil bližší tyčku, jenže dojel odražený puk a poslal ho do předbrankového prostoru, odkud pohotově zakončoval osamocený Stromko, ale na brankáře Luňáka recept rovněž nenašel. Nepolevující a silný nápor rebelů s sebou přinesl také hradecké fauly. Po vyloučeních Kubicy a Čápa v krátkém časovém rozmezí se domácí rázem dostali do přesilovky pěti proti třem, nevyslali však na gólmana Luňáka tolik střel, kolik by bylo potřeba.

Hosté se sice ubránili v nepříjemném oslabení bez úhony, jenže naladění bojovníci z Kotliny na příznivou útočnou vlnu záhy udeřili. V úvodu 11. minuty z levého kruhu vypálil v dobré střelecké pozici Jakub Stromko jen do Luňákových betonů, ale puk se odrazil k JONÁŠI FIEDLEROVI, který z mezikruží trefil odkrytou bránu – 2:0. Východočeši se nestihli po inkasovaném gólu ani pořádně rozkoukat a jejich brankář Luňák lovit smutně kotouč ze své sítě potřetí. Už za 26 sekund hry v útočném pásmu vybojoval puk HYNEK ZOHORNA, v pravém kruhu mohutně napřáhl a nechytatelnou ranou trefil přesně vzdálenější horní roh brány – 3:0.

Otřesení Votroci se sbírali zpět na nohy velice pozvolna, přičemž je ještě přibrzdilo další oslabení. Královéhradečtí hokejisté ho zdárně přečkali a sami mohli zkorigovat nepříznivý stav při hře v početní převaze, ovšem potrestaného Moravu z lavice hanby nedokázali předčasně vyhnat. Část jeho trestu si ale přenesli do další třetiny.

Závěrečné dějství začalo ve znamení nedisciplinovanosti na obou stranách. Při hře 4 na 4 se objevilo na ledě více prostoru a času ke kombinaci nebo nebezpečnějšímu zakončení, což svědčilo o něco více Východočechům, kteří dotáhl svou stíhací jízdu do zdárného konce. Na začátku 43. minuty Jaroslav Roubík obkroužil bránu a předložil nahrávku na hůl ZDEŇKA ČÁPA, který střelou z vrcholu pravého kruhu prostřelil rozhozeného gólmana Nerudu – 3:3. A to nebylo z hradecké strany zdaleka vše. Okamžitě po vhazování ve středovém kruhu pláchnul havlíčkobrodské obraně Vít Budínský, zblízka nastřelil betony brankáře Nerudy, od nichž se puk odrazil na hůl LADISLAVA JINDŘICHA, který si sám před prázdnou bránou věděl rady – 3:4. Havlíčkův Brod zareagoval na tuto gólovou smršť oddechovým časem a změnou mezi tyčemi, kde gólmana Nerudu nahradil jeho kolega Jaroslav Suchan. Vedení královéhradeckým hráčům příliš dlouho nevydrželo, protože už v závěru 44. minuty zbytečně fauloval obránce Vágner a Rebelové při přesilovce vyrovnali.

Obrovský nápor na hradeckou bránu skončil havlíčkobrodským vyrovnáním. Ve 46. minutě tvrdou ránu Jana Pavlíka od modré čáry vyrazil gólman Blažíček betonem jen do prostoru vedle sebe a MARIAN MORAVA pohotovou bekhendovou dorážkou zavěsil puk pod horní tyčku – 4:4. Rebelové byli na koni a opět tahali za delší konec pomyslného provazu. V půlce závěrečného dějství hosté špatně vystřídali a domácí soubor nabídnutou přesilovku s chutí využil, čímž si znovu vydobyl důležité vedení. Na sklonku 52. minuty napřáhl po přiťuknutí Martina Zábranského na vrcholu levého kruhu PETR ŠENKEŘÍK a svou krásnou střelu odrazem o tyčku poslal přesně za záda brankáře Blažíčka – 5:4.

Východočeši poté vrhli všechny své síly do útoku, jenže s důslednou obranou svého soka si nevěděl rady. Navíc narážel na zákroky gólmana Suchana, jenž proti nepříjemným projektilům hájil těsné vedení. Ani havlíčkobrodská družina nezapomínala na ofenzívu a občas pořádně prověřila připravenost hradeckých zadních řad. Šestí hradeckým hokejistům nepřinesla ani závěrečné power-play, během níž inkasovali šestou branku, jíž Havlíčkův Brod potvrdil svůj cenný triumf. V úvodu poslední minuty Martin Ondráček zavezl puk podél levého mantinelu do pásma a z jeho rohu našel přesnou přihrávkou před bránou volného MICHALA HLINKU, který zblízka uklidil kotouč do prázdné brány – 6:4. Domácí tentokrát vedení nepustili a po závěrečném hvizdu se radovali z vítězství a ukončení výsledkové mizérie s bodovým půstem.

Havl. Brod - Hr. Králové

Branky a nahrávky: 2. Stromko (Třetina), 11. Fiedler (Stromko), 11. Zohorna, 46. Morava (Pavlík), 52. Šenkeřík (Zábranský), 60. Hlinka (M. Ondráček) - 28. Kadlec (J. Hruška), 31. Kadlec (Roubík), 43. Čáp (Roubík), 43. Jindřich (Budínský). Rozhodčí: F. Kalivoda - M. Dančišin, T. Matějček. Vyloučení: 3:6, navíc Kubica (HKR) OT na 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 936. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 6:4.

Neruda (od 43. Suchan) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Vošmik, Pavlík, Soldán, A. Jelínek - Meidl, Třetina, Zohorna, M. Ondráček, Hlinka, Knotek, Sedlák, Švaňhal, Zábranský, Rytnauer, Stromko, Fiedler.