15. 12. 2010 | Ladislav Vácha

Na skalp Lvů Rebelové nenavázali, v Chomutově utrpěli debakl

Havlíčkobrodští Rebelové po cenném skalpu tehdejšího lídra z Ústí nad Labem, jehož zdolali v domácím prostředí 2:0, cestovali na led dalšího silného soupeře, severočeského Chomutova, jenž se před bitvou mohl pyšnit příjemným přídomkem vedoucího celku prvoligového pelotonu. Bojovníci z Kotliny tentokrát nepotvrdili, že se jim proti tomuto protivníkovi daří. Teď se museli před prvním týmem tabulky skonit, když prohráli vysoko 1:7. Čestný zásah zaznamenal Miroslav Třetina.

Začátek utkání lépe vyšel havlíčkobrodským Rebelům, když se brzy probil do zakončení útočník Meidl, jenže v tísni nedokázal razantněji vystřelit, čímž měl gólman Jarina výrazně ulehčenou práci. Poté na sebe začali upozorňovat také domácí, kteří několikrát prověřili pozornost brankáře Suchana, jenž v těchto zkouškách obstál. Pokračovalo se ve vyrovnaném hokeji, při němž hostující soubor přišel o zraněného obránce A. Jelínka, zatímco přivál radost do chomutovských řad. V průběhu 6. minuty napřáhl na modré čáře Petr Mudroch, do jehož střely ještě vložil hůl ROMAN CHLOUBA a poslal kotouč povedenou tečí za záda bezmocného brankáře Suchana – 1:0. S hosty to mohlo vypadat ještě o poznání hůře, když už za 15 sekund hry vyfasoval dvouminutový trest jejich obránce Kempný, ale první oslabení přečkali bez úhony, když aktivním bráněním nepustili Severočechy k nebezpečnějšímu Suchanovu ohrožení.

Na přelomu první a druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky Chomutov nebezpečně zahrozil prostřednictvím Kuběny, který si z dobré palebné pozice vylámal zuby na gólmanu Suchanovi. Zanedlouho se dopustil nedovoleného zákroku produktivní forvard Voj. Němec a domácí soubor tentokrát naložil se hrou v početní převaze o poznání lépe, když ji přetavil v navýšení svého hubeného náskoku. Na začátku 12. minuty se až z rohu pásma prokličkoval do nebezpečného zakončení Milan Kraft, jehož ránu vyrazil strážce brodské svatyně Suchan jen na hůl připraveného FILIPA SEMANA, který pohotovou dorážkou dopravil puk do poodkryté svatyně – 2:0.

Zaskočení Rebelové se ze dvou úderů zvedali zpět na nohy hodně pomalu a z letargie je neprobrala ani dvouminutová přesilovka, s níž naložila havlíčkobrodská družina prachbídně. Při hře s plným počtem hráčů na ledové ploše však zaslali obraně Severočechů důrazné varování, když zazvonili na horní tyčku chomutovské brány. Domácí hokejisté ale vzápětí udeřili už potřetí, když v úvodu 17. minuty přiťukl Roman Prošek puk na hůl PAVLA KUBĚNY, jehož rána od modré čáry propálila vše, co jí stálo v cestě, a zastavila se až o síťku za Suchanovými zády – 3:0.

Před zahájením prostřední části došlo v havlíčkobrodském brankovišti ke změně, když gólmana Jaroslava Suchana nahradil jeho parťák Stanislav Neruda. Toho Chomutov přivítal mohutným tlakem na brodskou bránu a po chvíli dosáhl svého cíle, protože přidal už čtvrtý přesný zásah. Na sklonku 23. minuty vypálil od modré čáry Robert Kántor, po jeho střele se kotouč odrazil od mantinelu přesně k MARKU SIKOROVI, který si už před poloprázdnou brankou věděl rady – 4:0. V následujících minutách se nedobrovolně prezentovali v hlavních rolích rozhodčí, kteří nestačili rozdávat dvouminutové tresty. Po jednom z nich vytěžila havlíčkobrodská družina přesilovku, při níž na pomezí 28. a 29. minuty zklamal v roli střelce její mladý bek Kempný, jehož projektil neskončil v hodně odkryté Jarinově svatyni.

Od půlky 31. minuty se nabídla Rebelům ještě výraznější početní převaha, když šli domácí po faulech Jíry a Havíře na 92 sekund do tří bruslařů na ledovém ploše. Tato voda nakonec přivábila do plachet bojovníků z Kotliny příznivý vítr, jenž s sebou brzy přinesl snížení. Za pouhých 23 sekund zužitkoval hezkou nahrávku Vojtěcha Němce jeho útočný kolega MIROSLAV TŘETINA, když zblízka prostřelil bezmocného gólmana Jarinu – 4:1. Severočeši mohli poměrně záhy odpovědět při přesilové hře, když za katr vykázal hlavní arbitr brodského kapitána Moravu, jenže hosté se při hře v početní nevýhodě úspěšně ubránili.

Chomutovu však z lopaty stejně neunikli, když navnadění Severočeši na příznivou útočnou vlnu již popáté rozechvěli síťku v brodské svatyni. V zárodku poslední minuty 2. třetiny se ujal kotouče MILAN KRAFT a po nádherné individuální akci, na jejímž konci nedal povedeným blafákem brankáři Nerudovi žádnou šanci, znovu pohnul s kolonkou chomutovských gólů na světelné tabuli – 5:1.

V závěrečném dějství na havlíčkobrodských hráčích šla vyčíst snaha a odhodlání něco s hodně nepříznivým stavem ještě udělat, jenže Chomutov s komfortním náskokem v zádech pevně třímal otěže zápasu ve svých rukou. Aby toho nebylo pro soubor trenérského tandemu Petr Novák – Jaroslav Benák málo, rozjetý brankostroj Severočechů vůbec nebral konců. V průběhu 46. minuty obdržel dlouhou křížnou nahrávku od Roberta Kántora slovenský forvard TIBOR RADULAY a střelou bez přípravy prostřelil gólmana Nerudu, jenž se nestihl včas přesunout ve svém brankovišti a znovu kapituloval – 6:1. Havlíčkobrodskou družinu navíc brzdila v rozletu nedisciplinovanost, jež naopak dávala domácím hráčům pevnou půdu pod brusle.

Po Švaňhalovu nedovoleném zákroku sice ještě Chomutovští slavit nemohli, jenže krátce na to už radostně zvedali ruce nahoru. Na konci 49. minuty prošel Petr Mudroch brodskou obranou jako nůž máslem, když při svém sólu obelstil hned tři protihráče, a přeložil do jízdy pas JAROSLAVU KŮSOVI, který už neměl těžkou úlohu navýšit chomutovské vedení – 7:1. Zanedlouho putoval na lavici hanby právě střelec Kůs, jenže hosté se paradoxně při své přesilovce museli spíše bránit a ze slibné příležitosti nebylo nic. Navíc v 53. minutě podrazil soupeřova hráče Rytnauer a jel si na trestnou lavici odpočinout, ale ani domácí nevyužili početní převahu ve svůj prospěch. V závěrečných sekundách ještě nevyužil obrovskou šanci zakončující Kraft,kterého skvělým zákrokem vychytal brankář Neruda. Na potupné porážce Havlíčkova Brodu a hladkém triumfu Chomutova tato situace už ale nic nezměnila. Hosty tak čekala smutná cesta domů bez bodového zisku.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jonáš Fiedler 0 0 0 -1 0
Michal Kempný 0 0 0 0 2
Jan Knotek 0 0 0 -2 0
Václav Meidl 0 0 0 -2 0
Marian Morava 0 0 0 -2 2
Vojtěch Němec 0 1 1 -4 2
Jan Pavlík 0 0 0 -2 0
Vladimír Roth 0 0 0 -1 0
Ladislav Rytnauer 0 0 0 -1 2
Přemysl Sedlák 0 0 0 0 0
Jan Soldán 0 0 0 -4 0
Aleš Sova 0 0 0 -1 0
Jakub Stromko 0 0 0 -1 0
Ondřej Švaňhal 0 0 0 0 2
Miroslav Třetina 1 0 1 -4 0
Petr Vošmik 0 0 0 -2 0
Martin Zábranský 0 0 0 0 2
Petr Zítka 0 0 0 -1 0
Hynek Zohorna 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Stanislav Neruda 40 0 4 23 0 0
Jaroslav Suchan 20 0 3 13 0 0

Ohlasy k utkání

28. kolo, středa 15.12.2010 od 17:30
Chomutov
7:1
(3:0, 2:1, 2:0)
Chomutov - Havl. Brod
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Chlouba (Mudroch), 12. Seman (Kraft), 17. Kuběna (Prošek), 23. Sikora (Kántor), 40. Kraft (Kuběna, Kántor), 46. Radulay (Kántor), 49. Kůs (Mudroch) - 31. Třetina (Voj. Němec). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.

Sestavy

Chomutov

Jarina (Hanuljak) - Kántor, Bombic - Havíř, Mudroch - Mucha, Prošek - Pulpán - Hřebejk, Kraft, Kuběna - Kůs, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Davídek - Zucker, Chlouba, Radulay.

Havl. Brod

Suchan (od 21. Neruda) - Morava, Zítka, Zábranský, Knotek, Róth, Stromko, Švaňhal, Sova, Zohorna, A. Jelínek, Vošmik, Fiedler, Němec, Meidl, Rytnauer, Sedlák, Soldán, Třetina, Pavlík, Kempný

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 44 36 2 4 2 116
2 Vyškov 44 27 4 3 10 92
3 Hodonín 44 18 9 2 15 74
4 Opava 44 19 6 3 16 72
5 Havlíčkův Brod 44 20 2 1 21 65
6 Nový Jičín 44 17 3 2 22 59
7 Kopřivnice 44 13 6 7 18 58
8 Žďár nad Sázavou 44 17 2 3 22 58
9 Šumperk 44 13 6 6 19 57
10 Valašské Meziříčí 44 11 3 10 20 49
11 Technika 44 15 1 2 26 49
12 Velké Meziříčí 44 12 2 3 27 43

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu