BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: M. Budějovice - Havl. Brod 4:2 - Brod prohrál zápas neporažených, dva góly na Žihadla nestačily!
Brod prohrál zápas neporažených, dva góly na Žihadla nestačily!

Brod prohrál zápas neporažených, dva góly na Žihadla nestačily!

17.10.2018 | Štěpán Ondráček, Jan Tesař

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Souboj dvou týmů, které se vezly na vítězné vlně bylo k vidění v Moravských Budějovicích. Havlíčkobrodští Bruslaři změřili síly se Žihadly a utkání bylo od první minuty vyrovnané. Do vedení se dostaly Moravské Budějovice, ale družina z Kotliny dokázala reagovat vyrovnávající brankou. Vyrovnaný zápas rozhodl ve prospěch domácích Ladislav Rytnauer, který ukončil pětizápasovou neporazitelnost Havlíčkobrodských. Do listiny střelců se z řad Bruslařů zapsali Tomáš Chlubna (na snímku) a Tomáš Ludvík.

 
10., středa 17.10.2018, Zimní stadion Moravské Budějovice
HC Moravské Budějovice 2019
HC Moravské Budějovice 2019 - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Horký (Krutiš, Kabelka), 15. Ferda (Hačecký, Čejka), 26. Rytnauer (Horký, Pelikán), 60. Rytnauer (Matějka, Kabelka) – 14. Chlubna, 23. Ludvík (Michálek, Kuchta). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Martin Musil, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Střely na branku: 31:30 (12:8, 12:13, 7:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Moravské Budějovice 2019: Jekel (Čáp) – Trnka, Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Peroutka (C), Kabelka, Kliment – Matějka, Juráň, Horký, Mikeš (A), Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Caha, Ferda, Bulín, Říčka, Krutiš

BK Havlíčkův Brod: Marek (Novák) – Horák, Kulhánek, Kopic, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka

 

Téměř šest stovek diváků sledovalo už od úvodní minuty hokej kvalitních parametrů. Začátek utkání se odehrával v režii hostů, ti zasypali Pavla Jekela sprškou střel, talentovaný gólman nicméně všechny pochytal. Nejblíže k jeho překonání byl v této fázi zápasu havlíčkobrodský Beneš, který obkroužil domácí svatyni, ale svůj pokus namířil pouze do tyče, kus černé gumy následně poskakoval po brankové čáře, to už, ale Pavel Jekel spolu s obránci vyřešil. O pár okamžiků později dostali Bruslaři výhodu přesilové hry, ale ani tuhle příležitost nedokázali hosté zužitkovat ve svůj prospěch. Žihadla hrála svou první přesilovku v 10. minuty, neboť za katr usedl Bruslař Ludvík, jenž z trestné lavice provinile sledoval úvodní gól zápasu.

Postaralo se o něj jak jinak první útočné komando Moravských Budějovic, Daniel Kabelka zachytil touš na modré čáře, posunul jej k Petru Krutišovi, který předložil do předbrankového prostoru Davidu Horkému. Domácí útočník s číslem 14 už nabídnutou šancí nepohrdl, obhodil si vystrčenou hůl brankáře hostí a neomylně zavěsil puk do levého horního rohu brány - 1:0. Hostující družina se dočkala vyrovnání o tři minuty později. Radim Ferda chyboval při rozehrávce, čehož využil Tomáš Chlubna. Ten se před bránou zmocnil puku a svou střelou nedal gólmanovi šanci - 1:1. Další změna skóre přišla o minutu a půl později. Ústřední roli hrál v této situaci hříšník předešlých vteřin Radim Ferda, jenž se dostal do přečíslení dvou proti jednomu spolu s Marcelem Hačeckým, který zvolil nahrávku právě na Ferdu, a ten dokázal procedit kotouč kotouč za záda Davida Marka - 2:1. Vrátit stav do rovnovážně podoby mohl ještě před první sirénu David Michálek Pavel Jekel byl, ale proti.

Na začátku druhé části hry nejdříve střílel David Horký a posléze na druhé straně Jan Milfait v obou případech se, ale branková síť nerozvlnila. To se změnilo, když na světelné tabuli svítil čas 22:26, hlavní zásluhu na tom měl hostující Tomáš Ludvík, jenž přebruslil domácí zadáky a svou střelu nalezl mezírku mezi betony gólmana - 2:2. Moravské Budějovice, ale vyrovnávací branka na kolena nedostala - právě naopak. Černožlutí hnáni hlasitými fanoušky dále pokračovali v aktivní, sympatické hře, jejíž plody sklidili ve 26 minutě. Znovu u toho byla nejobávanější letka našeho týmu Ladislav Rytnauer sice ještě svou první vyloženou šanci před brankářem Markem neproměnil. Tentýž hráč, ale dostal po pár vteřinách šanci na reparát a tentokrát už se nemýlil, jelikož svou buldočí zarputilostí dotlačil kotouč do sítě - 3:2. Jak se později ukázalo byl to gól vítězný. Další trefy totiž dlouho nepřicházely. Neprosadil se agilní Milfait ani na druhé straně chytře střílející Juráň.

Třetí třetina znamenala dobrý taktický výkon svěřenců Augustina Žáka. Ti kvalitní defenzivou nepouštěli svého soka do výraznějších šancí. Jednu z mála příležitostí měli hosté paradoxně při vlastním oslabení, ale Beneš svou možnost nevyužil. V dalším samostatném úniku byl Milfait, ale ani on ho nedokázal proměnit v gól. Začínalo být čím dál jasnější, že Žihadla směřují k zaslouženému vítězství. Závěrečný nápor zorganizovali Bruslaři minutu před koncem základní hrací doby, když kouč Čelanský odvolal brankáře a zkusil hru se šesti muži v poli. Moravské Budějovice se, ale srdnatě bránily, poslední velkou příležitost tak měl až pár vteřin před koncem kapitán hostí Třetina, i jeho pokus ovšem dokázal výborný Jekel zlikvidovat. Následně se touš dostal do středního pásma kde jej vybojoval Filip Matějka, který ještě nahrál Ladislavu Rytnauerovi, načež domácí matador přidal uklidňující čtvrtý gól.

Výsledky skupiny Jih + Východ (10. kolo)

Tábor – Pelhřimov6:5
Žďár nad Sázavou – Písek 7:4
Nový Jičín – Kopřivnice 3:1
Opava – Šumperk 2:1sn
Orlová – Hodonín 0:8

Ohlasy trenérů

Augustin Žák (HC Moravské Budějovice 2005): Poslední zápasy se zvedáme. Kluci si věří, ale stále musíme lépe bránit. Máme dobrého gólmana, ale je potřeba hrát lépe v obraně. Třetí třetina byla z naší strany vynikající. Brod je dobrý, musím říci favorit, ale my jsme lépe bojovali. Je třeba uznat, že rozhodčí byli vynikající. My jsme chtěli hrát hokej a to se povedlo. Kluci bojovali a musím říct, že i kluci z Třebíče skvěle zapadli.

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Doplatili jsme na to, že jsme měli asi čtyřikrát prázdnou bránu, ale nevyužili jsme toho. Rozhodl nás špatný důraz před soupeřovým brankovištěm. Řekl bych, že věci, které chceme ve hře mít, tam byly. Bohužel, naše šance jsme neproměnili, to se nám stalo osudným. Mrzí mě, že jsme ve třetí třetině nedokázali zareagovat na soupeřovu statickou obranu středního pásma. Na tom jsme si vylámali zuby.

 
Zápasy v sezóně
2. | Havl. Brod - M. Budějovice | 6:2
10. | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:2
19. | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:7
35. | M. Budějovice - Havl. Brod | 0:2
F1 | Havl. Brod - M. Budějovice | 3:6
F2 | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:1
F3 | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:7
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv