3. 11. 2018 | Štěpán Ondráček, Jaroslav Svoboda

Bruslaři přes mohutný finiš prohráli přestřelku se Šumperkem!

ŠUMPERK – Havlíčkobrodští Bruslaři odehráli utkání na ledě nejlepší obrany celé II. ligy a na zápase to bylo znát. Mužstvo vedené trenérem Jiřím Čelanským šlo do rychlého vedení, ale domácí Draci dokázali šesti brankami otočit vývoj utkání. Bruslaři vzali Šumperku vítr z plachet, neboť předvedli mohutný finiš, když se dostali na rozdíl jediné branky. Havlíčkobrodští zkusili v samém závěru vyrovnat, ale na kýžený bod nedosáhli. Do střelecké listiny se z tábora Havlíčkova Brodu zapsali tito střelci Tomáš Ludvík, Jan Milfait, Kryštof Kulhánek, Tomáš Chlubna a dvougólový odstřelovač Luboš Voříšek.

Domácí zahrozili již v první minutě, hosté pak v té druhé skórovali. Jan Milfait si vyměnil v šumperském pásmu kotouč s Lubošem Voříškem, který si zajel na zadní tyč a přesouvajícího se Kristína překonal. Důležitým momentem pak byl vcelku nenápadný souboj Blinky se Sedlákem, kdy si hostující útočník chtěl šumperského hráče odstavit tělem. Ale ramenem zasáhl Sedláka do hlavy a nakonec musel do kabin za faul se zraněním. Pětiminutovou přesilovku pak Draci dvakrát zužitkovali.

Nejprve Draci rozjeli rychlý kolotoč přihrávek, kdy Pláškovu křižnou přetavil v gólovou střelu Tomáš Drtil. Následně, to bylo devět vteřin před koncem trestu, kdy si Jakub Čuřík přehodil kotouč na bekhend a z ostrého úhlu nádherně trefil pod víko Novákovy branky. Hosté naopak Gewieseho vyloučení nepotrestali a do konce třetiny si větší šance vypracovával jen Šumperk. Pokorný po svém odvážném průniku neprostřelil Nováka, Romančík o chvíli později trefil tyč.

Ve druhé části hry se na ledě přiostřilo a sudí raději po každém souboji uklidňoval a upozorňoval hráče na případná vyloučení. Ve třetí minutě se Šumperk prosadil počtvrté. Hosté ztratili puk za svou brankou a zároveň nechali chvíli volného prostoru Dmitriji Vorobjevovi. Ten si povodil Nováka a poté lehce poslal kotouč do sítě brodské branky. To byla konečná pro Čeňka Nováka a náhradník David Marek dlouho držel šumperské střelce na uzdě.

Ve 32. minutě zvýšili Draci svůj náskok, když debut v šumperském dresu ozdobil Ivan Ďurač gólem. Po pravém křídle potáhl kotouč Dmitrij Vorobjev a jeho nový spoluhráč v útoku trefil perfektně z voleje. Premiérový gól oslavil vítězným gestem s oslavou loga klubu na dresu směrem k šumperskému kotli, který bouřil nadšením.

O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Drtil předal v přesilové hře na modrou a Tomáš Sedlák trefil luxusní ránu o tyč - 6:1! Pokud drtivé vedení vzbuzovalo dojem, že jsou hosté zralí na ručník, tak brzo se rýsoval opak. Hosté si vypracovali souvislý tlak a v něm si Brod přichystal několik tutovek. Ve 39. minutě bojovný štírek Jan Milfait sebral kotouč Gewiesemu, objel s ním půl pásma a pak bekhendem překonal Kristína.

Ve třetí třetině se pak strhly gólové dostihy a hlavně hosté začali dělat vše pro to, aby smazali manko. Drakům sice přišla vhod přesilovka hned ve 42. minutě, ale v ní vyrobil obrovskou chybu Matej Kristín. Ten lehce nabídl kotouč Tomáši Ludvíkovi, který naservírovanou šancí nepohrdl. Další klid na domácí hole mohl přinést ještě gól na 7:3, který padl ve 47. minutě. Draci rozjeli catenaccio, kdy několik desítek vteřin drželi puk a uspávali hráče soupeře na jeho polovině. Pak přišel průnik dvojice Karel Plášek - Tomáš Sedlák a druhý jmenovaný příklepem posazeným pár čísel nad led překvapil Marka.

Závěr ale přinesl neuvěřitelné drama a kuriózní branky. Nejprve hostům pomohla šumperská nedisciplinovanost a přesilovku proti třem často podpořenou hrou bez brankáře využili stoprocentně. Rána od modré byla tečovaná Milfaitem nad branku, ale kotouč odrazem od mantinelu zcela změnil směr a Luboš Voříšek dorážku do prázdné branky zvládl. Další nahození od modré změnilo několikrát směr a autorem této podivné branky, kdy kotouč propadl nakonec skrze Kristínovy chrániče do branky, se stal Tomáš Chlubna. Když Šumperk v předposlední minutě špatně střídal a hrál v šesti, tak přítomným zatrnulo.

Právem. Smrtelná přesilovka Brodu slavila opět úspěch. Byť znovu se štěstím. Kryštofu Kulhánkovi totiž příklep od modré nesedl a plachtící kotouč lehce tečoval lapačku Kristína a následně doskákal do sítě. Skóre? Z 3:7 se dostal Brod na 6:7 a poklidný děj duelu nabral na velké finále.

V něm hosté sevřeli Šumperk, zkoušeli střílet ze všech pozic. Kristín ale pokryl jak první pokusy, tak i případné dorážky. Štěstí přálo i Drakům. Drtilovo vyhození trefilo na začátku střídačky Šumperku sloupek omotaný molitanem a puk se místo po hrazení vydal do středu kluziště, kde pobýval Ivan Ďurač. Ten vzniklé situace využil a do prázdné branky pečetil na konečných 8:6!

Výsledky skupiny Jih + Východ (15. kolo)

Hodonín – Moravské Budějovice 4:3p
Orlová – Žďár nad Sázavou 4:5
Opava – Tábor 3:0
Valašské Meziříčí – Pelhřimov 2:1
Kopřivnice – Písek 2:0

Nový Jičín – David Servis České Budějovice 4:1

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 0 1 1 0 2
Matěj Blinka 0 0 0 0 25
Štěpán Dudycha 0 0 0 -1 0
Tomáš Chlubna 1 0 1 0 4
Patrik Kadeřávek 0 1 1 0 0
David Kozlík 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 0 4
Kryštof Kulhánek 1 1 2 -1 2
Tomáš Ludvík 1 0 1 1 0
David Michálek 0 0 0 2 0
Jan Milfait 1 2 3 0 0
Martin Nepokoj 0 0 0 -1 2
Patrik Přidal 0 0 0 -2 0
Vojtěch Šmíd 0 1 1 2 0
Miroslav Třetina 0 1 1 -2 2
David Vala 0 1 1 1 2
Luboš Voříšek 2 1 3 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
David Marek 36 0 3 19 0 0
Čeněk Novák 23 0 4 13 0 0

Ohlasy k utkání

15. kolo, sobota 3.11.2018 od 17:00
Zimní stadion Šumperk
8:6
(3:1, 3:1, 2:4)
Šumperk - Havl. Brod
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Drtil (Plášek, M. Haloda), 8. Čuřík (Romančík), 14. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 23. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 32. Ďurač (Vorobjev), 34. Sedlák (Drtil, Čuřík), 47. Sedlák (Plášek, Romančík), 60. Ďurač – 2. Voříšek (Milfait, Vala), 39. Milfait (Voříšek), 43. Ludvík, 55. Voříšek (Milfait, Kulhánek), 57. Chlubna (Šmíd, Beneš), 59. Kulhánek (Třetina, Kadeřávek). Rozhodčí: Jiří Velčovský – Marek Bubela, Pavel Blažek. Vyloučení: 9:10, navíc Blinka (HBR) 5 + OK [NBR]. Využití: 4:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 145. Střely na branku: 40:40 (13:9, 18:9, 9:22). Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:6, 8:6.

Sestavy

Šumperk

Kristín (O. Haloda) – Vaněk, Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek (A), Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Havl. Brod

Novák (23. Marek) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Vala, Kadeřávek, Dudycha – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři