1. 12. 2018 | Štěpán Ondráček

Dvě porážky a dost! Bruslaři porazili houževnatý Nový Jičín!

Havlíčkobrodští hokejisté v rámci 22. kola přivítali na domácím ledě Nový Jičín a bylo se na co koukat. Soubor z Kotliny si vytvořil tříbrankové vedení, které takřka vzalo za své ve druhé třetině, když jej hosté dokázali dvěma trefami umazat. V poslední části hry kontrolovali hráči pod vedením trenéra Jiřího Čelanského hru a došli si pro cenné tři body! Do listiny střelců se zapsali Patrik Přidal, Vojtěch Šmíd (na snímku) a dvougólový David Michálek.

První minuty utkání patřily domácímu týmu, který byl velmi aktivní, ovšem ani jedna ze střel nenašla určený cíl. Hosté se osmělili po pár minutách a Novák se musel v brance pořádně ohánět, když hasil několik nebezpečných šancí soupeře. Ochozy Kotliny propukly v jásot ve 13. minutě. Semrád vypálil prudký projektil, který brankář Nového Jičína neudržel ve své výstroji a k volnému kotouči se dostal Patrik Přidal. Zkušené křídlo si vymíchalo maskovaného muže a uklidilo kotouč do odkryté části svatyně. Za dalších 5 minut bylo v domácích řadách ještě veseleji, jelikož domácí soubor předvedl parádní akci. Přidal přiťuknul puk Třetinovi, který našel u levé tyče najetého Davida Michálka, a ten v klidu uklidil touš za přesouvajícího se Václava Sonneka. Novojičínští mohli udeřit ve vlastním oslabení, když přečíslili obranu Bruslařů, ale pokus Jana Sonneka mířil do levé tyče.

Nový Jičín na začátku druhé dvacetiminutovky pořádně zatopil domácí defenzivě, ale ta vše ustála bez úhony. Havlíčkobrodští potom hráli přesilovou hru, kterou dokázali využít. Kadeřávek nahrál na levý kruh Vojtěchu Šmídovi, a ten s přispěním štěstí propašoval kotouč pod Sonnekovými betony. Domácí soubor mohl hned dvakrát zvýšit vedení, avšak ani v jednom případu nebyla souhra úspěšná. Novojičínští hráli v samém závěru dvojnásobnou početní výhodu, kterou dokázali přetavit v kontaktní branku. Jakub Lehečka v první šanci neuspěl, když ho vychytal Novák, ale druhý pokus byl přesný, jelikož se domácí brankář nenacházel v optimální pozici. Ďáblové se dostali na dostřel necelou minutu před koncem. Slovák oslovil na modré čáře hokejku Vojtěcha Adamíka a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Klid však do domácích řad přinesl pohotovým zakončením David Michálek, který skóroval z dorážky.

V posledním dějství měli Bruslaři možnost přesilové hry, ve které si vytvořili několik šancí, ale všechny zneškodnil hostující gólman. Domácí soubor mohl rozveselit Milfait, jenž byl v samostatném úniku, avšak své sólo neproměnil v branku. Oba dva týmy se potom střídaly v šancích, ale maskovaní muži byli na svých místech. V 56. minutě to ovšem neplatilo, když se hosté dostali do jednobrankového kontaktu. Poruba našel hezkou přihrávkou Vojtěcha Adamíka, ten projel obranou Bruslařů jako nůž máslem a pověsil hrací předmět do horních pater branky. Hosté zkusili v samém závěru vyrovnat, když se odhodlali ke hře bez brankáře, ovšem vyrovnávající gól nepřišel.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky skupiny Jih + Východ (22. kolo)

2. liga

Branky a nahrávky: 13. Přidal (Semrád, Třetina), 18. Michálek (Třetina, Přidal), 26. Šmíd (Kadeřávek, Milfait), 40. Michálek (Semrád, Třetina) – 36. Lehečka (Poruba, J. Sonnek), 39. Adamík (Slovák, Chvostek), 56. Adamík (Poruba, Lehečka). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Martin Musil, Roman Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 519. Střely na branku: 41:22 (13:6, 16:8, 12:8). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

Novák (Marek) – Kulhánek, Semrád, Kopic, Vala, Šmíd, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Voříšek (A), Chlubna – Beneš, Ludvík, Blinka – Kuchta, Kozlík