Havlíčkobrodští hokejisté v rámci 22. kola přivítali na domácím ledě Nový Jičín a bylo se na co koukat. Soubor z Kotliny si vytvořil tříbrankové vedení, které takřka vzalo za své ve druhé třetině, když jej hosté dokázali dvěma trefami umazat. V poslední části hry kontrolovali hráči pod vedením trenéra Jiřího Čelanského hru a došli si pro cenné tři body! Do listiny střelců se zapsali Patrik Přidal, Vojtěch Šmíd (na snímku) a dvougólový David Michálek.
První minuty utkání patřily domácímu týmu, který byl velmi aktivní, ovšem ani jedna ze střel nenašla určený cíl. Hosté se osmělili po pár minutách a Novák se musel v brance pořádně ohánět, když hasil několik nebezpečných šancí soupeře. Ochozy Kotliny propukly v jásot ve 13. minutě. Semrád vypálil prudký projektil, který brankář Nového Jičína neudržel ve své výstroji a k volnému kotouči se dostal Patrik Přidal. Zkušené křídlo si vymíchalo maskovaného muže a uklidilo kotouč do odkryté části svatyně. Za dalších 5 minut bylo v domácích řadách ještě veseleji, jelikož domácí soubor předvedl parádní akci. Přidal přiťuknul puk Třetinovi, který našel u levé tyče najetého Davida Michálka, a ten v klidu uklidil touš za přesouvajícího se Václava Sonneka. Novojičínští mohli udeřit ve vlastním oslabení, když přečíslili obranu Bruslařů, ale pokus Jana Sonneka mířil do levé tyče.
Nový Jičín na začátku druhé dvacetiminutovky pořádně zatopil domácí defenzivě, ale ta vše ustála bez úhony. Havlíčkobrodští potom hráli přesilovou hru, kterou dokázali využít. Kadeřávek nahrál na levý kruh Vojtěchu Šmídovi, a ten s přispěním štěstí propašoval kotouč pod Sonnekovými betony. Domácí soubor mohl hned dvakrát zvýšit vedení, avšak ani v jednom případu nebyla souhra úspěšná. Novojičínští hráli v samém závěru dvojnásobnou početní výhodu, kterou dokázali přetavit v kontaktní branku. Jakub Lehečka v první šanci neuspěl, když ho vychytal Novák, ale druhý pokus byl přesný, jelikož se domácí brankář nenacházel v optimální pozici. Ďáblové se dostali na dostřel necelou minutu před koncem. Slovák oslovil na modré čáře hokejku Vojtěcha Adamíka a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Klid však do domácích řad přinesl pohotovým zakončením David Michálek, který skóroval z dorážky.
V posledním dějství měli Bruslaři možnost přesilové hry, ve které si vytvořili několik šancí, ale všechny zneškodnil hostující gólman. Domácí soubor mohl rozveselit Milfait, jenž byl v samostatném úniku, avšak své sólo neproměnil v branku. Oba dva týmy se potom střídaly v šancích, ale maskovaní muži byli na svých místech. V 56. minutě to ovšem neplatilo, když se hosté dostali do jednobrankového kontaktu. Poruba našel hezkou přihrávkou Vojtěcha Adamíka, ten projel obranou Bruslařů jako nůž máslem a pověsil hrací předmět do horních pater branky. Hosté zkusili v samém závěru vyrovnat, když se odhodlali ke hře bez brankáře, ovšem vyrovnávající gól nepřišel.
Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.
Moravské Budějovice – Valašské Meziříčí 2:1 Písek – Opava 7:3 Žďár nad Sázavou – Kopřivnice 5:2 David Servis České Budějovice – Hodonín 1:2 Pelhřimov – Orlová 3:0 Tábor – Šumperk 0:3
Richard Cachnín (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Důležité je to, že jsme vyhráli, jelikož se nacházíme v herní krizi. Utkání jsme měli pod kontrolou a dvěma zbytečnými fauly jsme dostali soupeře do hry. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali a bereme zasloužené tři body. Klukům bych chtěl poděkovat a doufám, že na vítězství navážeme v dalších zápasech.
Petr Macháček (HK Nový Jičín): Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, ale domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem. Za stavu 0:2 jsme měli šanci na kontaktní gól, ale zastavila nás branková konstrukce. Dvojnásobnou přesilovkou jsme se vrátili do hry, ovšem individuální chybou na konci jsme se připravili o vyrovnání. Kdybychom získali bod, byli bychom spokojeni, ale hokej je hra chyb a domácí jich předvedli málo. Havlíčkův Brod je silný soupeř, ale ukázalo nám to, že můžeme hrát i s takto silným mužstvem.
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.