27. 2. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaři na závěr rozstříleli Písek a skončili před Šumperkem!

Havlíčkobrodští hokejisté v posledním kole základní části hostili na domácím ledě Písek. Domácí tým si připsal přesvědčivou výhru, na které se výraznou měrou podílel brankář Čeněk Novák. Maskovaný muž Havlíčkova Brodu pochytal 36 střel soupeře. Do listiny střelců se zapsali Tomáš Semrád, Luboš Voříšek, Miroslav Třetina, David Michálek, Jan Milfait a dvojnásobný střelec Jakub Matušík. Bruslaři tak v tabulce předčili z moravské skupiny i Šumperk a v celém play off, pokud postoupí přes Kopřivnici, mohou těžit z výhody domácího prostředí!

Úvodní minuty první třetiny nabídly několik nepřesností na obou stranách. První velká šance přišla až v sedmé minutě. Na svědomí ji měl domácí celek zásluhou Voříška, ten ale netrefil přesně. Jihočeši se museli za další minutu bránit, ovšem neúspěšně. Voříšek nahrál na modrou čáru Tomáši Semrádovi. Havlíčkobrodský obránce si vylepšil pozici a střelou zápěstím usměrnil touš přesně k levé tyči. Ve 13. minutě to mohlo být o dvě branky, jenže Kulhánka skvělým zákrokem zastavil Kříž. Celek z Kotliny šel v 16. minutě do dvoubrankového vedení. Milfait nahrál na levý kruh Luboši Voříškovi a ten z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Jihočeši mohli udeřit v 19. minutě, ale Sýbka skvělým zákrokem vychytal Novák. Domácí tým si v závěrečných sekundách první třetiny vytvořil velký tlak na branku Kříže, ten ale odolal.

Na začátku druhé třetiny hrála obě mužstva útočný hokej a Havlíčkův Brod se dočkal třetí trefy. Milfait nahrál mezi kruhy na Jakuba Matušíka. Centr druhé formace trefil přesně do levé šibenice. Jihočeši hráli za další tři minuty první přesilovku, ve které zatápěli obraně Bruslařů. Obranný val v čele s gólmanem Novákem odolal. Ve 31. minutě se Písečtí dočkali branky, ovšem hlavní arbitr gól neuznal pro úmyslné kopnutí. O další dvě minuty později bylo v Kotlině opět veselo. Přidal nahrál mezi čárky na Miroslava Třetinu. Kapitán Bruslařů dostal nadvakrát kotouč za Kříže. Hokejisté Havlíčkova Brodu stihli do konce druhé části ještě jednu trefu. Semrád našel před brankou dobře postaveného Davida Michálka a ten střelou mezi betony rozvlnil síť.

Písek vstoupil do poslední části hry se změnou v brance, když Kříže nahradil Hauser. Jihočeši si potom vytvořili krátký tlak, ten ale k brance nevedl. Bruslaři hráli oslabení, ve kterém mohli navýšit své vedení. V samostatném úniku trefil Voříšek tyčku. Hosté hráli přesilovku pět na tři, ale ani převaha dvou mužů v poli navíc nepřinesla gól. V 51. minutě to bylo v Kotlině už 6:0. Voříšek naservíroval puk na Jakuba Matušíka, který se z první nemýlil. Bruslaři stejně jako jejich soupeř hráli dvojnásobnou přesilovku. Havlíčkův Brod sice dvojnásobnou převahu nevyužil, ale hned záhy se dočkal dalšího gólu. Kozlík nahrál puk Janu Milfaitovi, jenž nikým neatakovaný pověsil kus černé pryže do branky. Jihočeši korigovali stav utkání v 56. minutě. Jakub Volf se nacházel před brankou a střelou do levé šibenice nedal Novákovi šanci na úspěšný zákrok.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky skupiny Jih + Východ (42. kolo)

2. liga

Branky a nahrávky: 8. Semrád (Voříšek, Kulhánek), 16. Voříšek (Milfait, Matušík), 22. Matušík (Milfait, Voříšek), 33. Třetina (Přidal, Semrád), 39. Michálek (Semrád, Třetina), 51. Matušík (Voříšek), 55. Milfait (Kozlík, Přidal) – 56. Volf. Rozhodčí: Michal Antonín – Jan Vašíček, Henrich Král'. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Střely na branku: 38:37 (14:4, 15:18, 9:15). Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Č. Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Přidal, Třetina (C), Michálek – Matušík, Milfait (A), Voříšek (A) – Kozlík, Cachnín, Ludvík – Petržilka