BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Valašské Meziříčí 5:2 - Obrat hned na úvod! Bruslaři otočili zápas s Valašským Meziříčím!
Obrat hned na úvod! Bruslaři otočili zápas s Valašským Meziříčím!

Obrat hned na úvod! Bruslaři otočili zápas s Valašským Meziříčím!

13.03.2019 | Štěpán Ondráček

První semifinálové utkání mezi domácími Bruslaři a hostujícím Valašským Meziříčím nabídl parádní podívanou. Do utkání lépe vkročili Bobři, kteří se ujali dvoubrankového vedení. Havlíčkův Brod se však v dalších dvou třetinách obdivuhodně zvedl. Zejména ve druhé periodě dokázal tým okolo kapitána Miroslava Třetiny impozantní výkon. Bruslaři totiž otočili vývoj utkání z 0:2 na 3:2 během šesti minut. Havlíčkobrodští hokejisté dokráčeli k prvnímu bodu semifinálové série za pomoci Tomáše Semráda, Davida Michálka, Miroslava Třetiny a dvougólového střelce Tomáše Chlubny. (stav série 1:0)

 
SF1, středa 13.3.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Bobři Valašské Meziříčí
HC Bobři Valašské Meziříčí
5:2
(0:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Semrád (Voříšek, Třetina), 33. Michálek (Třetina, Přidal), 34. Třetina (Semrád, Voříšek), 51. Chlubna (Kozlík, Kuchta), 58. Chlubna (Kuchta) – 15. Žák (Hořanský, Pořický), 20. Brunec (Daněk, Dalajka). Rozhodčí: Ivan Čuňočka, Daniel Reich – Roman Komínek, Martin Musil. Vyloučení: 3:6, navíc Vávra (VAL) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 892. Střely na branku: 30:28 (8:12, 11:9, 11:7). Průběh utkání: 0:2, 5:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Kulhánek, Vala, Vacík, Šmíd, Kopic – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Beneš, Ludvík

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plášek) – Ostrčil, Rudl, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Hořanský, Brunec (C), Fojtík, Andris, Vaněk, Vávra, Pořický, Seidler, Kuchařík, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka

 

Utkání začalo z obou stran pozvolna, ovšem první velkou šanci si vytvořilo Valašské Meziříčí. Vaněk obral o kotouč jednoho z obránců a poslal ho před branku, kde bylo pořádně rušno. Hosté nedokázali dostat puk za maskovaného muže domácích. Havlíčkův Brod potom hrál dvě přesilové hry, jenže ani v jedné z nich nedokázal zaměstnat gólmana Slováka. První gól utkání padl v 15. minutě, a to do branky Bruslařů. Hořanského pokus byl zablokovaný a k volnému puku se dostal Michal Žák. Hráč Bobrů trefil mezírku mezi Novákovými betony. Valašské Meziříčí potom několikrát zaměstnalo gólmana Havlíčkova Brodu, který obstál. Hosté udeřili podruhé v utkání, když chybělo do konce první třetiny 17 sekund. Daňkovu nabídku na teč usměrnil za bezmocného brankáře Havlíčkova Brodu Tomáš Brunec.

Ve 23. minutě mohl vyrovnat Chlubna, ale toho skvěle vychytal Slovák. Havlíčkův Brod potom hrál přesilovku, ve které zahrozili hosté. Ke střele ve vlastním oslabení se dostal Žák, ten ale našel připraveného Nováka. Bruslaři snížili sekundu po přesilové hře. Voříšek přihrál na osu hřiště Tomáši Semrádovi, který z první trefil přesně pravý horní roh. Domácí hokejisté byli po kontaktním gólu lepším týmem a brzy vyrovnali. Učebnicovou souhru předvedla první formace, když puk za bezmocného Slováka dostal David Michálek. Havlíčkův Brod dovršil obrat v přesilové hře. Semrádovu dělovku od modré šikovně tečoval kapitán domácích Miroslav třetina. Valašské Meziříčí si v závěru vytvořilo zajímavou šanci, jenže vše vyřešil pozorný Novák.

Bruslaři začali třetí třetinu s jedním mužem navíc, když hráli přesilovou hru. Domácí tým nedokázal nabídnutou příležitost využít. Valašské Meziříčí mělo stejnou příležitost a rovněž bez gólového efektu. Tribuny v Kotlině propukly v jásot v 51. minutě. Kozlík našel mezi kruhy osamoceného Tomáše Chlubnu. Útočník třetí formace uspěl střelou mezi Slovákovy betony. Hosté se snažili s nepříznivým stavem udělat, ovšem naráželi na připravenou defenzivu společně s Novákem. Další přesilovou hru mělo Valašské Meziříčí ke konci utkání a vyztužilo ji hrou bez brankáře. Odvážný tah se týmu s bobrem ve znaku nevyplatil. Do přečíslení ujela dvojice Petr Kuchta s Tomášem Chlubnou. Druhý jmenovaný dostal puk do jízdy a přesně ho nasměroval do branky. V poslední příležitosti zápasu se ocitl hostující Daněk, jenž minul poloodkrytou svatyni Havlíčkova Brodu.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Play off skupiny Jih + Východ

Šumperk – Moravské Budějovice 3:1 (stav série 1:0)

Play off skupiny Sever + Střed

Vrchlabí – Kolín 4:6 (stav série 0:1)
Sokolov – Most 9:5 (stav série 1:0)

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Prohráli jsme první třetinu 0:2, ale věřili jsme, že pokud dáme kontaktní gól, tak se dostaneme do zápasu. Ve druhém dějství jsme soupeře zasypali hodně střelami a vyvinuli jsme rychlé protiútoky. Otočili jsme zápas a troufám si tvrdit, že jsme čtvrtou brankou rozhodli zápas. Došli jsme si pro cenný první bod. Velká pochvala patří fanouškům, kteří vytváří skvělou kulisu a hráčům za odvedený výkon.

 
Zápasy v sezóně
20. | Valašské Meziříčí - Havl. Brod | 1:4
33. | Havl. Brod - Valašské Meziříčí | 0:5
SF1 | Havl. Brod - Valašské Meziříčí | 5:2
SF2 | Valašské Meziříčí - Havl. Brod | 2:0
SF3 | Havl. Brod - Valašské Meziříčí | 4:2
SF4 | Valašské Meziříčí - Havl. Brod | 2:3sn
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv