10. 2. 2024 | Milan Sochor, Vanessa Vařeková

Bruslaři sťali Drakům tři hlavy, z Šumperka vezou plný počet bodů

Havlíčkobrodští hokejisté předvedli na severu Moravy bojovný týmový výkon. Poctivě bránili a využívali chyb soupeře. Na vítězství má obrovský podíl také gólman Čeněk Novák, který přišel o čisté konto až v závěru třetí periody.

Do sobotní bitvy vstoupili daleko aktivněji hosté z Havlíčkova Brodu. To šumperští hokejisté v úvodních minutách spíše vyčkávali až Bruslaři udělají nějakou chybu, aby následně mohli ujet do brejku. A přesně tato příležitost se naskytla Drakům v 8. minutě. Při přečíslení tři na dva našel Jozef Danielčak na ose hřiště najetého Alexe Nilssona, jenž ale poslal puk přesně na hruď připraveného Čeňka Nováka. O chvíli později pak tentýž hráč po vyhraném vhazování přebruslil celé kluziště a z levé strany následně vyslal nepříjemnou střelou, která havlíčkobrodskému brankáři vypadla z náruče a projela jen těsně vedle tyče.

(Video: czechicehockey.tv)

Přestože svěřenci Tomáše Sedláka měli k dispozici daleko více tutovek, jako první se do vedení dostal Havlíčkův Brod. V 16. minutě nahrál Luboš Voříšek zpoza brány na levý mantinel Michalu Kerberovi, jenž překonal Denise Irgla nenápadnou střelou na vzdálenější tyč.

Na začátku druhého dějství se Jozef Danielčak pokusil překvapit hostujícího brankáře skrytou střelou, leč neúspěšně. A k obrovské smůle šumperského celku se hned vzápětí potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Ve 23. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Robert Havlát, který pohotově dorazil střelecký pokus Dominika Vacíka. Tento stav ale nemusel trvat příliš dlouho. Krátce po vstřelené brance šli totiž havlíčkobrodští hokejisté nejprve do čtyř a pak na několik vteřin i do tří. Naštěstí pro hosty ale Draci znovu potvrdili tragickou formu v přesilových hrách a ani jeden nedovolený zákrok nepotrestali.

Přesně v polovině hry se ocitl v dobré střelecké pozici Daniel Vachutka, ani nadvakrát ale nedokázal kotouč procpat za záda Čeňka Nováka. A úspěšný nebyl ani Jakub Horký, jehož pokus skončil pouze v lapačce. Ve 36. minutě měli domácí k dispozici další početní výhodu a tentokrát při hostech stáli všichni svatí. Na Daniela Vachutku totiž zívala úplně prázdná brána, jenomže v klíčový okamžik šumperskému patriotovi podklouzla brusle a jeho projektil tak nakonec letěl úplně mimo tři tyče. To Havlíčkův Brod ve druhé třetině na bránu sotva vystřelil, narozdíl od Draků ale z absolutního minima vytěžil maximum a ve 38. minutě přidal již třetí přesnou trefu. Jeden z domácích hokejistů nezpracoval ideálně kotouč, čehož využil Luboš Voříšek a lišáckým zakončením mezi betony nedal sebemenší šanci šumperskému brankáři.

V závěrečné třetině se Bruslaři už nikam moc nehnali a výsledek spíše jen bránili. Draci to naopak sympaticky nezabalili a všemi možnými způsoby se snažili najít cestu skrze fenomenálního Čeňka Nováka. Ve 47. minutě vyslal velice dobrou střelu ke vzdálenější tyči Alex Nilsson, strážce hostující svatyně se ale pro ní dokázal natáhnout. Netrvalo však dlouho a šumperští hokejisté se přece jenom dočkali. V 57. minutě vzal Novákovi čisté konto Adam Polách, který do odkryté brány dorazil projektil Jakuba Horkého. Domácí to ještě tři minuty před koncem zápasu zkoušeli v šesti hráčích v poli, podruhé si už ale na hostujícího brankáře nepřišli. Všechny body ze sobotní bitvy tak zamířily na Vysočinu.

Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 57. Polách (Horký, Scheuter) – 16. Kerber (Voříšek, Vacík), 23. Havlát (Vacík, Pártl), 38. Voříšek (Bureš, Dymák). Rozhodčí: František Held – Marek Bubela, Tomáš Bezděk. Vyloučení: 0:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 987. Střely na branku: 39:23 (7:12, 18:8, 14:3). Průběh utkání: 0:3, 1:3.