6. 3. 2012 | Richard Wagner, Kryštof Kousal

Rebelové dostali v Chomutově jedenáct gólů, sedm jich padlo ve třetí třetině

C H O M U T O V - Piráti udělali důležitý krok k postupu do semifinále. A pořádně se nabudili a naladili své fanoušky, jelikož Rebelům nasázeli jedenáct branek. Ostudná prohra se zrodila ve třetí třetině, kdy Rebelové obdrželi rovných sedm branek. Pro havlíčkobrodské hráče tak končí sezóna smutně. Rebelům mohlo dát naději trestné střílení Kostourka, ale Řehoř jej vychytal.

Utkání bylo vyhecované už od samého začátku. Hned před úvodním vhazováním se pošťuchovali Meidl s Hřebejkem a rozhodčí Hribik vyloučením naznačil, že takové drzosti tolerovat nebude. Po padesáti sekundách hry se v situaci 2 na 1 ocitli Gajovský s Hruškou, přihrávka prvního jmenovaného byla přizvednuta a David Hruška odpálil kotouč ze vzduchu těsně mimo. Během šesté a sedmé minuty měli domácí přesilovou hru, ale gólově se prosadili až po jejím skončení. Richard Diviš vyhrál vhazování po levici Suchana, vyměnil si puk s obráncem Ruttou a v kleče v mezikruží z otočky poslal puk vedle gólmana, který klouzal z brankoviště. To vše v čase 7:07.

Do vedení 2:0 se Piráti dostali o tři minuty později, konkrétně v čase 10:28. Klíčovou práci odvedl Filip Seman u mantinelu, kdyý vybojoval puk a poslal do útočného pásma Štěpána Hřebejka společně s Milanem Kraftem. První jmenovaný volil střelu pod vyrážečku hostujícího gólmana, která se ukázala být gólovou.

Rebelové ale také měli co říct. V čase 14:10 využili přesilovou hru, když po přihrávkách Vondráčka a Ostrčila mířil přesně do levého horního rohu Jan Semorád. Hosté se tak dostali zpět na dostřel jediné branky. Do konce třetiny ovšem stihli Piráti opět odskočit na dvojnásobný gólový rozdíl. Ve vlastním oslabení utekl hostující obraně Karel Hromas a na Suchana zkusil bekhendový blafák, který se ovšem nechytil. Pak ale vybojoval puk za brankou a vyslal přihrávku na Marka Sikoru, který neomylně prostřelil hostujícího gólmana. Po první třetině byl tedy stav 3:1 pro domácí.

Druhá část pokračovala v duchu vyloučení, nejdříve byl potrestán Stehlík, hned na to Hromas. V čase 27:32 zvyšoval na 3:1 Jakub Grof, když využil přesilovou hru střelou po ledě k levé tyči. V 37. minutě zaznamenal poslední zásah hostujících Rebelů Ondřej Švaňhal po Kneslově přihrávce a nenápadné střele. To ještě ale nikdo netušil, co se bude v Chomutově dít ve třetí dvacetiminutovce.

Ta začala rázným potrestáním hákování hostujícího Musila. Marek Sikora si v nařízeném trestném střílení najel po pravé straně před Suchana a prostřelil ho mezi betony. V čase 43:49 se hostům nepodařilo pečlivě vyhodit kotouč, kterého se ujal Zdeněk Ondřej, který přihrál Milanu Procházkovi. Ten našel před odkrytou klecí Richarda Diviše, který vstřelil svůj druhý gól večera. Pak se na gól čekalo dlouhých osm minut, ale stálo to za to. David Hruška, který měl v zápase několik dobrých šancí, dostal puk mezi kruhy a nemilosrdnou dělovkou vymetl levý horní roh branky Petra Opršala, který již předtím v kleci nahradil bezmocného Suchana.

Na 8:2 zvýšil o necelé dvě minuty později Aleš Pavlas, a to po souhře s Jakubem Grofem a Petrem Jírou. Pavlas z levého kruhu dělovkou procedil puk pod Opršalovou pravou rukou. Devátý zásah zaznamenal Štěpán Hřebejk po pohledném sklepnutí nahození Jakuba Grofa, které si prohodil do bekhendu a obstřelil havlíčkobrodského gólmana. O pouhých deset sekund později se podruhé prosadil David Hruška, když do puntíku zopakoval pátý gól Marka Sikory, tentokrát ale ze hry. Hruška se propletl podél hrazení a prostřelil Opršala Mezi betony. Poslední jedenáctou trefu a zároveň hattrick zaznamenal 32 sekund před koncem Richard Diviš a uzavřel zápas tak, jak ho v osmé minutě začal.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Blažek 0 0 0 -3 0
Aleš Jelínek 0 0 0 0 0
Aleš Knesl 0 1 1 -2 0
Jaroslav Koma 0 0 0 -2 0
Milan Kostourek 0 0 0 -1 0
Václav Meidl 0 0 0 -1 2
Marian Morava 0 1 1 -1 2
Pavel Musil 0 0 0 -1 0
Radim Ostrčil 0 1 1 -3 0
Petr Polodna 0 0 0 -1 0
Tomáš Protivný 0 0 0 -3 0
Ladislav Rytnauer 0 0 0 -3 2
Jan Semorád 1 0 1 -2 0
Ondřej Stehlík 0 0 0 -1 2
Petr Štěpánek 0 0 0 -1 0
Ondřej Švaňhal 1 0 1 -4 2
Roman Vondráček 0 1 1 -2 4
Jan Wasserbauer 0 0 0 -2 2
Martin Zábranský 0 0 0 -2 0
Petr Zítka 0 0 0 -2 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Opršal 16 8 5 3 37,50 0 0
Jaroslav Suchan 44 39 6 33 84,62 0 0

Ohlasy k utkání

ČF5, úterý 6.3.2012 od 17:30
Chomutov
11:2
(3:1, 1:1, 7:0)
Chomutov - Havl. Brod
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Diviš (Rutta), 11. Hřebejk (Seman), 19. Sikora (Hromas), 28. Grof (Pulpán, Kraft), 43. Sikora (pen.), 44. Diviš (Procházka, Ondřej), 52. Hruška, 54. Pavlas (Grof, Jíra), 55. Hřebejk (Grof, Kraft), 55. Hruška (Macháček, Grof), 60. Diviš (Ondřej, Endál) - 15. Semorád (Ostrčil, Vondráček), 37. Švaňhal (Knesl). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 12:8, navíc Procházka (CHM) OT na 10 min. za vražení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3815. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 11:2.

Sestavy

Chomutov

Řehoř (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Rutta, Jillson, Pavlas, Fiala - Hřebejk, Kraft "C", Seman - Endál, Gajovský, Hruška - Ondřej, Diviš, Procházka - Hromas, Sikora, Jíra

Havl. Brod

Suchan (44. Opršal) - Knesl, Morava "C", Ostrčil, Blažek, Protivný, Koma, Zítka, Jelínek - Vondráček, Semorád, Meidl - Polodna, Wasserbauer, Rytnauer - Musil, Štěpánek, Stehlík - Švaňhal, Zábranský, Kostourek

Tabulka

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu