12. 9. 2012 | Jakub Vais, Pavel Buňat

Havlíčkův Brod vstoupil do sezony vítězně, v Berouně nastřílel sedm gólů

B E R O U N – Hokejisté Havlíčkova Brodu vkročili do prvoligové sezony 2012/13 pravou nohou. V úvodním testu v Berouně předvedli sedmigólovou kanonádu! O výhře rozhodla už první třetina, kdy Rebelové v časovém rozmezí 194 vteřin nasázeli za kanadského gólmana ve službách Medvědů hned čtyři góly. Domácí sice s postupem času ztrátu mírnili, nakonec se ale porážce o čtyři branky neubránili - Havlíčkův Brod veze tři body za výhru 7:3. Lví podíl na ní má Martin Ondráček, jenž nastřílel hattrick! Po třech asistencích pak nasbíral Milan Kostourek a stejný počet kanadských bodů si připsal i Ladislav Rytnauer.

Hned v úvodu střetnutí dostali domácí Medvědi výhodu přesilové hry a nesehráli ji vůbec špatně. Zakončení Pavla Vostřáka se však mezi tři tyče nevešlo. Havlíčkův Brod se dokázal hned z následující šance prosadit. Po vyhraném buly vypálil Martin Ondráček a Di Rienzo sklapl betony pozdě. Klíčový okamžik nakonec celého utkání se udál jen o minutu později. Medvědi šli do tří v témže čase, tudíž Rebelové měli dvě minuty pět na tři. Havlíčkobrodští měli v přesilové hře tlak, nejdříve sice Endál neuspěl, ale vzápětí už Radim Ostrčil byl od modré neomylný. Ještě v závěru druhého vyloučení inkasovali domácí třetí branku z hole Ladislava Rytnauera. Domácí reagovali na třetí gól oddechovým časem, ale ten se minul účinkem, jelikož po buly se k puku dostal Petr Štěpánek a hosty poslal do vedení už 4:0. Tato pasáž, ve které padly čtyři branky, trvala jen tři minuty a čtrnáct vteřin! Po čtvrtém gólu do berounské branky nastoupil Hynek Kůdela, který v následném průběhu podal výborný výkon. A po nástupu nového gólmana se začali v útoku prosazovat opět domácí, kteří ale troskotali na Suchanovi. Berounští se dočkali necelých pět minut před koncem první části přesilové hry, tu sice Beroun nevyužil, ale hned po návratu vyloučeného hráče Rebelů se povedlo snížit Radku Meidlovi.

Vstup do druhé části začali aktivněji domácí, kteří měli zajímavou šanci díky Aleši Padělkovi, který trefil jen Suchana. I Beroun se v úvodu druhé části dostal k přesilové hře pět na tři, kterou Medvědi hráli více než půl minuty. Největší šancí byla střela do tyče branky Rebelů. V přesilovce se Berounu nezadařilo. Hosté téměř vzápětí opět navýšili svoje vedení. Martin Ondráček vybojoval kotouč na útočné modré a po úniku si pohrál s Kůdelou a zavěsil. Berounští za nedlouho po druhé trefě Ondráčka dostali za faul na Malého přesilovku. V početní výhodě se však jako první ozvali Brodští. Endál únik dvou na jednoho zakončil nepřesnou střelou. Berounu už vzápětí kombinace vyšla a Jakub Stromko se mohl po dorážce u tyčky radovat z gólu. Medvědi měli ještě další šanci, ale Suchan dokázal kotouč ukrýt ve výstroji. Hosté z Brodu dokázali za nedlouho opět odskočit a navíc v přesilové hře. Obránci nechali zcela volného Radka Novotného a ten neměl problém překonat nadvakrát Kůdelu.

Do třetí části domácí Beroun chtěl vstoupit aktivně, ale jako první ohrozil branku hostující Václav Meidl, který trefil tyčku! Jeho bratr Radek Meidl na druhé straně za Beroun snížil na 3:6. Hosté po inkasované brance opět přidali a Kůdela se měl co ohánět. Utkání před zraky 350 diváků nabídlo další branku za nedlouho. Martin Ondráček zakončil kombinaci střelou do takřka prázdné branky a dokonal tak hattrick. Domácí po inkasování sedmé branky opět trochu přidali na aktivitě, kterou korunoval zajímavou střelou z úhlu Karpov, puk minul těsně tyčku. V závěru už hosté kontrolovali stav a nikam se nehnali. Poslední slovo mohlo patřit domácím, ale Robin Malý na Suchana nevyzrál. Na úvod nové sezóny si tak Havlíčkův Brod připisuje tři body, Beroun bude muset na bodový zisk čekat přinejmenším do soboty, kdy se představí na ledě Mostu.

Beroun - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 16. R. Meidl (Šulc), 31. Stromko (Klhůfek, Šulc), 43. R. Meidl (Trojan, Klhůfek) - 5. Ondráček (Kostourek), 7. Ostrčil (Vondráček), 8. Rytnauer (Kostourek), 8. Štěpánek, 29. Ondráček, 34. Novotný (Rytnauer, Vondráček), 46. Ondráček (Kostourek, Rytnauer). Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svobodová. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.

Beroun

Di Rienzo (8. Kůdela) - Malý, Jebavý, Nedvěd, Hertl, Kořínek, Šulc, Ruprecht - Vostřák, Karpov, Doležal - Padělek, Stromko, Klhůfek - Žejdl, Hošťálek, R. Meidl - Palaščák, Videlka, Trojan - Milfait.

Suchan (Dolejš) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Morava, Novotný, Jelínek - Endál, Vondráček, Knotek, Polodna, Třetina, V. Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Stehlík, Musil, Štěpánek, Fiedler.