13. 10. 2012 | Pavel Buňat

Havlíčkův Brod padl potřetí v řadě, doma nestačil na Olomouc

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Rebelové nedokázali vítězně odpovědět na porážky od Třebíče a Ústí nad Labem. Na vlastním ledě padli i s Olomoucí, když o výhře rozhodovala druhá třetina. Na vedoucí branku Kohoutů dokázali domácí sice zareagovat zásluhou Polodny, který se trefil během přesilové hry. Pak si ale slovo vzal olomoucký Diviš a po chybách obrany vsítil dvě branky. Pohodlné vedení 3:1 Olomouc udržela až do závěrečného hvizdu.

Na první vážnější příležitost se v Kotlině čekalo až do osmé minuty, kdy olomoucký Kašík zabránil téměř jistému gólu. Meidl zpoza branky našel na vzdálenější tyči Vondráčka, kterého vychytal Kašík vleže na brankové čáře. Na druhé straně o minutu později ujeli hosté ve třech hráčích proti dvěma. Akci zakončoval střelou z první z obtížného úhlu Švaňhal, jenž těsně přestřelil horní tyčku.
Rebelové následně promarnili sérii přesilových her a branky nedosáhli ani v plném počtu hráčů na ledě. Blízko tomu sice byl Štěpánek při otočce kolem branky, jenže opět úřadoval Kašík, a Mora dokonce rozjela nebezpečný protiútok. Cartelliho akci zakončoval Hampl otočkou kolem klece a pořádně zaměstnal rukavice domácího gólmana.

Do druhého dějství vlétli Kohouti jako uragán a po dvaceti vteřinách hry šli do vedení. Po chybě ve středním pásmu ujel Jiří Řípa, který prošel přes dva hráče Rebelů až před Dolejše. Domácí gólman mu sice kotouč vypíchl, ale jen na hůl najíždějícího Jakuba Hermena. Ležící Dolejš neměl šanci na pohotovou dorážku zareagovat.
Inkasovaná branka však domácí paradoxně nastartovala. Kašík musel likvidovat dva nebezpečné pokusy Štěpánka a pořádně se musel činit především po střele Knotka z mezikruží, jíž vytáhl pohotovým betonem. V další akci už ale inkasoval. Během početní výhody se po střele Mariana Moravy k odraženému puku dostal u tyče číhající Petr Polodna a rychlou střelou zametl kotouč do odkryté části olomoucké klece.
Gólová radost vydržela domácím pouze do 33. minuty, kdy rozjetý Petr Selinger v útočném pásmu našel na levém rohu brankoviště Richarda Diviše, který z první doklepl touš do sítě. Hra následně pořádně přitvrdila a Olomoučtí zanedlouho dostali dvouminutovou výhodu pěti hráčů proti třem. Využít jí nedokázali a už to vypadalo, že by se Rebelové opět mohli dočkat vyrovnaného stavu. Jenže olomoucký Richard Diviš ujel domácí obraně a před Dolejšem zaznamenal svůj druhý gól v zápase skvělým blafákem do bekhendu.

Na pohodlného vedení Olomoučtí přistoupili ve třetí třetině k očekávané obranné činnosti. Poradili si dokonce i se čtyřminutovým oslabením i s klasickými přesilovkami soupeře. Jedinou vážnější příležitost zaznamenal Pavlík v podobě střely z vrcholu kruhů. Na konci akce opět stál výborný Kašík a jeho reflexivní lapačka. Jedinou chybu gólman hostí udělal tři minuty před koncem. Špatnou rozehrávku za brankou zachytil Štěpánek, rychle byl ale odstaven od puku a do odkryté klece neprošla přes chumel hráčů ani následná střela Soldána.
Kohouti tak udrželi dvoubrankové vedení až do závěrečného hvizdu o odvezli si z Kotliny zasloužené tři body.

1. liga

Branky a nahrávky: 26. Polodna (Morava, Ondráček) - 21. Herman (Řípa), 33. Diviš (Selingr, Pekr), 39. Diviš (Herman, Kašík). Rozhodčí: Jílek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 8:12, navíc Rytnauer (HBR) 5 + do konce utkání (hrubost) a Lhotský OT (OLO) 10 minut nespor. chování Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1022. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Dolejš (Opršal) - Morava "A", Blažek, Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík "A", Ostrčil, Novotný - Polodna "C", Endál, Vondráček, Knotek, Fiedler, Ondráček, Meidl, Rytnauer, Havel, Štěpánek, Stehlík, Musil