15. 10. 2012 | Jitka Čechová, Luboš Vácha

Rebelové šňůru proher nepřestřihli, v Mladé Boleslavi utrpěli pětigólovou porážku

Havlíčkobrodskou partu pod vedením trenérů Dvořáka a Chalupy čekal po jednodenní pauze další velmi náročný duel. Tentokrát se pokračovalo na ledě v Mladé Boleslavi. Mezi tyčemi Rebelů se však po dlouhé době představil brankář Suchan, za jehož zády ale skončilo šest puků. Jediným střelcem Havlíčkova Brodu byl Tomáš Protivný.

Prvních pár minut utkání působilo vyrovnaným dojmem, Willa na straně boleslavské a Suchana na straně havlíčkobrodské postupně prověřily projektily hned několika hráčů. Středočeši ale postupem času začali dominovat. Nejprve dostal spoustu prostoru obránce Drábek, branku ale přestřelil. Jen pár vteřin na to obdržel Výborný tak nečekanou přihrávku, že než stačil zareagovat, ten správný moment uplynul. Oproti tomu Marek Loskot si počínal velmi pohotově, když za Suchanova záda dorazil Pojkarovu dělovku.

Hosté měli šanci reagovat v přesilové hře, ale až na střelu zápěstím, kterou vyslal Morava, toho mnoho nevymysleli. Po zbytek prvního dějství držel Rebely nad vodou především Suchan, který předvedl hned několik bravurních zákroků. Se střelou Výborného mu sice musela pomoct i tyčka, aktivního Ryse ale zvládl během chvíle hned dvakrát.

Začátek druhé třetiny začali lépe hosté. Byli aktivní, důrazní a svou snahu velmi brzy zpečetili brankou. Na 1:1 vyrovnal Tomáš Protivný. Bruslaři pochopili, že budou muset opět zabrat, pokud se chtějí znovu dostat do vedení. Zahrozil Kafka, který netrefil odkrytou klec. Nějakou dobu se hrála poměrně vyrovnaná šachová partie, jenže pak usedl na trestnou lavici havlíčkobrodský Rytnauer…

V přesilovce usměrnil kotouč za Suchanova záda Lukáš Pabiška a rozpoutal přesně 78 sekund dlouhý úsek hrůzy pro hosty. Za minutu dostal parádní přihrávku od Koudelky Jiří Rys a než se stačil někdo vůbec pořádně rozkoukat, lovil Suchan puk ze sítě znovu. Tentokrát dostatečně dobře nepokryl dorážku Zbyňka Hrdela. Paralizovaní hosté si vybrali oddechový čas, k tradičnímu řešení situace – výměně brankáře – ale nepřistoupili.

Rebel rozhodně nevkročil do třetí třetiny se svěšenou hlavou, a tak se Will musel velmi brzy ohánět proti střele Meidla. Na druhou stranu Bruslaři očividně také udělali v kabině svůj domácí úkol a propočítali si, co bude a nebude ještě třeba. Evidentně se rozhodli neponechat nic náhodě, a tak se ve 44. minutě mezi hostujícími obránci prosmýkl toho večera už podruhé Zbyněk Hrdel a poslal puk někudy mezi Suchanovými betony.

Začalo být jasné, že Brodští mají jenom jedny nervy. Zatímco se snažili, aby to nebylo ještě horší, než už to bylo, Středočeši si ze zbytku zápasu udělali spíš jakýsi trénink, kdy zkoušeli, co se dalo. Nutno podotknout, že Rebely hodně podržel jejich gólman a to i v momentě, kdy na trestnou lavici usedl Protivný. Po faulu Němečka si pak ještě v početní výhodě zahráli i hosté a ačkoliv se hodně snažili, nedosáhli už ani na kosmetickou úpravu skóre. O tu se naopak v 58. minutě postaral domácí Radan Lenc!

Ml. Boleslav - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. Loskot (Pojkar, Jiránek), 34. Pabiška (Pojkar, Němeček), 35. Rys (Koudelka, Kasík), 36. Hrdel (Loskot), 44. Hrdel (Kasík, Lenc), 59. Lenc (Loskot) - 23. Protivný (Endál, Vondráček). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2580. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.