BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - M. Budějovice 5:7 - Bojovný výkon nestačil! Brod končí sezonu před branami o postup
Bojovný výkon nestačil! Brod končí sezonu před branami o postup

Bojovný výkon nestačil! Brod končí sezonu před branami o postup

28.03.2019 | Štěpán Ondráček

Třetí finálové měření mezi Havlíčkovým Brodem a Moravskými Budějovicemi nabídlo zajímavou podívanou. Domácí hokejisté museli dotahovat ztrátu na svého soupeře, který v průběhu utkání vedl již 5:1. Havlíčkův Brod předvedl ve třetí třetině bojovný výkon, když snížil na 3:5. Kotlina byla v tu chvíli na spadnutí a každý si přál, aby se obrat podařil, jenže Žihadla si své vedení pohlídala. Bruslaři nakonec v dramatickém finiši padli o dva góly, když Groha překonali David Michálek, Luboš Voříšek, Tomáš Semrád, Kryštof Kulhánek a Miroslav třetina. (konečný stav série 0:3)

 
F3, čtvrtek 28.3.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Žihadla Moravské Budějovice
HC Žihadla Moravské Budějovice
5:7
(1:3, 0:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 15. Michálek, 41. Voříšek (Vala, Matušík), 44. Semrád (Třetina, Voříšek), 57. Kulhánek (Přidal, Třetina), 60. Třetina (Semrád, Voříšek) – 1. Krutiš (Horký, Rytnauer), 13. Kabelka (Rytnauer, Horký), 17. Mikeš (Pospíchal), 23. Čejka (Juráň, Ferda), 24. Heinrich (Juráň), 50. Mikeš, 59. Krutiš (Horký). Rozhodčí: Pilný, Veinfurter – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:8, navíc Třetina (HBR) 10. min OT [ZHK], Mlynář (MBU) 10. min OT [ZHK]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 345. Střely na branku: 34:19 (9:9, 10:5, 15:5). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6, 4:7, 5:7.

BK Havlíčkův Brod: Novák (23. Marek) – Dudycha, Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vacík, Vala – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Cachnín, Tecl, Matušík

HC Žihadla Moravské Budějovice: Groh (Vacek) – Trnka, Pelikán, R. Kadela, M. Furch, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, P. Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš (A), Rytnauer (A), Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš

 

Z první třetiny neuběhla ani minuta a Moravské Budějovice se radovaly ze vstřelené branky. Horkého projektil se odrazil od mantinelu příhodně na volného Patra Krutiše, jenž dostal puk za přesouvajícího se Nováka. Havlíčkův Brod mohl vyrovnat v přesilové hře, ale žádný ze střeleckých pokusů si cestu do branky nenašel. V sedmé minutě to mohlo být 2:0 pro Žihadla. Horkého pokus z otočky protančil kolem pravé tyče. V polovině první části mohl rozjásat Kotlinu Milfait, ale toho v poslední chvíli neposlechl kotouč tak, jak měl. Moravské Budějovice hrály první přesilovku, ve které navýšily své vedení. Rytnauer našel na modré čáře Daniela Kabelku. Obránce hostů vymetl všechny pavouky v levém horním rohu. Havlíčkův Brod korigoval stav utkání v 15. minutě. David Michálek dokázal odrazem o Groha dostat touš za brankovou čáru. Žihadla si ještě do konce první třetiny vzala svůj náskok zpět. Pospíchal oslovil Romana Mikeše, jenž nedal Novákovi šanci na úspěšný zákrok.

Havlíčkův Brod začal druhou třetinu aktivně, jenže to byli hosté, kteří se dokázali gólově prosadit. Juráň vybídl Jakuba Čejku, který uklidil kotouč do branky. Moravské Budějovice přidaly pátý gól během krátké doby, když napadaly rozehrávku Bruslařů. Juráň nahrál na pravý kruh Aleši Heindrichovi a ten prostřelil nově příchozího Marka. Havlíčkův Brod mohl dostat do sedla Kuchta, jenže ani on nedokázal prostřelit Groha. Oba týmy si potom vyzkoušely přesilové hry, ale ani jedno mužstvo nedokázalo početní výhodu využít. Domácí tým potom dvakrát zahrozil, jenže Valova dělovka zazvonila o tyčku a Kozlík ztroskotal na maskovaném muži Žihadel. Bruslaři v závěrečných minutách druhé třetiny sehráli dvě přesilové hry, ve kterých si vytvořil největší šanci Přidal. Člen prvního útoku nedokázal dostat puk do branky.

Havlíčkův Brod měl perfektní nástup do posledního dějství. Hned zkraje třetiny se trefil Luboš Voříšek. Bruslaři potom hráli přesilovou hru, kterou dokázali využít, a v Kotlině propukl jásot. Tomáš Semrád napoprvé neuspěl, ale při opakované střele poslal puk pod horní tyč. Další změna skóre přišla v 50. minutě. Chybu v domácí rozehrávce potrestal Roman Mikeš, jenž uklidil puk za bezmocného Marka. Oba týmy si potom vytvořily gólové příležitosti, ovšem ani jedna neskončila rozsvícením červeného světla. Tři minuty před koncem hrací doby se po úspěšné buly v útočném pásmu prosadil obránce Kryštof Kulhánek. Havlíčkův Brod zkusil v závěru power play, při níž inkasoval sedmou branku. Horký vybojoval puk pro Petra Krutiše, který ho umístil do sítě. Bruslaři v poslední sekundě kosmeticky upravili skóre, když Semrádovu ránu tečoval Miroslav Třetina.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Play off skupiny Sever + Střed

Sokolov – Vrchlabí 3:4sn (stav série 1:2)
 
Zápasy v sezóně
2. | Havl. Brod - M. Budějovice | 6:2
10. | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:2
19. | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:7
35. | M. Budějovice - Havl. Brod | 0:2
F1 | Havl. Brod - M. Budějovice | 3:6
F2 | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:1
F3 | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:7
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
IHC Písek