BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Orlová - Havl. Brod 0:5 - Bravo! Brod rozstřílel Orlovou, nasázel jí pětku. Novák s nulou!
Bravo! Brod rozstřílel Orlovou, nasázel jí pětku. Novák s nulou!

Bravo! Brod rozstřílel Orlovou, nasázel jí pětku. Novák s nulou!

18.08.2018 | Ladislav Vácha

OPAVA – Havlíčkův Brod chtěl na Slezském poháru navázat na cenné vítězství nad Opavou i proti Orlové. Začátek zápasu se však favorizovaným Bruslařům nepovedl a nespokojený trenér Jiří Čelanský si musel dokonce vyžádat oddechový čas. Své svěřence ale dokázal probudit z letargie, Broďáci zbytek úvodní dvacetiminutovky ovládli, když se postupně trefili Vojtěch Holenda, Kryštof Kulhánek a Jan Milfait. V prostřední části zvýšili už na 5:0 Tomáš Chlubna s Jiřím Kopicem, což srazilo Orli definitivně do kolen. V koncovce tápající Orlová se branky nedočkala a skvěle chytající brankář Novák tak vychytal čisté konto. V neděli Bruslaři uzavřou turnaj bitvou s polskou Osvětimí.

 
Sl. pohár, sobota 18.8.2018, Opava
HC Orlová
HC Orlová - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
0:5
(0:3, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Holenda (Ludvík, Veverka), 16. Kulhánek (Beneš, Kozlík), 19. Milfait (Beneš, Pejchal), 27. Chlubna (Milfait), 31. Kopic (Holenda, Ludvík). Rozhodčí: Rudolf Klapetek – Lukáš Blaževič, Pavel Rychlý. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:43 (10:13, 6:18, 7:12). Průběh utkání: 0:5.

HC Orlová: Svoboda (Ovčaří) – Štěpánek, Szturc, Kropka, Karoch, Janiczek, Frojda, Hladil – Ballner, Smrčka, Dang – Akhmetianov, Golev, Klíma – Vilček, Ferletjak, Šmíd – Wolf, Tvrdík, Pacoň

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Pejchal, Pražák, Vala (C), Kopic, Kříž, Nepokoj – Beneš, Milfait, Michálek – Chlubna, Voříšek, Přidal – Holenda, Ludvík, Kozlík – Veverka

 

Bruslařům se začátek zápasu nepovedl. Už v 5. minutě si musel proti rozjetému Klímovi pomoci podražením brodský obránce Kříž a Orlová mohla těžit z přesilové hry. Proti oslabenému soupeři si sice dokázala vytvořit tlak, ale k ohrožení branky se moc nedostávala. Parta z Kotliny se tak v pohodě ubránila, ale potom se měl gólman Novák co ohánět. Orli hýřili pohybem a vytvářeli si slibné šance. Brankář Novák nejdříve zlikvidoval ramenem nebezpečnou ránu Ballnera a vzápětí zneškodnil i jedovku Štěpánka z kruhu. Trenér Jiří Čelanský vůbec neváhal a vyžádal si oddechový čas, při němž svým svěřencům rázně domluvil. A pomohlo to! Ve 14. minutě se opřel do puku Vojtěch Holenda a na jeho dělovku z mezikruží neměl brankář Svoboda nárok. Zanedlouho navíc usedl na lavici hanby orlovský bek Karoch a Havlíčkův Brod trestal. Po Filipu Benešovi se ujal kotouče Kryštof Kulhánek a skvělou střelou z prostoru kruhů navýšil náskok svého týmu. A to nebylo vše! Dobrou ránu juniora Pejchala od modré čáry gólman Svoboda jen vyrazil betony před sebe a Jan Milfait z pohotové dorážky trefil odkrytou bránu.

Nabuzený celek z Kotliny na hrací ploše dominoval i po přestávce. Další soupeřův faul sice nepotrestal, ale ve 27. minutě už udeřil. Orlová ztratila při postupném útoku puk, při rychlém kontru našel Milfait hůl rozjetého Tomáše Chlubny a ten zblízka bekhendem trefil mezírku mezi Svobodovými betony. Přesně v půlce utkání se dopustil nedovoleného zákroku Golev a pětka byla na světě. Po půl minutě hry práskl do puku v blízkosti modré čáry Jiří Kopic a jeho tvrdá rána prosvištěla za záda bezmocného gólmana Svobody, který přes dobře clonící Bruslaře neviděl zhola nic. Čelanského družina dál tahala za delší konec pomyslného provazu, ale do gólovky se probili i Orli. Výborný forhendový blafák vykouzlil před bránou Ballner, ale fantasticky chytající Čeněk Novák zamezil jisté pohromě.

Havlíčkobrodští hokejisté už nechtěli ve třetí periodě dovolit žádné drama, vycházeli ze zabezpečené defenzivy a snažili se využít každou příležitost k prověření Svobodovy pozornosti. To se jim dařilo, a když už Orlová nebezpečně zahrozila, znovu čaroval Čeněk Novák. Nejblíže skórování byl v 50. minutě Danga, na kterého po precizním Golevově pasu zívala zcela odkrytá brána, ale ve vynikající palebné pozici promáchl. Střelecké trápení Stránského výběru jen podtrhl Ballner, jehož samostatný únik vychytal bezchybný brankář Novák. Havlíčkův Brod tak zvítězil jednoznačně 5:0 a slavil druhou výhru na turnaji.

Ohlasy trenérů

Miroslav Duben (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, soupeř byl aktivnější a měl víc ze hry. Nám odskakovaly puky a nedokázali jsme se poučit z těch chybiček, které jsme ze začátku v prvních střídáních dělali. Soupeř nás zatlačil a hrál aktivně, naopak nám vůbec nešly nohy. Vzali jsme si time, trochu jsme klukům domluvili a od té doby se to zlepšilo. V té fázi nás hodně podržel Čenda. Pak už jsme zlepšili pohyb a podařilo se nám dát do konce třetiny tři góly. Tím jsme se uklidnili a dohráli jsme to. Soupeři možná už pak došla síla, pak už se to dohrávalo v poklidném tempu. Jsme spokojení. Pro soupeře to byl možná krutý výsledek, určitě si zasloužil vstřelit nějaký gól, nula je pro něj hodně krutá.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 15:00 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
HC Chrudim