14. 1. 2023 | Tomáš Sochor

Bruslaři doma vyhráli pošesté v řadě! Havířov deklasovali devíti brankami

Havířov za posledních šest zápasů dostal osm gólů. Bruslaři mu dali branek devět. Havlíčkobrodští hokejisté v rámci 29. kola 2. ligy převálcovali slezský tým poměrem 9:3. Výhru Havlíčkova Brodu řídil čtyřmi body Marek Kopic.

Utkání začali aktivněji domácí, kteří si vybojovali přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Poté ale Bruslaři udeřili. Petr Kuchta vyslal do útoku Marka Kopice, jenž si z pravé strany najel do útočného pásma, tělem si pohlídal kotouč a přesnou střelou otevřel skóre utkání.

Havlíčkův Brod před polovinou periody udeřil podruhé. Jiří Vašíček vyslal těžkou žabičku směrem k Dominiku Duškovi, jenž si skákavý kotouč zpracoval a z vnitřku pravého kruhu prostřelil Martina Šindelku.

Do slibných šancí se ještě dostali Matěj Krejči a Tomáš Křehlík, ti už ale úspěšní nebyli. Havířov v první části vyslal na bránu Adama Wolfa dvanáct střel. Ani jedna z nich však neměla gólové parametry, a brankář Havlíčkova Brodu tak držel čisté konto.

Havířov začal druhou část aktivněji a odměnou mu bylo snížení. David Pastor přebruslil hřiště, sjel si s kotoučem z pravé strany do mezikruží a přesnou střelou skóroval. Havlíčkův Brod si mohl těsně před půlkou utkání vzít dvoubrankové vedení zpět. Petr Kuchta vyzval ke střele Vojtěcha Holendu, ten však mířil pouze do Šindelkovy lapačky.

Ve 30. minutě se Bruslaři prosadili. Jakub Petržilka si na modré čáře obhodil soupeře, nahrál na pravý kruh Tomáši Křehlíkovi, jenž ještě našel u levé tyče volného Filipa Pártla. Ten sice napoprvé kotouč do sítě nedopravil, na druhý pokus však síťku rozvlnil.

Havlíčkovu Brodu narostla křídla, a zanedlouho tak skóroval počtvrté. Po nepovedené akci hostů vyslal Vojtěch Holenda do útoku Petra Kuchtu. Ten sice nezakončil, k odraženému kotouči se ovšem dostal Marek Kopic, jenž přesnou střelou k pravé tyči prostřelil Martina Šindelku. V samotném závěru druhé třetiny jel Marek Kopic sám na bránu, místo zakončení však ještě přihrál za ním jedoucímu Pavlu Grauerovi, jenž trefil jen brankáře Havířova.

Havlíčkův Brod hned za začátku třetí třetiny definitivně rozhodl o svém vítězství. Ve 42. minutě Tomáš Křehlík vybojoval kotouč po vhazování v obraném pásmu a posunul kotouč na Filipa Pártla, jenž před bránou vrátil hrací předmět zpět Křehlíkovi, jenž uklidit touš do odkryté klece.

Jen o necelou minutu později Patrik Vacík vybojoval v útočném pásmu kotouč, který poslal s tečí Davida Košťála na modrou čáru Matěji Krejčímu, jenž z první prostřelil Martina Šindelku. Ten šel poté střídat, do brány se tak postavil Daniel Šembera.

Bruslaři však prostřelili i střídajícího brankáře. V přesilové hře dostal na modré nabito Roman Čermák, jenž prostřelil blokující hráče soupeře, a vstřelil již tak sedmou branku Havlíčkova Brodu.

To ale nebyl konec. Na konci 57. minuty nahrál Marek Kopic na levý kruh Patriku Vacíkovi, jenž se prosadil proti přesouvajícímu se brankáři, a připsal si tak první gól v této sezoně. Domácí skórovali ještě jednou. Od modré čáry vyslal přesnou ránu Milan Valášek.

Samotný závěr utkání ale patřil Slezanům. Přečíslení 3 na 1 po nahrávce Petra Antoníčka v branku proměnil z osy hřiště střílející Matouš Čmiel. Sedmnáct sekund před koncem zápasu vystřelil od modré Jakub Mrva, jeho ránu do brány dorazil Petr Antoníček.

To ale nic neměnilo na tom, že Havlíčkův Brod přehrál Havířov rozdílem třídy. Bruslaři se prosadili hned devětkrát, a ještě loni prvoligový tým porazili 9:3.

Havl. Brod - Havířov

Branky a nahrávky: 6. Kopic (Kuchta, Krejčí), 10. Dušek (Vašíček, Valášek), 30. Pártl (Křehlík, Petržilka), 34. Kopic (Kuchta, Holenda), 42. Křehlík (Pártl, Petržilka), 43. Krejčí (D. Košťál, Vacík), 49. Čermák (Křehlík, Holenda), 57. Vacík (Kopic, D. Košťál), 58. Dušek (Valášek, Kopic) – 24. Pastor (Hudec, Kolarz), 59. Čmiel (Antoníček), 60. Antoníček (Mrva, Kunc). Rozhodčí: Petr Blaha – Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 3:3, navíc Dudáš, navíc Dudáš (HAV) OK [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Střely na branku: 29:34 (6:12, 10:12, 13:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:3.

Wolf (Č. Novák) – Krejčí, Čermák, Benák, Vašíček (A), Grauer, Kliment (A) – Holenda, Kuchta (C), Kopic – Dušek, Valášek, Oščádal – Petržilka, Křehlík, Pártl – Vacík, D. Košťál