24. 3. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaři dvakrát vedli, ale na vítězství nedosáhli

První finálové utkání odehráli havlíčkobrodští hokejisté v Kotlině. Na svém ledě přivítali regionálního soupeře z Moravských Budějovic. Bruslaři v utkání dvakrát vedli, ale zlomový moment celého utkání přišel ve druhé třetině. V ní dokázali hosté otočit nepříznivý stav během devíti minut. Havlíčkův Brod sice snížil, ale Žihadla si své vítězství pohlídala. Do listiny střelců se z brodského tábora zapsali Jakub Matušík, Kryštof Kulhánek a Luboš Voříšek. (stav série 0:1)

První velkou šanci měly Moravské Budějovice a to z hole Ferdy. Hostující útočník našel připraveného Nováka. Havlíčkův Brod mohl udeřit zásluhou Michálka, ale stejně jako v prvním případě byl úspěšnější maskovaný muž. V šesté minutě byla Kotlina ve varu. Kulhánek vybojoval puk pro Jakuba Matušíka. Domácí forvard předvedl přehled ve hře a chladnokrevné zakončení, když bekhendem rozvlnil síť. Hostující tým mohl vyrovnat poměrně brzo, ale Čejkovi v poslední chvíli přeskočil kotouč hokejku. Moravské Budějovice potom hrály přesilovou hru, ve které musel zasahovat maskovaný muž Havlíčkova Brodu. Novák si i přes clonu hráčů našel hrací předmět od modré čáry. Čtyři minuty před koncem první části svítil v Kotlině na tabuli vyrovnaný stav, když hosté potrestali chybu domácí defenzivy. Horký vybídl ke skórování Ladislava Rytnauera, jenž trefil bez problému poloprázdnou branku.

Začátek prostřední části lépe vyšel havlíčkobrodským hokejistům. Matušík našel v přesilové hře před brankou Groha Kryštofa Kulhánka a ten překonal přemisťujícího se gólmana. Moravské Budějovice brzy odpověděly. Mikeš vybídl ke skórování Aleše Heindricha, který pověsil puk nad levé rameno Nováka. Hrál se útočný hokej na obou stranách, ovšem efektivitu v koncovce měli lepší hosté. Ve 28. minutě doklepl Furchovu střelu do sítě Marcel Juráň. Moravské Budějovice přidaly čtvrtý gól přesně v polovině utkání. Mikeš vybídl Ladislava Pospíchala, který z první uklidil kotouč za přesouvajícího se Nováka. Havlíčkův Brod snížil ve 36. minutě, a to v přesilové hře. Třetina předložil puk na Luboše Voříška, jenž trefil odkrytou branku hostů. Několik sekund před koncem měl vyrovnávající gól na holi Matušík, ten ale nechal zaskvět Groha, jenž zastavil kotouč před brankovou čárou.

Třetí třetinu začali domácí hokejisté s pukem na holích, ale na Groha si nepřišli. Moravské Budějovice zaměstnaly několikrát brankáře Marka, ale i on dokázal čelit útočným atakům na svoji branku. Hosté přidali pátý gól ve 47. minutě. Mlynář nahrál na Davida Horkého, který prostřelil přesouvajícího se gólmana Havlíčkova Brodu. Oba týmy si potom vyzkoušely hru ve čtyřech bruslařích v poli, jenže ani jeden z hráčů nedokázal využít většího prostoru na ledě. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby mohl vykřesat jiskřičku naděje Kuchta, ale klička na Groha mu nevyšla. Gólový účet utkání uzavřeli hosté, když Rytnauer oslovil Aleše Heinricha, jenž dostal puk nad Markův beton.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - M. Budějovice

Branky a nahrávky: 6. Matušík (Kulhánek, Milfait), 21. Kulhánek (Matušík, Semrád), 36. Voříšek (Třetina, Matušík) – 16. Rytnauer (Horký, Krutiš), 23. Heinrich (Mikeš, Pelikán), 28. Juráň (Furch, Heinrich), 30. Pospíchal (Mikeš), 47. Horký (Mlynář, Krutiš), 59. Heinrich (Rytnauer). Rozhodčí: František Held, Filip Vrba – Henrich Kráľ, Jan Vašíček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 615. Střely na branku: 36:31 (11:12, 13:15, 12:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.

Novák (30. Marek) – Semrád, Nepokoj, Kulhánek, Vala, Šmíd, Vacík, Dudycha – Přidal, Třetina (C), Michálek – Voříšek (A) , Milfait (A), Matušík – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Beneš, Ludvík, Cachnín – Tecl