23. 11. 2022 | Tomáš Sochor

Bruslaři porazili Velké Meziříčí a poprvé udrželi čisté konto!

Havlíčkův Brod přivítal na svém ledě trápící se Velké Meziříčí. Bruslaři od první minuty svého soupeře přehrávali a odměnou jim byli tři vstřelené góly. Skvělý výkon předvedl Ondřej Chaloupek, který vychytal čisté konto.

Havlíčkobrodští hokejisté byli od prvních minut aktivnější a daleko více hráli s kotoučem. Velké Meziříčí čekalo na chyby domácích a vyráželo do brejků. Do jednoho takového se dostalo v páté minutě, kdy přečíslení tři na jednoho řešil Jiří Doležal střelou z osy, kterou však Ondřej Chaloupek vyrazil.

Bruslaři posléze využili svoji převahu. Luboš Voříšek vybojoval kotouč u pravého mantinelu, nahrál na modrou Osianu Eklundovi, jehož nahození dorazil za brankovou čáru pohotový Richard Cachnín. Domácí mužstvo bylo nadále lepší. V přesilové hře vyslal tvrdou ránu z levého kruhu Jaroslav Moučka. Jeho střela orazítkovala Slavíčkovu tyč.

Havlíčkův Brod se druhé branky dočkal až na konci první třetiny. Krásnou akci začal Jaroslav Moučka, jenž se dostal s kotoučem do útočného pásma. Z levé strany našel na ose si najíždějícího Romana Čermáka, který ještě nahrál na levou tyč volnému Petru Kuchtovi. Havlíčkobrodský kapitán s přehledem uklidil touš do brány.

Havlíčkův Brod na začátku druhé třetiny skóroval potřetí. Luboš Voříšek přesně nahrál Richardu Cachnínovi, který nádhernou střelou pod břevno navýšil náskok svého týmu. Jen o chvíli později se dostal do úniku Jakub Petržilka, jehož zakončení však nemířilo mezi tři tyče.

Těsně po půlce se po přihrávce zpoza brány ocitl sám před Slavíčkem Petr Kuchta. Ten však z velké blízkosti přestřelil zařízení. V závěrečné čtvrtině druhé části začali vystrkovat růžky hosté. Domácí ale podržel jistý Ondřej Chaloupek. Ve vlastním oslabení mohl Richard Cachnín zkompletovat hattrick, po geniální nahrávce Marka Kopice však netrefil bránu. V samotném závěru ještě za Slavíčkem zazvonila tyč, kterou nastřelil Dominik Dušek.

V závěrečné části se obrázek hry neměnil. Velkou příležitost ke skórování měl Luboš Voříšek, jenž však z levé strany nedokázal usměrnit kotouč do poloodkryté klece. Poté ale měli hosté asi svoji největší šanci zápasu, když na levou tyč dostal nabito Marcel Juráň. Ondřej Chaloupek se ale fantasticky natáhl a stoprocentní šanci soupeře zlikvidoval.

Bruslaři si dál tvořili velké šance, které se jim ovšem nedařilo proměňovat. Do přečíslení se dostali Tomáš Mlynář s Petrem Kuchtou, havlíčkobrodský kapitán však již poněkolikáté v tomto utkání nezakončil přesně.

Čtyři a půl minuty před závěrečnou sirénou se již hosté radovali z branky, tu jim ovšem rozhodčí neuznal, jelikož Pavel Ambrož v témže čase fauloval jednoho z Bruslařů za vlastní bránou. Havlíčkův Brod si závěr utkání pohlídal a porazil Velké Meziříčí 3:0.

Havl. Brod - Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 6. Cachnín (Eklund, Voříšek), 20. Kuchta (Čermák, Moučka), 23. Cachnín (Voříšek, Valášek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Marek Čelechovský, Radek Juřík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 309. Střely na branku: 41:24 (15:7, 14:10, 12:7). Průběh utkání: 3:0.

Chaloupek (Nedvěd) – Čermák, Eklund, Kliment (A), Kerber, Krejčí, Benák – Petržilka, Mlynář, Kuchta (C) – Dušek, Moučka, Holenda – Cachnín, Voříšek (A), Valášek – Kopic, D. Košťál, Vacík