5. 12. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři povedenou třetí třetinou rozhodli o výhře nad Táborem!

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v dalším domácím zápase Tábor a hrálo se velmi zajímavé utkání. Bruslaři po dvou třetinách vedli fotbalovým výsledkem 1:0, ale ve třetí části si vše vynahradil. Celek z Kotliny nastřílel během šesti minut tři branky a zlomil tím odpor hostů, které skvěle držel brankář Daniel Vecka. Přesně do černého se trefili Jiří Kopic, Jan Milfait, Luboš Voříšek a účet celého utkání uzavřel kapitán týmu Miroslav Třetina. Lví podíl na výhře měl gólman Čeněk Novák (na snímku), který pochytal všech 23 pokusů a proti Táboru si připsal druhou nulu sezony.

Hned od úvodní minuty se hrálo ve strhujícím tempu. První šanci si vytvořilo domácí mužstvo, ale jeho pokus skončil na připraveném Veckovi. Hosté mohli udeřit z teče Blažka, avšak puk minul jen těsně prostor levé tyče. Hra se potom rozkouskovala přesilovými hrami, ve kterých mohli skórovat Havlíčkobrodští, ale Třetina trefil připravenou lapačku Vecky. Nakonec se jedna šance ujala, a to v 16. minutě. Chlubna narýsoval přihrávku na Jiřího Kopice, který z první propálil přesouvajícího se brankáře hostů. Za další dvě minuty mohlo být v Kotlině vyrovnáno, ovšem Hrala neměl optimálně seřízená mířidla.

Ve druhé třetině tempo hry výrazně opadlo, ale šancí bylo na jejím začátku hodně. Nejprve zahrozil Zayml. Ten ale nedal, stejně jako Třetina, jenž narazil na pozorného Vecku. Zvýraznit jednobrankové vedení mohl obránce Šmíd, avšak proti jeho střele se zaskvěl hostující gólman, jenž lapil kus černé gumy do své lapačky. Před polovinou utkání měli domácí hokejisté několik šancí, ale naráželi na bravurního Daniela Vecku, který se ve svém brankovišti překonával. Hostující gólman zaváhal ve 38. minutě, ale jeho prohřešek Bruslaři nepotrestali.

Tábor změnil ve třetí třetině svoji hru, když se prezentoval dobrým pohybem, který dělal domácím potíže. Po dvou minutách mohl vyrovnat kapitán hostů Matušík, ten ale těsně nedal. Na druhé straně se blýskl parádním zákrokem Vecka, který zneškodnil stoprocentní gólovku Voříška. Hosté potom ubránili oslabení a chvilku po něm mohli slavit vyrovnávající trefu, jenže Blažek mířil až moc přesně, jelikož trefil spojnice levých tyčí. Bruslaři udeřili dvakrát během krátkého sledu. Voříšek zatáhl puk do pásma, kde jej nasměroval před branku na Jana Milfaita, který se z první nemýlil.

Za několik okamžiků později přidal třetí gól Luboš Voříšek. Elitní střelec mužstva si položil Vecku a krásným blafákem jej překonal. Vydařenou šestiminutovku domácí podtrhli v přesilové hře. Krásnou akci na jeden dotek předvedl Voříšek a zakončující Miroslav Třetina, jenž prostřelil přesouvajícího se gólmana Tábora. Hosté ke konci utkání hráli dvě početní výhody, ale ani jednu nedokázali přetavit v branku.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky skupiny Jih + Východ (23. kolo)

Havl. Brod - Tábor

Branky a nahrávky: 16. Kopic (Chlubna, Milfait), 50. Milfait (Voříšek), 52. Voříšek (Chlubna, Milfait), 56. Třetina (Voříšek, Přidal). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Aleš Roischel, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 378. Střely na branku: 41:23 (15:9,16:7, 10:7). Průběh utkání: 4:0.

Č. Novák (Marek) – Semrád, Nepokoj, Vala, Kulhánek, Kadeřávek, Šmíd, Kopic – Přidal, Třetina (C), Michálek, Chlubna, Voříšek (A), Milfait (A), Blinka, Ludvík, Beneš, Kuchta, Holenda, Kozlík