BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: M. Budějovice - Havl. Brod 4:6 - Další hattrick! Luboš Voříšek řídil výhru nad Moravskými Budějovicemi
Další hattrick! Luboš Voříšek řídil výhru nad Moravskými Budějovicemi

Další hattrick! Luboš Voříšek řídil výhru nad Moravskými Budějovicemi

14.08.2019 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

Hned druhý den po výhře nad Kolínem odcestovali havlíčkobrodští hokejisté do Znojma, kde se utkali s Moravskými Budějovicemi. Trenér Richard Cachnín oproti úternímu zápasu nechal odpočívat beky Tomáše Semráda s Kryštofem Kulhánkem a útočníky Jakuba Matušíka, Tomáše Plachého a Tomáše Ludvíka. Místo nich s týmem vyrazili junioři Matěj Krejčí, Michal Kerber, Jakub Košťál a zkušenější Petr Kuchta, Marcel Juráň a Luboš Voříšek. Právě posledně jmenovaný se zapsal do statistik nejvýraznějším písmem. K vítězství pomohl třemi góly a jednou asistencí.

 
přát., středa 14.8.2019, Nevoga aréna
HC Moravské Budějovice 2019
HC Moravské Budějovice 2019 - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:6
(1:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Šána (Horký), 37. Horký (Krutiš), 53. Procházka (Bulín, Alexa), 55. Horký (Dudáček) – 4. Přidal (Mikeš, Třetina), 7. Voříšek (Cachnín), 15. Voříšek (Krejčí), 36. Voříšek (Cachnín, Juráň), 39. Cachnín (Voříšek, Juráň), 53. Juráň. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 146. Střely na branku: 35:40 (8:23, 14:9, 13:8). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6. Samostatné nájezdy: 1:0.

HC Moravské Budějovice 2019: Radosta (Kocák) – Peroutka (C), Šána, Pelikán, Pípa, Trnka, Konečný, Chlubna, Dudáček – Horký (A), Krutiš (A), Svoboda, Molnár, Bazala, Procházka, Bulín, Alexa, Račický, Hačecký, Sorger, J. Ludvík

BK Havlíčkův Brod: Holík (32. Chaloupek) – Pospíchal, Krejčí, Kerber, Vala, Kliment, Čermák (A) – Mikeš (C), Třetina, Přidal, Kuchta, Voříšek (A), Juráň, Holenda, Cachnín, Kadlec, Košťál

 

Bruslaři vstoupili do utkání skvěle. Hned z kraje úvodní dvacetiminutovky otevřel skóre střelou z první Patrik Přidal, zanedlouho po něm se hbitou střelou z mezikruží prosadil Luboš Voříšek. Havlíčkobrodští diktovali hru a vytvářeli si množství nadějných šancí. Domácí se příliš k ohrožení Martina Holíka nedostávali, udeřili až v přesilové hře. Z dorážky se trefil Matyáš Šána. Hned na to ale bojovníci z Kotliny odpověděli. Matěj Krejčí vyslal do úniku Luboše Voříška, a ten se nemýlil.

Po přestávce i díky přesilové hře pokračovali hosté v aktivitě, Richard Cachnín z okraje levého kruhu trefil břevno. Postupně však Žihadla zlepšila pohyb i kombinaci a začala nepříjemně bodat. V další přesilové hře si vytvořila nebezpečnou příležitost, jenže Martin Holík proti ráně mířící zblízka skvěle zasáhl betony. Naopak se prosadili Broďáci, Luboš Voříšek po narážečce s Richardem Cachnínem dovršil hattrick. Parádní ranou z pravého křídla snížil David Horký, se stejně bleskovou odpovědí ovšem přispěchal Richard Cachnín.

Ve třetí periodě byli žlutočerní aktivní a snažili se o korekci výsledku, větší šance paradoxně měli Havlíčkobrodští. Jakub Kadlec ale po přihrávce Jakuba Košťála trefil z mezikruží jenom brankáře Jana Radostu. Přesto nakonec Bruslaři svůj náskok znovu navýšili. Marcel Juráň ujel ve vlastním oslabení a bekhendem zavěsil puk pod horní tyč. V dalším oslabení už Havlíčkův Brod inkasoval, z gólu se radoval Milan Procházka. Po chybě v rozehrávce ještě snížil s notnou dávkou štěstí na rozdíl dvou branek David Horký, výhru si ale hosté vzít nenechali.

Soupeři se po utkání i tentokrát domluvili, že ještě poměří síly v pěti sériích samostatných nájezdů. V těch kralovali brankáři Jan Radosta s Martinem Holíkem. Prosadil se jediný hráč, kterým byl osmnáctiletý Jakub Košťál. Bruslaři tak byli o chlup úspěšnější i v této dovednostní soutěži.

Podívejte se na sestřih přípravného utkání s Moravskými Budějovicemi
(Zdroj: znsport.cz)

Podívejte se na fotogalerii přípravného utkání s Moravskými Budějovicemi
(Autor: Libor Duchoň)

Ohlasy trenérů

Miroslav Vybíral (HC Moravské Budějovice 2019): První třetina od našeho týmu nebyla dobrá, nesrovnali jsme se s výborným pohybem soupeře. Od druhé třetiny to bylo o poznání lepší, naše hra ale trpí individuálními chybami. Třetí třetina již snesla přísnější měřítko, ale škoda inkasované branky ve vlastní přesilovce, kdy jsme potřebovali jít naopak do tlaku. V dalších týdnech se budeme věnovat organizaci hry ve všech pásmech a v nerovnovážném stavu. Samozřejmě dojde k finálnímu zúžení kádru pro start do soutěže.

Marek Zapletal (BK Havlíčkův Brod): Zápas hodnotím pozitivně jako doposud všechna přátelská utkání, kde zkoušíme určité varianty. Dneska jsme vzali mladé pušky, které se toho nelekly a splnily očekávání. Zase jsme hráli na tři lajny, jedna odpočívala. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, kvalita na naší straně byla znát a projevila se i gólově. Potom se zápas dohrával zase v klidnějším tempu a malinko se hra vyrovnala, nicméně zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. S výsledkem jsme spokojeni, s předvedenou hrou částečně.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv