BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 6:3 - Dvouminutový kolaps stál Bruslaře derby se žďárskými Plameny!
Dvouminutový kolaps stál Bruslaře derby se žďárskými Plameny!

Dvouminutový kolaps stál Bruslaře derby se žďárskými Plameny!

28.11.2018 | Štěpán Ondráček, Ondřej Krásný

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Havlíčkobrodští hokejisté v dalším kole sehráli derby Vysočiny, a to na ledě žďárských Plamenů. Soubor z Kotliny musel hned od začátku dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Bruslaři se dostali na dostřel, ovšem Plameny předvedly nevýdanou kanonádu, když za necelé dvě minuty vstřelily tři branky. Mužstvo z Kotliny se nevzdalo a ve třetí části mohutně dotahovalo, ale domácí hokejisté si své vítězství pohlídali. Z havlíčkobrodských střelců se prosadili Vojtěch Holenda a dvougólový odstřelovač od modré čáry Martin Nepokoj. (Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

 
21., středa 28.11.2018, Na Bouchalkách
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
6:3
(2:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Peslar (Kunstmüller, Hasoň), 16. Čermák (Bureš, Wasserbauer), 35. Wasserbauer (Čermák), 36. Kunstmüller (Krupka), 37. Bureš (Čermák), 50. Čermák (Pleva) – 35. Holenda (Voříšek, Milfait), 44. Nepokoj (Michálek, Třetina), 45. Nepokoj (Milfait). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 5:5, navíc Milfait (HBR) 10 min. OT [NESP], Kadlec (ZDS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 475. Střely na branku: 46:33 (13:13, 17:11, 16:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (Sláma) – Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Hort, Peslar, Pika – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller (A), Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Hasoň, Stehlík (A), Wasserbauer

BK Havlíčkův Brod: Marek (41. Novák) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Holenda, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík

 

Derby začalo opravdu zostra a daleko lépe pro domácí celek. Plameny uzavřely Bruslaře ve vlastním pásmu a hned z první střely se radovaly. Jakub Peslar se přesunul z obrany do útoku a hned vstřelil gól, a to z pravého kruhu, když přehodil beton Davida Marka - 1:0. Havlíčkobrodští měli velké problémy s rozehrávkou a podepsala se na nich mírná nervozita. Slušnou šanci měl například Třetina, ale domácí brankář sklapl betony. Gólové šance měli i domácí, zejména Hasoň, jenž nedokázal protlačit kotouč do odkryté branky. Na druhé straně zase zachránila Plameny tyčka, neboť na svědomí jí měl v přesilové hře Milfait. Sportovní gesto a respekt ke hře a především k soupeři prokázal Tomáš Chlubna. Útočník Havlíčkova Brodu zakopl o brankovou konstrukci a faul odvolal. "Odměnou" mu za to byl o dvacet sekund později gól ve vlastní síti. Lukáš Bureš přenechal puk mezi kruhy Davidu Čermákovi, jenž osamocený prostřelil Marka - 2:0.

Druhou třetinu herně ovládli hosté, kteří si vytvářeli hodně šancí, ale Loubal byl opravdu pozorný. Velkou šanci měl Přidal, jenž dostal přihrávku od Třetiny před poloprázdnou branku, ovšem Loubal se skvěle přesunul a zneškodnil jeho šanci. Žďárští posléze nevyužili přesilovou hru, a naopak po jejím skončením se radovali hosté. Voříšek potáhl kotouč mezi kruhy, vystřelil a Loubal vyrazil puk jen na hůl Vojtěcha Holendy. Mladý útočník dotlačil puk do odkryté branky - 2:1. Pak začali úřadovat domácí. Hned po patnácti sekundách hry totiž dostal ukázkovou přihrávku od Čermáka Jan Wasserbauer, jenž z první prostřelil Marka - 3:1. Navíc ještě po minutě a půl sehráli krásnou akci Kunstmüller s Krupkou, který krásně přenechal puk před prázdnou branku Luboši Kunstmüllerovi, a ten neměl problém zasunout puk do sítě - 4:1. Černou dvouminutovku pro hosty završil Lukáš Bureš, jenž dostal puk znovu od Čermáka před brankovištěm a prostřelil Marka - 5:1.

Do třetí třetiny šli hosté s vědomím, že nemají co ztratit. Za to na domácích se projevila mírná nervozita. Havlíčkův Brod se velice rychle dostal zpět do zápasu. Hlavně díky dvěma ranám od modré čáry a obě zařídil stejný hráč. Martin Nepokoj poprvé prostřelil Loubala, který měl zakrytý výhled - 5:2. O minutu později se opět trefil od modré čáry, když Loubal na jeho ránu nereagovat - 5:3. Otřesení domácí, ale zbytek zápasu zvládli s bravurou. Navíc v polovině třetí třetiny vrátil tříbrankový náskok David Čermák, jenž z kruhu prostřelil střídajícího Nováka - 6:3.

Výsledky skupiny Jih + Východ (21. kolo)

Tábor – Písek 2:6
David Servis České Budějovice – Pelhřimov 7:2
Nový Jičín – Šumperk 2:3p
Valašské Meziříčí – Kopřivnice 3:2

Ohlasy trenérů

Radovan Biegl (asistent trenéra, SKLH Žďár nad Sázavou): Pro diváky velice krásné utkání. Výhry vždycky potěší a v derby s Brodem dvakrát. My jsme za stavu 2:0 trochu vypadli z role, a bylo klíčové, když Havlíkův Brod snížil a my jsme dokázali třikrát odpovědět. Hosté se znovu dokázali dostat rychle do zápasu, ale nás neskutečně podržel Matěj Loubal. Kluci závěr zápasu zvládli a jsme šťastní za tři body.

Miroslav Duben (BK Havlíčkův Brod): Nevstoupili jsme do zápasu dobře, prvních deset minut patřilo domácím, kteří se dostali i do dvougólového vedení. Myslím, že přibližně od desáté minuty až do druhé třetiny, kdy se nám podařilo snížit na 1:2, jsme byli lepším týmem a snížili jsme zaslouženě. Bohužel pak přišla černá tříminutovka, ve které jsme inkasovali tři góly. Nechtěli jsme to vzdát. Chtěli jsme zabojovat a s výsledkem něco udělat. Podařilo se nám v poslední části ještě snížit na rozdíl dvou branek, ale opět vlastní nedisciplinovaností a faulem v útočném pásmu jsme se připravili o šanci. Soupeř nás z přesilovky potrestal a bylo po zápase.

 
Zápasy v sezóně
3. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 5:4
11. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 6:3
21. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 6:3
37. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 7:1
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
HC Slavia Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Klatovy